Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 Bonus

Menu
Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gitti, Mustafa Denizli ismi gündemde anca...

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Bilim adamlarına göre; fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Çünkü fareler kü...

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan Örgüt Çökertildi

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan …

Call center ofisinden Türkiye'deki binlerce kişiyi kredi kartı borçları yapılandırması v...

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına Bakmadan Kaçtı

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına…

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çarkendal Tepesi'ne yeniden flama asmak isteyen PKK'lı teröris...

Selfie hırsızları ele verdi

Selfie hırsızları ele verdi

Çaldıkları parayla selfie çektiren hırsızlık çetesi üyeleri düzenlenen operasyonla yakal...

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete ...

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz davasında şok bir gelişme yaşanıyor. İstanbul 1. Ordu Komutanlığı'ndan Baransu'ya...

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday...

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

Çin'de tedavülden kalkmış paralar imha edildi anceng kentinde Mart ayında hizmete giren...

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

GİYMEMENİZ GEREKEN 8 İÇ ÇAMAŞIRI! Sağlığınız için bu iç çamaşırlarını giymemeye ö...

Prev Next

Tarihteki unutulmaz anlar!

1916 Eylül'ünde Courcelette Savaşı sırasında bulunduğu siperde savaş bunalımı yaşayan ve şoka girmiş bir asker. 

1916 Delilik 1916 Eylül'ünde Courcelette Savaşı sırasında bulunduğu siperde savaş…

1916

Delilik

 "Savaş Bunalımı" terimi Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin yoğun bombalama, çaresizlik vb. sebepler nedeniyle yaşadıkları savaş travmasına verdikleri tepki olarak tanımlandı. Panik, kaçma, mantık yürütememe, uyku, sürekli yürüme veya konuşma şeklinde dışa vuruluyordu.

Şubat 1943 Yenilgi 

Stalingrad Muharebesi sırasında bir Kızıl Ordu askeri, esir aldığı bir Alman askerini tutsakların yanına götürüyor. Savaşta Almanlar kuşatılmış, ısınmak için kullandıkları yakıt ve medikal erzakları çabucak tükenmişti. Binlerce asker donarak, açlıktan ve hastalıktan..

3 Nisan 1945 Korku

15 yaşında bir Alman askeri: Hans-Georg Henke. Rectenbach, Almanya'da 3 Nisan 1945 tarihinde ABD 9. Ordusu tarafından esir alınıyor. Henke, Luftwaffe (Hava kuvvetleri) anti-hava timinin (Flakhelfer) bir üyesi. 

Babası 1938 yılında annesi ise 1944 yılında ölmüş, o da hayatta kalabilmek için orduya katılmış. Dünyası başına yıkılmış durumda ve göz yaşlarına engel olamıyor.

1945 Yorgunluk 1945 yılında Limburg, Almanya'da Müttefikler tarafından bir Alman…

1945 Yorgunluk 

1945 yılında Limburg, Almanya'da Müttefikler tarafından bir Alman esir kampından kurtarılmış Amerikan asker. Tutsaklığı boyunca bir deri bir kemik kalmış olan asker karyolasında tavana bakarken bakışlarının korkutucu ifadesi objektife böyle yansımış.

9 Ağustos 2010 Cesaret Bibi Ayşe, 18 yaşında. Babası 12…

9 Ağustos 2010

Cesaret
Bibi Ayşe, 18 yaşında. Babası 12 yaşındayken onu bir Taliban askerine vermiş.

1945 Aldanmışlık Fotoğrafta kucağında bir köpek tutan Onbaşı Yukio Araki…

1945 Aldanmışlık 

Fotoğrafta kucağında bir köpek tutan Onbaşı Yukio Araki (17 yaşında), 72. Shinbu Kıtası'ndan dört arkadaşıyla (18 yaş civarında) birlikte görülüyor. Fotoğrafçı Asahi Shimbun bu fotoğrafı 72. Shinbu Kıtası'nın Bansei Hava Üssü'nden Okinawa'da gerçekleştirecekleri Kamikaze saldırısından bir gün önce çekmiş. 

17 yaşındaki Yukio Araki, 27 Mayıs 1945'te öldü. Okinawa saldırısındaki tüm Kamikaze pilotları 17-22 yaşları arasındaydı. Kısaca, insanların kafasında canlandırdığı kahramanlık algısından çok farklı bir şeydi Kamikaze pilotluğu.

12 Nisan 1957 Kıskançlık Sophia Loren ve Jayne Mansfield, 20th…

12 Nisan 1957 Kıskançlık

Sophia Loren ve Jayne Mansfield, 20th Century Fox'un Sophia Loren onuruna verdiği bir partide.

2012 Masumiyet

2012 Masumiyet

"Safir Gözlü Çocuk" isimli bu fotoğraf, fotoğrafçı Vanessa Bristow tarafından çekildi. Bristow fotoğrafı yayınladıktan sonra Photoshop hilesi yaptığından dolayı bir hayli tepki aldı. 

Fakat cevabı çocuğun başka fotoğraflarını paylaşarak verdi. Mavi gözler ve koyu deri Oküler Albinizm ya da Nettleship-Şelaleleri Albinizmi veya Juvenile uveitis olarak biliniyor. İki türde de iristeki pigment oranı düşük yoğunluğa sahip oluyor.

1941 Teslimiyet

Bir Alman Nazi subayının kişisel albümünden alınan bu fotoğraf, "Vinnitsa'daki son Yahudi" olarak etiketlenmiş. 1941 yılında, Ukrayna'daki Vinnitsa ve çevresindeki 28.000 Yahudi, Naziler tarafından öldürülmüş ve resimde görüldüğü gibi toplu mezarlara gömülmüşlerdi.

1984 Rahatlama

Kalp nakli konusunda bilime yön veren kişilerden Polonyalı doktor ve politikacı Zbigniew Religa, 23 saat süren başarılı bir kalp nakli ameliyatından sonra dinleniyor. Asistanı köşede uyuyup kalmış.

1941 Çaresizlik 

Varşova'daki bir getto bölgesinde kaldırıma uzanmış, açlıktan ölmek üzere bir kadın. Fotoğraf 1941 yılında Heinz Joest isimli bir Alman askeri tarafından çekilmiş.

1974 Şaşkınlık

İşitme engelli olarak doğmuş Harold Whittles isimli bir çocuk, yardımcı bir duyma cihazıyla ilk kez bir ses duyuyor.

Aralık 1984 İhtiyat 

Şarbat Gula, (doğum 1972) fotoğrafı National Geographic dergisine 1985 yılında kapak olduktan sonra geniş kitlelerce tanınan Peştun kökenli Afgan.

1933 Nefret 

Adolf Hitler'in en yakın arkadaşlarından biri ve en sadık yandaşı Joseph Goebbels. Goebbels fotoğrafı çeken Alfred Eisenstaedt'in bir Yahudi olduğunu öğrenene dek gülümsüyormuş. Eisenstaedt tam da Goebbels gerçeği öğrendiği o an bu fotoğrafı yakalamış.

2013 Masumiyetin Yitimi

Fotoğrafta Suriye'deki isyan cephesinden sekiz yaşındaki Ahmed, sigara içerken ve Halep'teki bir barikatta elindeki AK-47 ile bekçilik yaparken görülüyor.

15 Nisan 1989 Panik

15 Nisan 1989'da yaşanan Hillsborough Felaketi'nden bir görüntü. Sheffield şehrinin takımı olan Sheffield Wednesday'in sahası Hillsborough Stadyumu'nda gerçekleşen olayda tamamı Liverpool'un taraftarı olan 96 taraftar ezilerek ölmüş, 766 kişi ise yaralanmıştı. 

Olay, İngiltere ve dünya futbolunun en ölümcül ve en acı kazalarından biri. Turnikesi bulunmayan kapıların açılması, içeri giren taraftarların boş olan kısımlara yönlendirilmemesi ve polisin ihmalkârlığı, olayları bu noktaya taşıyan ana nedenler olarak gösteriliyor.

Ağustos 1944 Utanç Naziler ile işbirliği yaptığı için cezalandırılan Fransız…

Ağustos 1944 Utanç

Naziler ile işbirliği yaptığı için cezalandırılan Fransız bir kadın. Kadının fahişe olduğu sanılıyor ve Alman subaylarıyla yattığı söyleniyor. Kafası tıraş edilerek kadın işaretleniyor.

2011 Acı 

Nguyen Thi Ly, 9 yaşında, Agent Orange gazının etkileri yüzünden gelişim yetersizliği sorunu yaşıyor. Vietnam Savaşı sırasında ABD ordusu Vietnam'a havadan 12 milyon galon Agent Orange isimli bitki ilacı yağdırdı. Bu ilaç ağaçların ve bitkilerinin yapraklarının dökülmesini sağlıyor, böylece Vietnamlılar saklanamıyorlardı. 

Ayrıca temas ettiği an öldürüyor. Vietkong güçlerinin beslendiği ormanlardaki besin kaynaklarını da yok ediyordu. En az 4.5 milyon Vietnamlı ve 2.5 milyon Amerikalı bu ilaca maruz kaldı. İlacın kullanılmasının üstünden 30 yıl geçmesine rağmen kanser de dâhil olmak üzere Agent Orange'ın etkileri üç nesildir halen devam ediyor.

18 Haziran 1965 Barış

Fotoğraftaki askerin adı bilinmiyor ama Phuc Vinh'deki 173. Hava Müfreze Taburu'na bağlı olarak havaalanında savunma birliğinde görevli olduğu biliniyor. Şimdilik savaştan uzak...

1963 Dehşet 

Yine Alfred Eisenstaedt tarafından, Paris'teki bir kukla tiyatrosunda çekilmiş bir fotoğraf. Çocuklar oyunun kahramanlarından biri olan ejderhanın katledilişini izlerken dehşet içindeler.

2010 Şok İtalyan Onbaşı Antonio Metruccio, Afganistan'da 72 saat süren…

2010 Şok

İtalyan Onbaşı Antonio Metruccio, Afganistan'da 72 saat süren bir çatışmadan sonra sanki artık başka biri.

1945 Sevinç

"Güzellik Özgürleşti" isimli bu fotoğraf 1945 yılında çekilmiş. Görüleceği üzere kadının vücudu ve yüzü oldukça zayıf. Fakat mahkûm olarak tutulduğu yerden kurtarılırken yüz ifadesi son derece ışıltılı ve canlı görünüyor. Sanki hiç tutsak edilmemiş.

Devamını oku...

Medeniyet Denilen

Daha önceleri  fıçının içine girip ,banyo yapanlar hanı hamamı bizden gördükten sonra medeni oldular.Daha önceleri diğer ırkları köle olarak çalıştıranlar,şimdi özğürlük savaşçısı oldukları gibi dünyaya adaleti dağıtır duruma geldiler.

 

Benim anlatmak istediğim asıl nükleer bombalardır.Yanlız yaşadığımız çağda demokrasi şemsiyesi altında yaşatılan kapitalist düzenin insanları maneviyattan uzaklaştırıp,bibirine düşman ettiğini ve doğaya çok büyük zararlar verdiğini görmenizi isterim.

Gelelim nükleer bombalara kime atacaksın birader, bu dünyada yaşayan başka bir millete bundan sen etkilenmiyecekmisin?Dünyanın denğesi bozulduğunda sen sağlıklı kalacağınımı zannediyorsun.Dünya bir atmoferin içindedir; dolayısıyla sende bu atmosferdesin.Zaten dünyanın sonunu insanoğlu kendi elleriyle  doyumsuz hırsının kurbanı olarak hazırlamaktadır.

Kendinde atom bombası var, başkasında olunca  aman olmasın niye senin ki dünyaya zararsızmı ki?Akıllı insan bu bombaların  dünya için tehlike olduğunu düşünür, tamamını yok etmek için kafa yorar , çözümler üretir ortak akıl için çabalar.

Bombaları patlatlıktan sonra  kime ihracat yapacaksın, hanği ülkeye gezmeye gideceksin, bunları geç nasıl nefes alacaksın.Hırsla dünyaya hükmetmeye çalışma,azimli bir şekilde insanlar için çalış.Takdiri yaradana bırak yoksa hükümdar olamassın  zulümle bir yere geldiğini zannedersin ama son bütün insanlar için hüsrandır.

 Gözlerini açıp doğaya bakacaksın onu koruyacaksın; basit sade yaşıyacak düyanın tek  sahibinin  ALLAH olduğuna yürekten inanacaksın.....

 

RadyOrjinal : Hamal NAMIK

Devamını oku...

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ‘Çiftçi Ailesi’ açık artırmada

Tablonun açılış fiyatı 250 bin lira olacak.

Bedri Rahmi Eyüboğlu

Ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ‘Çiftçi Ailesi’ konulu tablosu açık arttırma yöntemi ile satışa sunuluyor. Tablonun açılış fiyatı 250 bin lira. Antik Palace’daki açık artırmayı tertip eden Antik AŞ, 288. müzayedesinde Eyüboğlu’nun yanında Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Adnan Çoker Ferruh Başağa, Orhan Peker ve Abidin Elderoğlu’na ait eserler de yer verecek. Müzayedede Francis Bacon, Joan Miro, Yves Klein, Damien Hirst, Victor Vasarely, Peter Halley, Peter Zimmermann ve Hiroshi Sugimoto’nun eserleri de bulunacak. Güncel Türk sanatının önde gelen isimleri Kemal Önsoy, Azade Köker, Selma Gürbüz, Canan Tolon, İrfan Önürmen ve Ekrem Yalçındağ gibi sanatçıların yapıtlarının satışa sunulacağı müzayedede; akımın genç temsilcileri Nilbar Güreş, Mehmet Ali Uysal ve Yaşam Şaşmazer’in eserlerinin tanıtımı da gerçekleştirilecek.

Devamını oku...

65 yılın en büyük arkeolojik keşfi

65 yılın en büyük arkeolojik keşfi

Yunanistan'da fildişi saplı kılıç ve mücevherleriyle gömülen 3 bin 500 yıllık savaşçı mezarı için bilim insanları "1950'lerden beri böyle zengin mezar bulmadık" dedi

Yunanistan'ın güneyindeki Mora yarımadasında 3 bin 500 yıllık olduğu belirtilen, içi hazine dolu bir savaşçı mezarı bulundu. Yunanistan Kültür Bakanlığı, ABD'deki Cincinnati Üniversitesi bilim insanlarının liderliğindeki uluslararası bir arkeolog ekibi tarafından bulunan mezarın 30-35 yaşlarında, ülkenin güneyindeki Pilos körfezinde yaşayan aristokrat bir ailenin üyesine ait olduğunu açıkladı. Miken döneminden kalma mezarın son 65 yılda bulunan en büyük keşiflerden biri olduğu belirtilirken, mezarın içinde bin 400 kadar elle yapılmış eserin bulunduğu bildirildi. Bakanlık, mezarın içine savaşçıyla birlikte gömülen eserlerin arasında altın ve gümüş mücevherler, bronz vazolar, yontulmamış değerli taşlarla fildişinden altın kaplama bir kılıç bulunduğunu açıkladı. Kazıya katılan Atina'daki Tarihi Araştırmalar Amerikan Okulu Direktörü James C. Wright, "Sanırım 1950'lerden bu yana böylesi zengin bir mezar bulmamıştık" derken, Tarih Öncesi Ege Enstitüsü Doğu Girit Araştırmaları Merkezi Direktörü Thomas M.Brogan ise keşfin önemini, "Arkeolojik kariyerim açısından karşılaştığım en üst nokta. Bu mezar, şimdiye kadar karşılaştıklarımın toplamından daha zengin" sözleriyle vurguladı. Pilos, Miken döneminin (M.Ö. 1400- M.Ö. 1100) en önemli yönetim merkezlerinden biri olarak biliniyor.

Devamını oku...

Mustang'e Fransız kaldık

Fransa’yı Oscar’da temsil edecek Türk filmi ‘Mustang’e deyim yerindeyse Fransız kaldık.

Mustang, Oscar, Fransa

Fransa’da 450 bin gişe yapan ‘Mustang’i, Türkiye’de gösterime çıktığı ilk 3 günde sadece 4 bin 555 kişi izledi.

5 KIZ KARDEŞİN MÜCADELESİ

Deniz Gamze Ergüder’in yönetmenliğini üstlendiği Türk filmi ‘Mustang’, bu yıl 88’incisi düzenlenecek olan Akademi Ödülleri için ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ dalında Fransa adına yarışacak.

Film, Karadeniz’de yetim kalan 5 kız kardeşin toplumsal baskıya direnişini ve özgürlük mücadelesini anlatıyor.

FRANSA GİŞESİ 450 BİN

Dünya prömiyeri geçen mayısta Cannes Film Festivali’nde yapılan ‘Mustang’, gösterime girdiği Fransa’da bugüne kadar 450 bin kişiyi salonlara çekti.

Film Türkiye’de ise gösterime girdiği ilk 3 günde 4 bin 555 kişi tarafından izlendi. Mustang ülkemizde geçen cuma vizyona girdi.

 

Devamını oku...

Mezarı filminden çok ilgi gördü

Steve Jobs'ın hayatını anlatan film gişede hüsran yaşadı. Öte yandan tüm dünyadan hayranları, Jobs'ın mezarını bulmak için Silikon Vadisi'ndeki Alta Mesa Anıt Parkı'na hücum ediyor

Dünyanın önde gelen teknoloji markası Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın yaşam öyküsünü anlatan film, gişelerde hayal kırıklığı yarattı. ABD'de geçtiğimiz hafta gösterime giren filmin gişe hasılatı beklentilerin altında kaldı. Oscar Ödüllü Danny Boyle'un yönetmenliğini üstlendiği "Steve Jobs" Kuzey Amerika'da ilk haftada sadece 7.3 milyon dolar hasılat elde edebildi. Film toplam 30 milyon dolara mal olmuştu. Michael Fassbender'ın Jobs rolünde en iyi aktör dalında Oscar'a aday olması beklenen film haftalık en çok izlenenler listesine 7. sıradan girebilirken, listenin zirvesine 15.9 milyon dolar hasılat toplayan Ridley Scott'ın yönettiği "Marslı" filmi oturdu. Yapımcılar filmin başarısızlığının şokunu yaşarken, hayranları Steve Jobs'ın mezarının tam yerini bulabilmek için kıyasıya bir mücadele veriyor. ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Silikon Vadisi kapsamında yer alan Alta Mesa Anıt Parkı'nda kendisine ait bir mezar taşı bulunan Jobs'ın tam olarak nereye gömüldüğü ise bilinmiyor. Teknoloji dünyasının seyrini değiştiren en önemli kişilerden biri sayılan Jobs'ın fanatik hayranları ise mezarı bulabilmek için Çin, Endonezya, Brezilya, Fransa, Rusya ve diğer pek çok ülkeden anıt parka akın ediyor. 

ANI DEFTERİ BİLE AÇILDI 

Parkın yöneticisi, "Son zamanlarda mezarı bulacağı iddiasıyla çok fazla insan geliyor. Hepsine başarılar diliyorum" ifadelerinde bulunuyor. Ziyaretçi akınına uğrayan anıt parkının yönetimi, Jobs hayranları için bir defter dahi oluşturmuş. 

GİZLİ KALMASINI AİLESİ İSTEDİ
Ailesinin talebi nedeniyle gömüldüğü nokta dünya kamuoyundan gizli tutulan teknoloji dâhisinin mezarıyla ilgili birçok iddia mevcut. 2013'te Walter Isaacson'un yazdığı Steve Jobs biyografisinde Jobs'ın mezarının bir meyve ağacının yanında olduğu öne sürülürken, bazıları ise mezarın çevresinde Apple'ın simgesi olan elma işaretini arıyor. Örneğin İtalya'daki bir haber sitesinin muhabiri yanında yarısı yenmiş bir elma bulunan mezarın Jobs'ın olduğunu iddia etmiş, ancak söz konusu yerin yaklaşık olarak aynı tarihlerde hayatını kaybeden bir kadına ait olduğu ortaya çıkmıştı.

Devamını oku...

Yılmaz Köksal'a veda

Hayatını kaybeden sinema sanatçısı Yılmaz Köksal'ın cenazesi, Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Kanlıca Mezarlığı'nda toprağa verildi.

22 Ekim Perşembe günü kaybettiğimiz Yılmaz Köksal, Kırşehir'de 1939'da doğmuş, Tophane Sanat Enstitüsü'nde okumuştu.

Tunç Başaran'ın sinemaya uyarladığı, Orhan Kemal'in "Murtaza" eserinde "Dubara" rolünü oynayarak sinema tarihine geçen sanatçı, uzun süre ikinci derece rollerde oynadıktan sonra,

1970'de Çetin İnanç'ın yönettiği "Çeko" filminde başrole yükseldi.Yılmaz Köksal, 1965'ten 2005'e kadar 180'in üzerinde filmde oynayan sanatçı, "On Korkusuz Kadın", "Çalıkuşu", "Beş Fındıkçı Gelin", "Malkoçoğlu", "Şeyh Şamil", "Kan Davası", "Asılacak Kadın", "Leyla ile Mecnun", "Kardeş Kurşunu", "Yahşi Batı", " Adanalı" ve "Zagor" gibi filmlerde rol aldı.

 

Devamını oku...

Önce bu memleketi anlamak lazım

Fotoğraf çekmek isteyenlere tavsiyelerde bulunan fotoğraf sanatçısı Güler, "Önce bu memleketi anlamak lazım. Bu memleketi anlamak içinse kültürlü olmak lazım" dedi.

 

"Önce bu memleketi anlamak lazım"
Bu yılki teması "Başka Hayatlar" olarak belirlenen festival kapsamında, Pera Müzesi'nde gerçekleşen panele dinleyici olarak katılan Ara Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fotoİstanbul'un düzenlediği festival etkinliklerini ziyaret ettiğini ve beğendiğini kaydetti.
 
Fotoğraf çekmek isteyenlere tavsiyelerde bulunan sanatçı, "Önce bu memleketi anlamak lazım. Bu memleketi anlamak içinse kültürlü olmak lazım. Dokuz tane medeniyeti bilmek gerekiyor. Urartu'yu, Sümer'i, hepsini bilmeli. Enternasyonal dünyada bütün bunların bilinmesi gerekiyor" diye konuştu.
 
Panelde konuşan İrlandalı fotoğraf sanatçısı Paul Mc Millen da Ara Güler'in kitaplarına dikkati çekerek, "Fotoğraflarında sosyoloji ve antropoloji dahil birçok perspektif var. Bunların uzmanlar tarafından incelenmesi ve fotoğraflara ilişkin yazılar yazılması ve kitap olarak yayımlanması lazım. Yazılmadığı takdirde bence büyük bir ayıp olur" ifadelerini kullandı. 
 
"İlk ideali sinemacı olmak”
 
Savaş fotoğrafçısı Coşkun Aral da "Ara Güler benim için bir fotoğrafçı, fotoğraf sanatçısı değil, gazeteci, haberci. Bütün bu toprakların, yerelin, en ince, en ayrıntılı dokusunu, ulusaldan da atlatıp, evrensele ulaştıran bir usta" dedi.
 
Aral, Güler'in geçmişindeki ilk idealinin de sinemacı olmak olduğunu dtile getirdi.
 
"Bu mükemmeliyetçilik içinde, sanatçı olmanın anlamı yok"
 
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Simber Atay da Ara Güler'in "Ben sanatçı değilim" sözünü hatırlatarak, "Gayet tabii. Sanatçı olmak nedir ki? Fotoğraf sanatı nedir ki? Bu mükemmeliyetçilik içinde, sanatçı olmanın hiçbir anlamı yok" ifadelerini kullandı.
 
Fotoğraf sanatçısı Özcan Yurdalan ise Ara Güler'i anlamak için sadece fotoğraflarına bakmanın yeterli olmadığını söyledi.
 
Etkinlik, 8 Kasım'a kadar İstanbullularla fotoğrafı buluşturacak.
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol