Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 Bonus

Menu
Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gitti, Mustafa Denizli ismi gündemde anca...

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Bilim adamlarına göre; fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Çünkü fareler kü...

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan Örgüt Çökertildi

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan …

Call center ofisinden Türkiye'deki binlerce kişiyi kredi kartı borçları yapılandırması v...

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına Bakmadan Kaçtı

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına…

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çarkendal Tepesi'ne yeniden flama asmak isteyen PKK'lı teröris...

Selfie hırsızları ele verdi

Selfie hırsızları ele verdi

Çaldıkları parayla selfie çektiren hırsızlık çetesi üyeleri düzenlenen operasyonla yakal...

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete ...

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz davasında şok bir gelişme yaşanıyor. İstanbul 1. Ordu Komutanlığı'ndan Baransu'ya...

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday...

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

Çin'de tedavülden kalkmış paralar imha edildi anceng kentinde Mart ayında hizmete giren...

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

GİYMEMENİZ GEREKEN 8 İÇ ÇAMAŞIRI! Sağlığınız için bu iç çamaşırlarını giymemeye ö...

Prev Next

Dünyanın izlediği G-20 Liderler Zirvesi’nin ayrıntıları

Dünyanın izlediği G-20 Liderler Zirvesi’nin ayrıntıları Dünyanın izlediği G-20 Liderler Zirvesi’nin ayrıntıları
Dünyanın en büyük 19 ekonomisi ve AB'nin buluşacağı G-20 Liderler Zirvesi'ne bu yıl Türkiye ev sahipliği yapacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edeceği ve 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek olan G-20′ye, bu yıl 12 başkan ve cumhurbaşkanı, 11 başbakan, 2 AB lideri katılacak.

G-20 NEDEN TÜRKİYE’DE YAPILIYOR?

Türkiye 1 Aralık 2014’de G-20 Dönem Başkanlığını Avustralya’dan devraldı, o yüzden de zirve bu yıl Türkiye’de gerçekleştiriliyor.

 

Zirveden önce G20 Dönem Başkanlığı çerçevesinde bugüne kadar farklı illerde yaklaşık 60 bakanlar toplantısı ve etkinlik de düzenlendi. Zirvenin sonunda yıl boyunca G20 etkinlikleri kapsamında Türkiye’de 60 bin yabancı misafir ağırlanmış olacak.

ZİRVEYE KİMLER KATILACAK?

Zirveye katılacak liderler arasında; ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz’in yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Japonya Başbakanı Şinzo Abe, İngiltere Başbakanı David Cameron gibi isimler yer alıyor.

G-20′DE NELER GÖRÜŞÜLECEK?

Bugüne kadar yapılan toplantılarda küresel ekonomik konuların görüşüldüğü G-20 Liderler Zirvesi’nde bu yıl ilk kez terör, Suriye krizi ve mülteci sorunları da ele alınacak. Ayrıca zirvede, ‘kapsayıcılık, istihdam ve uygulama’ başlıkları altında ekonomik konular da ele alınacak. Bu görüşmeler 7 ana toplantı organize edilirken, bunların 2′si çalışma yemeği, 5′i ana oturum olacak. Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerini bir araya getirecek G20 Zirvesi’nde; büyüme, yatırımlar, ticaret, istihdam ve rekabetçilik başlıkları altında, reformlar ve küresel durgunluktan çıkışa yönelik stratejiler ele alınacak.

KAÇ GAZETECİ İZLEYECEK?

Bu yıl Türkiye’de yapılacak Liderler Zirvesi’nde basına yapılan sansür, zirveyi gölgede bıraktı. Antalya’da gerçekleştirilecek G-20′ye SÖZCÜ ve bazı basın kuruluşlarının alınmaması dünyada büyük tepkilere neden oldu.

 

Dışişleri Bakanlığı’ndan elde edilen bilgiye göre, zirveye bugüne dek yerli ve yabancı yaklaşık 2500 medya mensubu akredite oldu. Zirveyi izleyecek haberciler için yaklaşık 3000 kişilik bir medya merkezi kuruldu.

GÜVENLİK EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILDI

Zirvenin yapılacağı Antalya Belek’te güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Belek ‘kırmızı bölge’ ilan edildi. Organizasyon boyunca Antalya’da 13 bin 400 polis görev yapacak.

 

Bu polislerden ise bin 400′ü trafik, 12 bini normal polis olacak ayrıca 270 eskort 24 saat aralıksız çalışacak. Belek bölgesindeki 46 otelden 30′u zirve bölgesi olarak belirlendi. Akreditasyon kartı olanlar dışında başka hiç bir misafir alınmayacak. Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali sadece G-20 zirvesine hizmet vermesi için ayrıldı. Denizden gelebilecek herhangi bir tehdide karşı da Antalya sahillerinde Sahil Güvenlik tekneleri konuşlandırılacak. Bölgeye 350 yeni kamera ve yüz tanıma sistemleri yerleştirildi.

 

OBAMA GEMİDE Mİ KONAKLAYACAK?

Zirveye katılacak liderlerin ne zaman gelip ayrılacağı, hangi otelde kalacağı gibi konular, güvenlik gerekçesiyle açıklanmıyor.

 

ABD Başkanı Barack Obama’nın Antalya’ya başkanlık uçağı ‘Air Force One’ ile pazar günü gelip buradan helikopterle zirvenin yapılacağı Belek’teki otele geçmesi bekleniyor. Obama için zirvenin merkez oteli Regnum Carya’da kurşun geçirmez camları olan lüks bir villa inşa edildi. Habertürk’ün haberine göre; Deniz kenarındaki villanın çevresi de hava savunma sistemleriyle donatıldı. Ancak Obama’nın bu villa yerine Antalya Körfezi’ne demirleyecek ABD donanmasına ait bir savaş gemisinde kalması daha yüksek bir ihtimal.

BİR SONRAKİ G-20 NEREDE OLACAK?

G-20 Zirvesi, 2014’te Avustralya’nın Brisbane kentinde yapılmıştı. Antalya’dan sonraki organizasyona da 2016’da Çin’in Hangzhou kenti ev sahipliği yapacak.

ZİRVENİN İLK MİSAFİRİ

Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz, G-20 zirvesine katılmak üzere Antalya’ya geldi. Kral Salman, zirve için gelen ilk lider oldu.

Kral Salman 60′a yakın lüks araçtan oluşan bir konvoyla Mardan Palace Hotel’e geçmeyi tercih etti. Suudi Arabistan Kralı’nın geçişi sırasında havalimanı ile otel arasındaki 15 kilometrelik yol güzergahında özel harekat timleri ve polis tarafından yoğun güvenlik önlemi alındı.

LÜKS ARAÇLAR OTELE SIĞMADI: Yaklaşık bir hafta önce Kral Salman ve Prens Telal’a ait özel eşyalar çarşafından bardağına kadar özel uçakla Antalya’ya getirilmiş ve havalimanından da 16 kamyonla kalacakları otele nakledilmişti. Kral Salman ve koruma heyeti için ise zırhlı 65 özel Mercedes de getirtilmişti.

 

Yaklaşık 1000 kişilik Suudi Arabistan heyetinin kullanımı için zırhlı 65 Mercedes’in yanısıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ve çoğunluğu yine Mercedes marka 400 lüks araç kiralandı. Fiyatları 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında değişen lüks araçlarda otelin içindeki park alanlarına sığmayınca otel çevresindeki yola park edildi.

 

546 SARAY ODASI HAZIRLANDI: Mardan Palace’ta konaklayacak Suudi Kral Salman ve Prens Telal için altın yaprağı süslemeli tatlılar ikram edilecek. Suudi heyet için geceliği minimum 800 Euro’dan başlayan ve 15 bin Euro’ya kadar çıkan 20 farklı konseptli 546 saray odası hazırlandı. Kraliyet ailesinin üst düzey mensupları için hazırlanan kral dairesi ve villaların geceliği ise 9 bin Euro’dan başlıyor.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık