Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 Bonus

Menu
Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gitti, Mustafa Denizli ismi gündemde anca...

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Bilim adamlarına göre; fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Çünkü fareler kü...

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan Örgüt Çökertildi

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan …

Call center ofisinden Türkiye'deki binlerce kişiyi kredi kartı borçları yapılandırması v...

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına Bakmadan Kaçtı

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına…

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çarkendal Tepesi'ne yeniden flama asmak isteyen PKK'lı teröris...

Selfie hırsızları ele verdi

Selfie hırsızları ele verdi

Çaldıkları parayla selfie çektiren hırsızlık çetesi üyeleri düzenlenen operasyonla yakal...

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete ...

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz davasında şok bir gelişme yaşanıyor. İstanbul 1. Ordu Komutanlığı'ndan Baransu'ya...

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday...

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

Çin'de tedavülden kalkmış paralar imha edildi anceng kentinde Mart ayında hizmete giren...

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

GİYMEMENİZ GEREKEN 8 İÇ ÇAMAŞIRI! Sağlığınız için bu iç çamaşırlarını giymemeye ö...

Prev Next

Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

  • Kategori Spor

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gitti, Mustafa Denizli ismi gündemde ancak rota yabancı hocaya döndü. Son aday Clarence Seedorf.

Galatasaray'da Hamza Hamzaoğlu'nun görevine sürpriz şekilde son verilmesinin ardından teknik direktör konusunda arayışlar hız kazanırken resmen aday enflasyonu yaşanıyor. Cim-Bom'un masasında yerli olarak sadece Mustafa Denizli konuşulurken, yabancılardan Seedorf'un adı ön plana çıktı.

 

FAVRE'YLE İLK TEMAS OLUMSUZ

 

Milliyet'in haberine göre; Başkan Dursun Özbek, Genel Sekreter Fatih İşbecer ve Sportif Direktör Cenk Ergün üçlüsü tarafından yürütülen operasyonda Mustafa Denizli'den sonra, listenin ikinci sırasında yer alan İsviçreli futbol adamı Lucien Favre'yle ilgili ilk temasın olumsuz olduğu belirlendi. Buna rağmen Favre'nin İstanbul'a davet edildiği dile getirildi.

 

Spor Toto Süper Lig Maç Sonuçları ve Puan Durumu

SEEDORF SICAK BAKIYOR

 

Galatasaray'ın alternatifleri arasında öne çıkan diğer çalıştırıcı ise Clarence Seedorf oldu. Hollandalı teknik adamın Milan'dan ayrılmasına karşın 2016'ya kadar mukavelesinin bulunduğu ancak Galatasaray'a gelebileceğini ilettiği öğrenildi. Seedorf ismi Mancini sonrası da gündeme gelmiş ancak Hollandalı hoca öneriyi kabul etmemişti. Ayrıca Ajax'ı çalıştıran Galatasaray'ın eski oyuncusu Frank de Boer da bir başka Hollandalı olarak sarı-kırmızılıların gündeminde bulunuyor.

 

RENARD ÖNERİLDİ

 

Galatasaray'a önerilen isimler arasında Lille'den ayrılan Herve Renard da yer alıyor. İtalyan menajer Ludovic Fattizzo, Başkan Dursun Özbek ve Cenk Ergün'le temasa geçerek, Galatasaray'da çalışmaya sıcak baktıklarını bildirdi.

 

MURAT YAKIN GELMEYE HAZIR

 

Türk asıllı İsviçreli teknik adam Murat Yakın da Galatasaray'a önerilen bir başka isim. Spartak Moskova'yı çalıştıran Yakın'ın Galatasaray'a gelmeye hazır olduğu bildirildi.

Devamını oku...

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

SPERM HAKKINDA ŞAŞIRTICI GERÇEK

Bilim adamlarına göre; fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Çünkü fareler küçük olduğu için spermleri yolda kaybolmadan hızla ilerleyebiliyor.

Bilim insanlarının sunduğu şaşırtıcı bir bilgi daha: Fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Proceedings of the Royal B adlı bilim dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, farelerin spermi fillerinkinden daha büyük. Nedeni ise evrim.

SPERMLER, HAYVANLAR ARASINDA DAHA ÇOK ÇEŞİTLİLİK GÖSTERİYOR

Zürih Üniversitesi'nden Stefan Lüpold, fil ve farelerin üreme sürecini mercek altına alan bilim insanlarından. Sperm uzmanı Lüpold, evrim biyolojisinde kendisini en çok sperm hücrelerindeki büyüklük ve şekil çeşitliliğinin heyecanlandırdığını söylüyor. Lüpold, hayvanlar dünyasında spermin en çok çeşitlilik gösteren hücreler olduğunu ifade ediyor.

 

FARELERİN SPERMLERİ, FİLLERDEN DAHA BÜYÜK

Ancak hepsinin işlevinin aynı olduğunu ve kadın yumurtasını döllediğini belirten Lüpold, hayvanların fiziksel büyüklükleri ile spermleri arasında bir bağ olup olmadığını da araştırdıklarını kaydediyor. Bu amaçla istatiksel bir araştırma yapan Lüpold başkanlığındaki ekip, fare ve fil dahil 100 memeli hayvanın spermlerini incelemiş. Seyreltme hipotezi de cinsel birleşmenin büyüklüğü ile sperm miktarı arasında bir ilişki olduğunu doğrulamış.

SPERMİN YOLDA KAYBOLMASI RİSKİ VAR

Lüpold araştırmada elde ettikleri sonuca ilişkin şu bilgileri veriyor: "Seyreltme hipotezi, eğer spermlerin büyük bir cinsel birleşme ile dişiye aktarılması gerekiyorsa, spermin yolda kaybolma riskinin de büyük olduğunu gösterdi. Böyle bir durumda boşalma sırasında spermlerin bu büyük hacmin içinde seyreltilmesi gerekiyor. Erkeğin büyük miktardaki spermi aktarırken bu kaybı telafi etmesi gerek. Ancak bu şekilde yeterli miktarda sperm yumurtaya ulaşabilir ve yumurta ile döllenmeyi gerçekleştirebilir."

Stefan Lüpolds'un verileri, hayvan ne kadar büyükse o kadar çok sperm ürettiğini de gösteriyor. Bu yoğunluğu sadece rakamlarla değil, fiziksel olarak da görmek mümkün. Dört kat fazla sperm üreten testislerin boyutu da iki kat büyük oluyor. Bu, dişilerin birden fazla partneri olan türler için de geçerli. Bu de rekabete neden oluyor. Daha fazla erkek, daha fazla spermle yarışa katılmak için çaba sarfediyor. Elenme baskısı ve daha fazla sperm üretmek de spermlerin büyüklüğüne mal oluyor.

"SPERMLER KAYBOLMASIN DİYE..."

Stefan Lüpolds araştırmada elde ettikleri sonucu şöyle açıklıyor: "Fillerde çiftleşme sırasında spermlerin geçmesi gereken yer büyük. Bu da spermlerin kaybolması riskini artırıyor ya da spermlerin seyreltilmesi gerekiyor. Seleksiyon baskısı altındaki erkek de mümkün olduğu kadar çok sperm aktarmak istiyor. Bunu da ancak daha küçük spermler üreterek yapabilir. Farelerde ise kayıp riski daha az. Ayrıca uzun spermlerin farelere başka faydaları da var."

Farelerin spermleri uzun olmaları sayesinde daha hızlı yüzebiliyor. Hızlı olmak özelliği de farenin rakiplerini geride bırakmasına olanak tanıyor.

Devamını oku...

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan Örgüt Çökertildi

TELEFONLA MİLYONLARCA LİRALIK VURGUN YAPAN ÖRGÜTE SUÇ ÜSTÜ

Call center ofisinden Türkiye'deki binlerce kişiyi kredi kartı borçları yapılandırması ve dosya masraflarını geri alınması vaadiyle 6 milyon lira dolandıran örgüt çökertildi.

İstanbul'da kurdukları call center ofisi üzerinden Türkiye genelinde binlerce kişiyikredi kartı borçları yapılandırması ve dosya masraflarını geri alınması vaadiyle dolandıran 45 kişilik suç örgütü İstanbul Siber Polisi tarafından çökertildi. Ofiste yapılan aramada binlerce dosya bulunurken, sahte avukatlar adına noterlerden vekaletname alındığı da ortaya çıktı. 6 milyon lirayı aşan vurgun tespit edildi.

5 KİŞİ BAŞVURDU

Dolandırıcıların yanlarında çalıştıkları insanlara gerçek amaçlarını söylemedikleri, noteri kandırdıkları ve vatandaşları dolandırdıkları ortaya çıktı.İstanbul Siber Polisi'ne başvuran 5 kişi, kendilerini danışmanlık şirketinden aradıklarını söyleyen kişilerin, kredi kart borçlarının yapılandırılması ve kredi dosya masraflarının geri alınmasını vadederek dolandırdıkları yönünde şikayette bulundu.

 

2 SAHTE AVUKAT

İstanbul Siber Polisi, yaptığı araştırmada, danışmanlık şirketi altında Kağıthane'de bir call center merkezi kurulduğunu tespit etti. Call center merkezini kart dolandırıcılığından emniyette kaydı olan O.A.K eşi M.R.K ile kurdu. Şirketin evrak üstündeki sahibi İ.K gözükürken, O.A.K tarafından yönetildiği belirlendi. O.A.K, call center ofisine telefonlarla vatandaşları arayan 31 kişi aldı. Bu kişiler vatandaşları aradı. Aranılan vatandaşlardan kart bilgileri şifrelerine kadar alındı. Örgüt içindeki 2 kişi avukat olarak gösterildi. Vaatleri kabul eden kişiler bu sahte avukatlara yönlendirildi. Sahte avukatlar yurdun dört bir yanındaki noterlerden vekaletname aldı. İşlemler karşılığında yüzde 20 ile 40 arasında komisyon alındı. Bütün bunlar yapılırken, alınan kart bilgileri kullanılarak başvuru sahibi vatandaşların hesapları boşaltıldı. Aranılan kişi dolandırıldıktan sonra bağlantı kurulan sim kart atılıyordu. Dolandırıcılık olayı yapılırken danışmanlık şirketinin ismi sık sık değiştirildi.

45 KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul Siber Polisi'nin yaptığı tespitlerin ardından önceki gün operasyon başlattı. Kağıthane'deki call center ofisi ile organizasyon içindeki kişilerin evlerine baskın yapıldı. Elebaşı O.A.K, sahte avukatlar S.Ç ve U.A'nın da arasında bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. Arama merkezinde çalışan 31 kişi emniyette, yaptıkları işin yasal bir iş olduğunu düşünerek yaptıklarını söyledi. 31 kişi emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı. O.A.K'nın da arasında bulunduğu 14 kişi İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Operasyonda, doğumuna 10 gün kaldığı anlaşılan O.A.K'nın eşi M.R.K gözaltına alınmadı. Avukatı aracılığıyla savcılıkta hazır bulunması istendi.

1500 ADET KULLANILMIŞ SIM KART BULUNDU

Polis, arama merkezinde yaptığı aramada binlerce kişiye ait binlerce dosya buldu. 925'i ambalajı açılmamış ve 1500 adet kullanılmış sim kart, kaşeler, server, laptop, harddiskler ele geçti. 2 sahte avukata ait 32 adet noterlerden alınmış vekaletname ele geçti. Polis, yaptığı incelemede binlerce kişi üzerinden 6 milyon lira vurgun yapıldığını belirledi. Belgelerin incelenmeye devam edildiği, rakamın artabileceği belirtildi. Polisin, 15 farklı ilden alındığı tespit edilen sahte avukatlara vekaletname veren noterlerle ilgili çalışmayı sürdürdüğü bildirildi.

Gözaltına alınan kişilerin, bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık, banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi ve verileri hukuka aykırı olarak verme ve ele geçirme suçlamalarının yöneltildiği bildirildi. 

 

Devamını oku...

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına Bakmadan Kaçtı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çarkendal Tepesi'ne yeniden flama asmak isteyen PKK'lı teröristler, çıkan çatışmada amaçları ulaşamadan kaçtı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Sur Mahallesi'ndeki Çarkendal Tepesi'ne bölücü örgüt mensupları yine PKK flaması asmaya kalkıştı. Polisin anında müdahalesiyle çıkan çatışma, aralıklarla yaklaşık 2 saat devam etti ve teröristler amaçlarına ulaşamadan kaçtı.

TÜRK BAYRAĞINI KALDIRIP FLAMA ASMAK İSTEDİLER

Cizre'nin Sur Mahallesi'nde teröristlerin bir süre önce astığı PKK flamasının kaldırılıp yerine Türk Bayrağı asılan Çarkendal Tepesi'ne, bölücü örgütün şehir yapılanması olan YDG-H üyelerinden bir grup yeniden flama asmaya kalkıştı. Sabaha karşı saat 04.00'te Çarkendal Tepesi'ne gelen gruba, burada nöbet tutan güvenlik güçleri müdahale etti.

 

AMAÇLARINA ULAŞAMADILAR

Tepeye yaklaştırılmayan teröristler çeşitli yerlerden güvenlik güçlerine ateş açtı. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık verdiği çatışmalar aralıklarla saat 06.00'ya kadar sürdü. Teröristler, amaçlarına ulaşamadan kaçarken, ölen ve yaralanan kimsenin olmadığı çatışma sırasında, mermilerin isabet ettiği çevredeki bina hasar gördü.

Devamını oku...

Selfie hırsızları ele verdi

Selfie hırsızları ele verdi

Çaldıkları parayla selfie çektiren hırsızlık çetesi üyeleri düzenlenen operasyonla yakalandı.

İstanbul’da akşamları misafirliğe giden vatandaşların evlerine girerek binlerce liralık hırsızlık yapan 18 kişilik hırsızlık çetesi polisin operasyonu ile çökertildi. Çeteyi hırsızlık yaptıkları evlerde çektikleri selfie (özçekim) ele verdi. Şüphelilerden 3′nün denetimli serbestlikten yararlandığı, gündüzleri temizlik işinde çalıştıkları geceleri ise hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. Hırsızlık şebekesinin 45 ayrı ev hırsızlığı suçundan işlem yapıldığı da öğrenildi.

AYLARCA TAKİP EDİLDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul’da hırsızlık yapan bir şebekeyi yakalamak için yaklaşık 4 ay boyunca teknik ve fiziki takip başlatıldı. Yapılan çalışma sonucu şebeke üyelerinin özellikle akşam saatlerinde, içinde oturanların misafirliğe gittikleri evleri kendilerine hedef seçtikleri belirlendi. Şebeke üyelerinin ışıklarının yanmadığını tespit ettikleri evlerin zillerini çalarak, içerde kimsenin olmadığını belirledikten sonra kapıları zorlayarak içeri girdikleri para ve ziynet eşyalarını çaldıkları öğrenildi.

28 ADRESE OPERASYON DÜZENLENDİ

Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri gerekli delillerin toplanmasının ardından harekete geçti. Önceden tespit edilen 28 adrese özel harekat polislerinin de katıldığı eşzamanlı operasyon düzenlendi. Sultangazi, Arnavutköy, Esenyurt ilçelerinde bulunan evlere yapılan baskınlarda 18 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte çalıntı olduğu belirlenen çok sayıda ziynet eşyası ele geçirildi.

HIRSIZLARIN ŞİFRELERİ ÇÖZÜLDÜ

Polisin operasyon öncesi yaptığı telefon dinlemelerinde şebekenin şifreli konuştuğu tespit edildi. Şüphelilerin hırsızlığa gidecekleri zaman birbirlerini arayarak “Misafirliğe gidiyoruz. Hazırlanın” dedikleri, evden çıkan parayı bildirmek için ise “Dayım’dan xxx miktarda para çıktı” dedikleri öğrenildi.

CİNAYET KURBANINI BİLE BİLE SOYMAYI PLANLAMIŞLAR!

Dinlemeler sırasında yaşanan bir gelişme deneyimli dedektifleri bile şaşkına çevirdi. Sultangazi’de bir cinayete tanık olan çete üyelerinden birinin diğerini arayıp haber verdiği aradığı kişinin ise ona “Polis gelmeden cesedin üzerinde para olup olmadığını ‘yardım ediyormuş’ gibi yaparak bir kontrol et” dediği tespit edildi. Ancak polisin hemen olay yerine gelmesi üzerine ilk arayan şüphelinin “Polis hemen geldi, bakamadım.” diyerek tekrar aradığı öğrenildi.

3′Ü DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMIŞ

Öte yandan şebeke üyelerinden 3′nün bir süre önce hırsızlık suçundan yattıkları cezaevinden denetimli serbestlikten faydalanarak çıktıkları belirlendi. İkitelli’de bir sanayi sitesinde gündüzleri tuvalet temizliğinde çalışan Servet E., Adnan K., ve Serkan G.’nin geceleri ise hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı.

HIRSIZLIK SELFİESİ ELE VERDİ

Polis operasyonun ardından arama yaptığı evlerde çete üyelerinden Serkan G.’nin bir hırsızlığın ardından çaldığı 30 bin lirayı yatağın üzerine sererek çektiği selfi fotoğralar ele geçirildi. Fotoğraflar polisin olayla ilgili dosyaya delil olarak girdi.

12 KİŞİ TUTUKLANDI

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. 18 şüpheliden 10′u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Daha önce ara operasyonda tutuklanan iki kişiyle birlikte toplam tutuklu sayısı 12 oldu.

Devamını oku...

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete 21 bin 313 öğretmen katıldı. İşte o araştırmanın çarpıcı sonuçları...

 

 

Anket sonuçlarına göre, öğretmenlerin yüzde 79’u bankalardan kredi çekti. Bunlardan yüzde 41’i borcunu ödeyemiyor. Öğretmenlerin yüzde 86.6’sının son bir yıl içinde alım gücü de azaldı.

Yüzde 27’si ek iş yapan öğretmenler, “En büyük lüksünüz nedir?” sorusuna ‘’Tatile gitmek’’ cevabını verdi. Yapılan ek işler arasında boya badana, gece bekçiliği ve garsonluk da var.

Ankete katılanların yüzde 56.4’ü, öğretmenlik mesleğinden istifa etmeyi düşündüğünü de açıkladı. Bunun nedenini ise ‘’Siyasi baskı, adam kayırmacılık, yandaş uygulamalar, ekonomik sorunlar, öğrenci ve velilerin olumsuz tavırları’’ olarak izah etti.

GÖÇMENLİK BAŞVURUSU

Ankete katılanların yüzde 41.4’ü ise öğrenci ya da veli tarafından şiddete maruz kaldığını açıkladı. Öğretmenlerin yüzde 69.9’u sözlü, yüzde 19.2’si psikolojik, yüzde 10.6’sı fiziksel, yüzde 0.3’ü de cinsel şiddete maruz kaldığını belirtti. Ankete katılanların yüzde 5.2’si ‘’Göçmenlik için başvuru yaptığını ‘’ da açıkladı.

Anket sonuçlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ‘’Milli Eğitim Bakanlığı’nın vurdumduymaz tavırları, çözüm yerine çözümsüzlükle sonuçlanan icraatları, eğitim camiasında yılgınlığa neden oldu. Eğitim camiasında son yıllarda yaşanan baskı, adam kayırma, kadrolaşma çalışmaları, öğretmenlerin verimini ve başarısını etkiledi’’ dedi.

Devamını oku...

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz davasında şok bir gelişme yaşanıyor. İstanbul 1. Ordu Komutanlığı'ndan Baransu'ya belge sızdıran kişinin Kurmay Albay T. P. olduğu iddia edildi.


İstanbul 1. Ordu Komutanlığı’ndan belgeleri çıkaran kişinin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde Muhafız Alay Komutanı olan, Kurmay Albay T. P. olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Albay T. P., plan semineri sırasında Yüzbaşı rütbesiyle 1. Ordu Plan Subayıydı.

Albay’ın belgeleri Taraf Gazetesine ve Mehmet Baransu’ya verdiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Gazeteci Tuncay Opçin ile telefon görüşmeleri saptandı ve banka hesapları da incelenmeye başlandı. Albay Balyoz davasında tanık olarak dinlenmişti. Davanın sanıklarından emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri de Albay T.P’den şüphelendiğini açıklamıştı.

‘’PARDON’’ DEDİLER

‘’Darbe ya­pa­cak­la­r” di­ye tutuklanan ve yar­gı­la­nan 364 sa­nık­lı Balyoz Da­va­sın­da, 237 ko­mu­ta­n ağır hapis cezalarına mah­kum edildi. Bazıları 4 yıla kadar varan sürelerle ha­pis yat­tık­tan son­ra “Par­do­n, cemaat bizi kandırmış, bu dava kumpasmış’’ denilerek tahliye edildi.

“Bal­yo­z” da­va­sı­nın yar­gı­la­ma­sı­nın ya­pıl­dı­ğı İs­tan­bul 10. Ağır Ce­za Mah­ke­me­sinde, sanıklardan dönemin 1. Ordu Harekat Başkanı Tuğ­ge­ne­ral Sü­ha Tan­ye­ri­’nin bloknotu da konu oldu. Bu bloknotta Tanyeri’nin aldığı notlar vardı ve notlarda ‘’Darbe planına’’ ilişkin hiçbir bilgi bulunmuyordu. Bloknotun, plan semineri sonrası Tanyeri tarafından 1. Ordu Plan Subayı Yüzbaşı T.P’ye teslim edildiği belirlendi. Tanyeri ‘’Darbe planının notlarını aldığı’’ gerekçesiyle sanık, seminerin plan subayı T.P ise tanık oldu. T.P daha sonra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde Albay rütbesi ile Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı oldu.

‘’BEN ALMADIM’’

Albay T.P, Süha Tanyeri’nin ‘’Ondan şüpheleniyorum’’ ifadeleri medyaya yansıdıktan sonra avukatı aracılığıyla bir açıklama yaparak ‘’Müvekkil, seminer sırasında Yüzbaşı rütbesinde plan subayıdır. Bloknot müvekkile verilmemiştir. Müvekkilin seminer koordinatörlüğü gibi bir sıfat ve görevi bulunmamaktadır. Seminer Koordinatörü Ordu Kurmay Başkanı, rütbesi ise Tümgeneraldir. Müvekkilimi askeri karargahtan evrak çıkarma ile suçlamanın basın ve ifade özgürlüğü ile de bir ilgisi olmadığı gibi, bu konudaki ifade, yorumundan öte müvekkile suç isnadı ve iftira niteliğindedir’’ demişti.

Devamını oku...

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

7 Haziran seçimleri öncesinde MHP’den ihraç edilen ancak geçtiğimiz günlerde yargı kararıyla partisine geri dönen MHP eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan adaylığını resmi olarak açıkladı. Adaylığın düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Oğan, MHP yönetimine kongreyi toplaması çağrısı da yaptı.

AKŞENER’İN DE İSMİ GEÇİYOR

MHP’de Bahçeli’nin karşısına rakip olarak eski İstanbul milletvekili Meral Akşener’in de ismi geçiyor.

SİNAN OĞAN KİMDİR?

Azeri kökenli olan 1967 doğumlu Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede yaptı.

Sinan Oğan daha sonra Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamladı. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Daha sonra TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edildi. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM’ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesi de olan Sinan Oğan’ın yayınlanmış 3 kitabı ve 500′den fazla makalesi bulunuyor.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır milletvekili seçildi. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü.

Devamını oku...

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

çin, para, yuan

Çin'de tedavülden kalkmış paralar imha edildi

anceng kentinde Mart ayında hizmete giren enerji geri dönüşüm santralinde altı ayda yakılan banknotların toplam tutarının yaklaşık 31.2 milyar doları bulduğu bildirildi

Çin'in Jiangsu eyaletinde kurulan bir enerji geri dönüşüm tesisinde 2 bin ton tedavülden kalkmış 100 yuanlık banknot yakıldı. 

Çin basınında yer alan haberlerde, Yanceng kentinde Mart ayında hizmete giren enerji geri dönüşüm santralinde altı ayda yakılan banknotların toplam tutarının 200 milyar yuanı (yaklaşık 31.2 milyar USD) bulduğu bildirildi. 

Pekin merkezli haber portalı Ce.cn, tedavülden kalkan 100 yuanlık banknotların kağıt kalitesine bağlı olarak hayli yüksek ısı değerine sahip olduğunu, bu sebeple bir ton ağırlığındaki banknotun yakılmasıyla bir aileye 25 yıl kadar yetebilecek bin kilovatlık enerji elde edilebildiğini kaydetti. Yetkililer ayrıca, yanmış banknot balyalarının yapı malzemesi olarak kullanılabileceğini belirtti. 

Uzmanlar, Çin Merkez Bankası'nın piyasaya geçen hafta sürdüğü yeni ve yüksek güvenlikli 100 yuanlık banknotlar sayesinde, trilyonlarca yuanlık paranın kademeli olarak tedavülden kalkacağına işaret ediyor.

Devamını oku...

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

GİYMEMENİZ GEREKEN 8 İÇ ÇAMAŞIRI!

Sağlığınız için bu iç çamaşırlarını giymemeye özen gösterin...

1- Çok dar iç çamaşırı: 
Çok dar iç çamaşırları sizi rahatsız etmekle kalmayıp, görüntünün kötü görünmesine neden olur. Ayrıca iç çamaşırının sürtünmesine bağlı olarak cildinizde ve vajinada tahriş meydana gelebilir.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

Özellikle menopozdaki kadınların vajina duvarında incelme meydana geldiğinden daha çok tahriş meydana gelebilir. Ancak eğer herhangi bir tahriş meydana gelmiyorsa tercih edilebilir.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

2- Korseli iç çamaşırı: 
Korseli iç çamaşırları çok sıkı olduğundan sağlığınızı riske atmış olursunuz. Çünkü bu tarz iç çamaşırları sinir sıkışmasına ya da dolaşımınızın yavaşlamasına neden olabilir.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

3- Sentetik kumaşlar ve ipek: 
İç çamaşırınızın vajinal kısmında pamuk astar varsa sorun oluşmaz. Ancak eğer kendinize uygun iç çamaşır arıyorsanız sentetik iç çamaşırlardan uzak durun. İpek iç çamaşırları ise sadece özel günlerde tercih edin.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

4- Tanga: 
Eğer mantar ve bakteriyel enfeksiyona eğiliminiz varsa bu tür iç çamaşırlardan uzak durmalısınız. Çünkü tangalar, arka kısımdaki bakterilerin ön kısma taşınması konusunda mükemmel bir araçtır.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

5- Gece iç çamaşırı: 
Pek çok uzman gece uyurken çıplak uyumak gerektiğini savunuyor. Uzmanlar, özellikle de menopoza giren kadınların daha rahat bir uyku ve terlememesi için iç çamaşırsız uyumalarını öneriyor.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

6- Peki iç çamaşırı giymesek? 
İç çamaşırı vajinal nemi emer. Ayrıca örneğin pantolon giyeceksiniz, iç çamaşırı giymediğiniz takdirde genital bölgede sürtünmeye bağlı olarak, tahriş meydana gelebilir. Etek-elbise giydiğinizde nemli kalmanıza yol açar.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

7- Terli iç çamaşırı: Ter eğilimi olan kadınlar ve erkekler kuru kalabilmek için günde iki kez iç çamaşırını değiştirmelidir. Sıcak ve nemli bölgeler mantar oluşumu için mükemmel yerlerdir. Bu nedenle iç çamaşırınızı sık değiştirin ve yaprak ped kullanın.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

8- Hipoalerjenik olmayan iç çamaşırları: 
Açıklanamayan bir yerde sürekli kaşıntı mı oluyor? Hassas bir cilde sahip olmadığınızı düşünseniz de vajinal bölgeniz sizinle aynı fikirde olmayabilir. Kontakt dermatitler nedeniyle tahriş meydana gelebilir.

Giymemeniz gereken 8 iç çamaşırı!

Bu nedenle en büyük düşmanınız kullandığınız deterjan olabilir. İç çamaşırınız genital bölgeye temas ettiği için, bir bahçe gibi kokmanıza gerek yok. Hipoalerjenik temizlik ürünleri kullanmanızda yarar var.

 

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol