Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 Bonus

Menu
Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gitti, Mustafa Denizli ismi gündemde anca...

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Bilim adamlarına göre; fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Çünkü fareler kü...

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan Örgüt Çökertildi

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan …

Call center ofisinden Türkiye'deki binlerce kişiyi kredi kartı borçları yapılandırması v...

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına Bakmadan Kaçtı

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına…

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çarkendal Tepesi'ne yeniden flama asmak isteyen PKK'lı teröris...

Selfie hırsızları ele verdi

Selfie hırsızları ele verdi

Çaldıkları parayla selfie çektiren hırsızlık çetesi üyeleri düzenlenen operasyonla yakal...

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete ...

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz davasında şok bir gelişme yaşanıyor. İstanbul 1. Ordu Komutanlığı'ndan Baransu'ya...

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday...

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

Çin'de tedavülden kalkmış paralar imha edildi anceng kentinde Mart ayında hizmete giren...

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

GİYMEMENİZ GEREKEN 8 İÇ ÇAMAŞIRI! Sağlığınız için bu iç çamaşırlarını giymemeye ö...

Prev Next

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

7 Haziran seçimleri öncesinde MHP’den ihraç edilen ancak geçtiğimiz günlerde yargı kararıyla partisine geri dönen MHP eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan adaylığını resmi olarak açıkladı. Adaylığın düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Oğan, MHP yönetimine kongreyi toplaması çağrısı da yaptı.

AKŞENER’İN DE İSMİ GEÇİYOR

MHP’de Bahçeli’nin karşısına rakip olarak eski İstanbul milletvekili Meral Akşener’in de ismi geçiyor.

SİNAN OĞAN KİMDİR?

Azeri kökenli olan 1967 doğumlu Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede yaptı.

Sinan Oğan daha sonra Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamladı. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Daha sonra TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edildi. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM’ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesi de olan Sinan Oğan’ın yayınlanmış 3 kitabı ve 500′den fazla makalesi bulunuyor.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır milletvekili seçildi. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü.

Devamını oku...

Burhan Kuzu’nun Paris yorumu çıldırttı

Dünya Paris’teki katliamı konuşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı AKP'li Burhan Kuzu Burhan Kuzu tartışma yaratan mesajlar paylaştı.

Burhan Kuzu “Neden patlama Fransa’da? Çünkü Fransa Suriye konusunda Türkiye ile aynı tezi destekliyor.” diyerek katliamdan dahi Türkiye’nin Suriye politikasına olumlu çıkarım sağladı. İşte Burhan Kuzu’nun sosyal medyada tartışma yaratan Twitter mesajları:

Devamını oku...

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in son icraatı…

Vali, memurlardan mehteran kurdu

Mehter takımına katılmak isteyen memurlara en az 170 santimetre boyunda
olma şartı koşuldu. Mehteran başı olarak ise emniyet müdürü görevlendirildi

EDİRNE Valisi Dursun Ali Şahin, bugüne dek yaptığı ilginç çıkışlar ve icraatlarla sık sık gündeme geldi. Kahvehanelerde şekeri kısıtlayan, valilik binasında asansörü yasaklayan, ziyaret ettiği ilkokulda tahtaya Osmanlıca yazılar yazan, sığınmacılarla otoyol kenarında cuma namazı kılan Şahin, şimdi de kentteki memurlardan mehter takımı kurdu. Şahin’in geçen ay verdiği talimat üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Edirne Müftülüğü bünyesindeki 40 gönüllü memur mehter takımında yer almak için başvuruda bulundu. Bu memurlar arasından 170 santimetrenin üzerinde boyu olan ve müziğe yatkınlığı bulunanlar seçildi. Mehteran başı olarak 3’ncü sınıf Emniyet Müdürü Erkan Aksu görevlendirildi. 

Devamını oku...

Hem ağlarım hem giderim

Tayyip Erdoğan’ın ağlatttığı öne sürülen Erdoğan Demirören, Saray'daki resepsiyona katıldı. Erdoğan ile samimi pozlar verdi.

ANKARA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Saray’da bir resepsiyon verdi. Davete, siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok davetli katıldı. Erdoğan’ın davetinde dikkat çeken isimler de vardı.

17-25 Aralık tapelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonda ağlattığı öne sürülen Milliyet ve Vatan gazetelerinin sahibi Erdoğan Demirören ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan oğlu Yıldırım Demirören de davetliler arasında yer aldı. 

Milliyet ve Vatan gazetelerini de barındıran Demirören Holding’in sahibi Erdoğan Demirören’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini sıkarken çekilmiş bir fotoğrafı TCCB’nin internet sitesinde yayınlandı. Baba- oğulun, Erdoğan ile tokalaşabilmek adına adeta yarışa girdiği fotoğraf sosyal medyanın da gündemine oturdu. 

Erdoğan Demirören’in 17-25 Aralık tapelerinde Tayyip Erdoğan ile konuştuğu ve Tayyip Erdoğan’ın Demirören’i ağlattığı öne sürülmüştü.

“ÜZDÜM MÜ SİZİ PATRON?”

Yayınlanan ses kayıtlarına göre Erdoğan Demirören, Milliyet’in manşetinden yayımlanan “İmralı zabıtları”nın ardından dönemin başbakanı Erdoğan’ı aramıştı. Erdoğan’ın bu manşetten dolayı sert tepki gösterdiği Demirören, telefonda ağlamıştı.

Demirören’in ‘Üzdüm mü seni patron?’ sorusuna Erdoğan, ‘Duman ettiniz her tarafı, rezil ettiniz’ diye cevap vermişti.  Demirören, Erdoğan’la görüşmesinin sonlarına doğru ise ‘nasıl girdim bu işe ya, kim için’ diyerek ağlamaya başlamıştı.

Devamını oku...

Tuğrul Türkeş’ten Tayyip savunması

MHP'den ayrılıp AKP'den aday olan Tuğrul Türkeş Bahçeli'nin Erdoğan ile ilgili eleştirilerine yanıt verdi.

 

MHP’den istifa ederek AKP adayı olan Tuğrul türkeş, 40 yıllık AKP’li gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı savundu. NTV yayınında konuşan Türkeş, Devlet Bahçeli’nin Erdoğan eleştirilerine cevap verdi. Tuğrul Türkeş, “Şartlardan biri Cumhurbaşkanını fanusa koyacağız. Japon çiçeği mi bu nasıl fanusa koyacaksın” dedi. İte Tuğrul türkeş’in tartışma yaratacak açıklamaları…

MHP’NİN KOALİSYONA HAYIR DEMESİ

E gir koalisyona sen durdur. Sen burayı sayfiye yerim zannediyorsun. Şimdi reklam olmasın ama ben girdiğimden bu yana ondan önce konuşlan laflara bakın ben girdikten sonra konuşulanlara bakın. Bunu bir tek Tuğrul Türkeş yapabiliyorsa tabanda koalisyon yapılmaması nedeniyle tepki var. Panikle, dağılmayın söz bu sefer koalisyon yapacağız mesajıdır.

17-25 ARALIK

17-25 Aralık’ın koalisyon protokolüne yazılmayacağını, bunun bir meclis işi olduğunu bilmesi gerekir. Hükümetin görevi midir bu? Hayır…

BAHÇELİ’NİN ERDOĞAN HAKKINDA AÇIKLAMASI

Şartlardan biri Cumhurbaşkanını fanusa koyacağız. Japon çiçeği mi bu nasıl fanusa koyacaksın. Halk tarafından seçilen herkes konuşur. Sayın bahçeli ve arkadaşlarım bunu çok iyi, bilirler bilmiyorlarsa da bilmeliler. Sen hiç kimseyi fanusa koyamazsın. Bir kere hürriyeti tahdittir. Sen istersen fanusta yaşarsın ama sen kimseyi fanusa koyamazsın.
Halkın seçtiği herkes konuşmak zorunda.

ÇÖZÜM SÜRECİ YENİDEN BAŞLARSA?

Varsayım üzerine konuşmam. Şu andaki gidişat iyi. Sayın cumhurbaşkanının çizdiği yol nettir. Benim Sayın Bahçeli’ye 10 sayfalık mektubum var Öcalan’ın idamının ertelenememesi konusunda. Bir kopyası kendisindedir. Bir kopyası bendedir.Kendileri buna rağmen 7,5 saatlik toplantının neticesinde ikna olduğunu söyleyip ya hükümetten çekilmesi lazımdı ya da infaz erteleme kararının altına imza atmaması lazımdı. Teröristler itlaf edilmeye çalışılıyor. Bunun yanında kravat takıp ben adamım diyenlere de aklını başına al deniyor.

İMRALI İLE GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?

Anayasal hak bağlamında herkesin kendisinin bütün haklarının verildiği ve kendisinin anayasada karşılık bulduğu hem yükümlülük hem de hak olarak bir kriterin getirilmesi lazım. Herkesin kendisini bulduğu bir anayasa bu işin çözümüdür.

BAHÇELİ’NİN 5. PARTİ AÇIKLAMASI

Türk siyasetinde 5. parti lafını saygıdeğer Bahçeli söyledi. Demek bildiği bir şey var. Hiçbirimizi bilmiyoruz bir tek sayın Bahçeli biliyor. Sayın Gül’e yakın şahsiyetler MHP’den meclise neden taşınıyor. Buna bakmak lazım. Biz bu partiyi iktidar yapamayacağız bari başka parti icat edelim diye bir gayret var sanıyorum.

SEÇİMDEN SONRA NE OLACAK?

1 Kasım sonuçlarını görmeden 2 Kasım’da ne olacağını söyleyecek bir babayiğit yoktur. Birisi çok iyi saz çalabilir. Menemen de yapabilir. Hatta eşinin desteğiyle kabak dolması da yapabilir. Ama kandilden haber geldiğinde kalk oradan dediğinde abi sabaha kadar durayım diyemiyorsa orada bir yönetim problemi vardır. Saz çalmasına kimse bir şey demiyor. 2 tane beyefendi adam seçim hükümetinde görev aldılar. Kandil “kalk oradan” dedi. İzin istediler HDP genel merkezine gittiler.

Bir siyasi partinin üst yönetiminin otoritesi kendisinde olmalıdır. Eğer onlarda bir otorite yoksa bunlarla görüşmeyi ben kendi payıma doğru bulmam. Toplumsal tansiyonu düşürmek noktasında AKP’nin üzerinde büyük sorumluluk vardır. Toplumsal olarak bu tansiyonun düşürülmesi lazım. 20 ayda 4 seçim yapıldı. 1 Kasım’dan sonra ama iktidarda ama muhalefette bütün siyasilerin üzerine düşen görev toplumda bütün tansiyonu düşürmesi gerekir.

KOZA – İPEK GRUBUNA KAYYUM ATANMASI

Umuyorum ki 1 kasım birçok yapı açısından yeni bir dönemin başlangıcı olsun. Gazetelerden takip ettiğim dışında bende özel bir bilgi yok. Bu konu fazla bilgimin olmadığı bir konudur. Kanunen atanmış bir kayyuma karşı didişmeyi doğru bulmuyorum. Basına hukuk da siyasi iktidar da itidalli davranmalıdır ama basın da sorumluluğunun bilincinde olmalıdır.

Devamını oku...

Davutoğlu: Türkiye 3. seçimi kaldırmaz

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, NTV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım’dan sonra bir seçim daha olup olmayacağı yönündeki soruya “Türkiye’nin üçüncü bir seçimi kaldırabileceğini inanmıyorum” yanıtını verdi.

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, NTV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan,  ’1 Kasım’dan sonra bir seçim daha olur mu?’ sorusuna “Yok böyle bir gündemimiz yok. Sayın Şahin’le de açıklamasından sonra konuştum böyle bir şey yok gündemimizde. Türkiye’nin de bunu kaldıracağınız düşünmüyorum. Şu anda ben yönetiyorum bu ülkeyi neler çektiğimizi biz biliyoruz.” cevabını verdi.
 
Başbakan, 7 Haziran sonrası koalisyon görüşmelerini de değerlendirirken “CHP ile görüştük ve anlaşamadık. Ama Kılıçdaroğlu’nun ‘Davutoğlu’nun söylediklerini anlatırsam olay olur’ sözleri şüphe oluşturdu. Terörle mücadelede çeşitli konular söyledim, eğer bunu kastediyorsa, bu söylenebilir mi? Devlet, ketumiyettir. Ana muhalefetle güven olmuyorsa nasıl koalisyon olacak? Ben Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yle oturduğumda nasıl güveneceğim. Bu yüzden halka dönüp beni bunlara muhtaç etmeyin diyorum.” diye konuştu.
 
‘Üçlü koalisyon bile düşündüm’
 
Başbakan, “Sayın Bahçeli, kendi tabanından bile tepki alıyor. Bu yüzden ne yapacağını şaşırdı. Bahçeli ile görüştüğümde ilk anda koalisyona karşı olduğunu söyledi. Üçlü koalisyon dahi düşünüyordum. Bahçeli’nin ‘hayır’larında iyi niyet yoktu.” dedi.
Devamını oku...

Fuat Avni seçime 2 gün kala bomba iddialarda bulundu!

Fuat Avni 1 Kasım seçimlerine iki gün kala çok önemli iddialarda bulundu.

Twitter Fenomeni Fuat Avni 1 Kasım seçimlerine birkaç gün kala çok çarpıcı iddialarda bulundu ve AKP’nin hangi illerde oy hilesi yapacağını açıkladı.

Oy kullanmayla ilgili olarak Fuat Avni son yarım saatin çok mühim olduğunu belirterek, AKP’nin kendi sandık başkanlarının olduğu sandıklarda, gelmeyenlerin yerine oy kullandırma hedefi verildiğini öne sürdü.

GEÇERSİZ OYLAR AKP’YE YAZILACAK

Fuat Avni, sandıktan çıkan geçersiz oyların da yandan memurlar sayesinde AKP’ye yazılacağını iddia etti.

PLAKASIZ ARAÇLAR YERİNE SAHTE PLAKALI ARAÇLAR

Geçtiğimiz seçimde özellikle sosyal medyada paylaşılan plakasız araç fotoğrafları üzerine de bir tweet atarak,  “Plakasız araçların yerini sahte plakalı araçlar alacak. Bagajları, mühürlenmiş sahte oy çuvallarıyla ve tutanaklarıyla dolu olacak” iddiasında bulundu.

Fuat Avni son olarak sandıklarda hile yapacak sandık başkanlarının isimlerini de açıkladı.

İşte Fuat Avni’ni attığı tweetler:

Bir türlü %40’ı geçemeyen Akp, 276 milletvekilini tamamlamak için kritik illerde hile yapmaya çalışacak.

AKP’nin hile için yoğunlaştığı iller:

ADIYAMAN, AMASYA ANKARA ARDAHAN ÇANKIRI ÇORUM DÜZCE ERZURUM  HATAY  KARAMAN KASTAMONU KIRIKKALE KIRKLARELİ  KONY  MALATYA KAHRAMANMARAŞ  MUŞ NİĞDE RİZE Ş.URFA, İSTANBUL 1-2-3,  İZMİR 1-2, AĞRI AYDIN BALIKESİR BAYBURT BURDUR DİYARBAKIR ERZİNCAN  ESKİŞEHİR GİRESUN GÜMÜŞHANE KARABÜK ORDU SAMSUN SİVAS VAN

“SANDIK BAŞINDA HALLEDEMEZSEK SANDIKTA!”

Seçim sorumluları, seçim kurulu başkanı hakimlerle tanıştırıldı. Sıkıntı olmayacağına dair güvence aldılar. Ak-Hakimler ‘Sandık başında halledemezsek akşam hallederiz, orada kim güçlüyse o kazanır’ dediler. Akp yanlısı sendika üyesi sandık başkanlarıyla, Akp’li sandık kurulu üyesi ve müşahitler koordineli çalışacak.

“GEÇERSİZ OYLAR DA AKP’YE YAZILACAK”

Sandıklarda müşahit üstünlüğünü kullanıp kendilerinden olmayan sandık başkanlarını baskı altına alarak manipülasyon yapmaya çalışacaklar. Akp’li olup diğer partilerin listesinden sandık başkanı seçilenler kullanılacak. Hepsini deşifre edeceğim. Liste elimde. Kendi sandık başkanlarının olduğu sandıklarda, gelmeyenlerin yerine oy kullandırma hedefi verildi. Son yarım saat çok önemli. Geçersiz sayılan oylar Akp okul sorumluları tarafından toplanacak ve ilçe seçim kurullarındaki yandaş memurlar sayesinde Akp’ye yazılacak.

PLAKASIZ ARAÇLAR ORTAYA ÇIKACAK MI?

Plakasız araçların yerini sahte plakalı araçlar alacak. Bagajları, mühürlenmiş sahte oy çuvallarıyla ve tutanaklarıyla dolu olacak. İlçe Seçim Kurullarına veri girecek 5 bin civarı yandaş memur Akp’li Ak-Hakimler tarafından özel seçildi.

“OY HIRSIZLIĞININ YAPILACAĞI EN ÖNEMLİ YER…”

Hırsızlık yapılacak en önemli yer İlçe Seçim Kurulu. Oy tutanaklarının sisteme doğru girildiği ana kadar oyların takipçisi olunmalı. Selami tarafından kolluk kuvvetlerine trafolarla ilgili çalışma yaptırıldı. Elektrik kesintisi ve kedilere karşı şimdiden önlem alınmalı. Oy kullanan herkesin oylar sayılmaya başladığı andan itibaren sandık başında olmaları sağlanmalı. Bu seçmenlerin vatandaşlık hakkıdır.

“EN BÜYÜK KORKULARI İNSANLARIN OY KULLANMASI”

7 Haziran’da halkın sandığa sahip çıkması oyunlarını bozmuştu. En büyük korkuları insanların oy kullanması ve sandığa sahip çıkmaları. Akp’li olduğu halde başka partilerin listesinden sandık kurulu üyesi ve müşahidi olunması için özel çalışma yapıldı. SP ve BBP’lilerin sandık kurulu ve müşahidi listesi içinde kripto Akp’liler var. Kripto Akp’liler, SP ve BBP’ye çıkan oylara sahip çıkmayıp bunları  Akp lehine yazmaya çalışacak. Bunlara özellikle dikkat edilmeli.

Devamını oku...

Ali Babacan’dan 1 Kasım itirafı

Ali Babacan: Tablo bizim açımızdan çok rahat görünmüyor.

Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, seçime 48 saat kala katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulurdu. Son durumun kendileri açısından çok rahat görünmediğini itiraf eden Babacan “Tablo bizim açımızdan çok rahat görünmüyor” dedi.

Ülke TV ve Kanal 7 televizyonlarının ortak yayınında gündemdeki konuları değerlendiren Ali Babacan, AKP’nin anketlerdeki son durumunu karamsar sözlerle değerlendirdi. Babacan, “Hem sahada hem kamuoyu yoklamalarında bu trend görülüyor. Kararsız vatandaşlarımızın son gün ne yapacağı çok çok belirleyici olacak” diye konuştu.

“SEÇİMİ KAZANMIŞIZ NE İŞE YARAR?”

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan yeni vaatlerin kaynağına ilişkin bir soru üzerine Babacan, seçim beyannamelerindeki vaatlerin maliyetinin 20 milyar lira civarında olduğunu belirtti. Babacan, kontrollü bütçe açıkları ile daha fazla vaat sunulmasına ilişkin görüşlerin hatırlatılması üzerine, “Seçimi kazanalım ama arkasından Türkiye’yi mi kaybedelim? O zaman seçimi kazanmışız ne işe yarar” dedi.

“HERKESİN AKLINA BİR ACABA KUŞKUSU DOĞABİLİYOR”

Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atanması konusunda AKP hükümetini sorumlu tutan kesimlerin olduğunun belirtilmesi üzerine ise Ali Babacan, yargı tarafından yürütülen bir süreç üzerine yorum yapmanın doğru olmadığını söyledi. Böylesi bir yorumun sürecin akışını etkileme çabası olarak görülebileceğini belirten Babacan, “Benzer olaylar yargıya güvenin daha yüksek olduğu ülkelerde bu kadar çok tartışma konusu olmuyor. Bakıyorsunuz, ileri demokrasilerde benzer olaylar oluyor. Varsa yanlışlar, kuşkusuz, varlığa el koyma, şirketlere kayyum atama. Bunlar hukukta yeri olan uygulamalar. Hukukta yeri yok iken birdenbire birinin aklına gelip de sabah kalktığında yaptığı işler değil. Fakat eğer genel anlamda Türkiye’de adalete güven daha yüksek olsaydı böyle bir olay herkes tarafından makul karşılanabilirdi. Ancak, bir güven bunalımı yaşandığı için herkesin aklına bir ‘acaba’ kuşkusu doğabiliyor. Bunu da yadırgamamak lazım.” diye konuştu.

Babacan, böyle bir konunun tartışma konusu olmasının yargı sistemine güvenin iyi durumda olmadığını gösterdiğini ifade etti.

Devamını oku...

Partilerin 25. dönem karnesi

33 saat çalışan vekiller 25. dönemi böyle kapattı: CHP:1300, MHP:502, HDP: 420, AKP:0

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 25. dönemde, iktidar ve muhalefet partilerinin milletvekilleri tarafından tam 500 adet kanun teklifi verildi. CHP, MHP ve HDP 2 bin 222 soru önergesi verirken, AKP’nin milletvekilleri tek bir soru önergesi vermeden dönemi 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 25. dönemde, iktidar ve muhalefet partilerinin milletvekilleri tarafından tam 500 adet kanun teklifi verildi. Ancak Meclis’in çalışmaması ve komisyonların kurulmaması sebebiyle bu teklifler işleme konamadı. 25. dönemde milletvekilleri tarafından 2 bin 222 tane de TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verildi. En fazla soru önergesi, milletvekilleri içerisinde CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu (346) ile MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık (238) tarafından verildi. AKP’li milletvekilleri ise hiç soru önergesi vermedi. Verilen yazılı soru önergelerinin çok az bir kısmına muhatapları tarafından cevap verildi.

MECLİS 6 AYDIR TATİLDE

Türkiye, 7 Haziran’ın ardından 1 Kasım’da bir kez daha genel seçime gidiyor. TBMM 25. dönem milletvekilleri Meclis açılmadığı için görevlerini çalışmadan tamamladı. 7 Haziran 2015 tarihindeki milletvekili seçimleri sebebiyle 4 Nisan 2015′te tatile çıkan TBMM, 7 Haziran seçimleri sonrasında sadece 8 gün toplanabildi. 8 günde de sadece milletvekili yemini, başkanlık divanı oluşumu, Lübnan ve Suriye-Irak tezkereleri ile RTÜK’e üye seçimini yapan Meclis, yaklaşık 6 aydır tatilde. 1 Ekim’de anayasal zorunluluk sebebiyle açılan Meclis, 1 Kasım seçimleri için yeniden tatile girmişti.

Partilerin 25. dönem karnesi

AKP MİLLETVEKİLLERİ HİÇ SORU ÖNERGESİ VERMEDİ

AKP’li milletvekilleri hiç soru önergesi vermezken; yazılı soru önergelerinin partilere dağılımı da şu şekilde: CHP 1300, HDP 420, MHP 502 olmak üzere toplamda 2 bin 222.

5 AYDA 33 SAAT ÇALIŞTILAR

7 Haziran seçimlerinden sonra toplanan Meclis Genel Kurulu’nda 10 toplantı gerçekleşti. 5 ayda yaklaşık 33 saat çalışan Meclis’in en kısa çalışma mesaisi 2 dakika, en uzun mesaisi ise 9 saat 42 dakika sürdü. TBMM, terör olaylarının nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi istemiyle iki defa olağanüstü toplandı.

Devamını oku...

Bülent Arınç’tan Kayyum yorumu

Bülent Arınç: Bizim partimizin ilk adı adalettir. Ben adaletten yana olduğumu belirtmek isterim.

Bülent Arınç’tan Kayyum yorumu

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç İpek Koza Grubu’na yönelik kayyum kararı ile ilgili konuştu. “Ben adaletten yana olduğumu belirtmek isterim” dedi.

İpek Medya Grubu’na yönelik kayyum kararına ilişkin “yorumu en çok merak edilen isimlerden birisi” olan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, operasyonun olduğu gün Şanlıurfa’da gazetecilere konuşmamış, kayyum sorularını geçiştirmişti.

Arınç bugün kişisel twitter hesabından “Koza-İpek grubuna kayyum atanmasına ilişkin değerlendirmelerim” başlığıyla bir video paylaştı. Cep telefonu ile çekildiği gözlenen videoda Arınç “adalet” vurgusu yaptı.

Arınç, Şanlıurfa’daki temaslarında kayyum ataması ile ilgili soruyu “Hadi onu sormamış olun” diye geçiştirmişti.

İşte Arınç’ın önceki gün çekildiği vurgusu yapılan videodaki değerlendirmeleri; “İpek Grubu’na kayyum atanması ve bunun üzerine yaşanan tartışmaları biliyorum. Başbakan yardımcılığı yapmış birisi olarak bu konuda söyleyeceklerim şudur. Bildiğim kadarıyla 22 şirket var ve hepsi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) denetiminde. SPK da hükümete doğrudan bağlı bir kuruluş değil yani bağımsız bir kuruluş. SPK gibi bağımsız bir kuruluş ile Sulh Ceza Mahkemesi gibi bir kurumun kararı üzerine söyleyecek bir şeyimiz yok. Yargı kararlarında temyiz mercileri vardır. Böyle bir güçlü kurumda kendini hukuken savunabilir.  Üzülmek ya da üzülmemekten ziyade durumun hükümetimizle alakasının olmadığını bildirmek için bunları söylüyorum.

Adalet ve adaletsizlik konusuna gelince. Bizim partimizin ilk adı adalettir. Biz adaleti önemsiyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi adaletten yanadır adaletsizlik yapamaz. Yapmak istese de yapamaz buna inancı müsaade etmez. BU süreçte adaletsizlik varsa başvuralacak yerler de bellidir. Ben adaletten yana olduğumu belirtmek isterim” dedi.

Devamını oku...

Tayyip bu kez ‘Atatürk’ dedi

Konuşmalarında "Gazi Mustafa Kemal" hitabını kullanan Erdoğan, Anıtkabir özel defterine "Aziz Atatürk" diye yazdı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Konuşmalarında ‘’Gazi Mustafa Kemal’’ hitabını kullanan Erdoğan, Anıtkabir özel defterine ‘’Aziz Atatürk’’ diye yazdı.

Törende, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bakanlar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, bazı siyasi parti temsilcileri, yüksek yargı başkanları da hazır bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Erdoğan, ardından Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve deftere şunları yazdı:

‘’Aziz Atatürk,

Milletimizin istiklali ve istikbali için şahlanışının tecelligâhı ve sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilan ettiği Cumhuriyetimizin 92. Yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu içindeyiz.
Bölgemizde tarihi olayların cereyan ettiği bir dönemde, kuruluş yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizi tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri çerçevesinde ilelebet yaşatmanın azim ve kararlığı içinde olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha ifade ediyorum.
Ülkemizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan zat-ı alinizin bizlere bıraktığı emanet olan Cumhuriyetimizi, doğrudan halkın oyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla daha da yükseltmek, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
92 yıl sonra bir kez daha ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası için gerektiğinde gözlerini kırpmadan ölüme giden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Ruhunuz şad olsun.”

Devamını oku...

Mustafa Destici’den 1 Kasım temennisi

BBP Lideri Mustafa Destici: Milletimizin sürpriz yapacağını düşünüyorum.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici 1 Kasım seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Destici “Bu seçimlerde milletimizin sürpriz yapacağını ve Meclis tablosunu değiştireceğini düşünüyorum. Geniş tabanlı ama uyumlu bir koalisyon hükümetinin kurulmasını arzu ediyorum” dedi.

Seçim çalışmalarının ardından geceyi Zonguldak’ta geçiren Mustafa Destici, sabah otelden çıkarken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. AKP’nin, 7 Haziran’da milletin iradesini kabullenmediğini belirten Destici, Türkiye’nin çok geniş tabanlı bir hükümetle yönetilebileceğini, Avrupa Birliği’ne bakıldığında hemen hemen bütün ülkelerin koalisyonlarla yönetildiğini kaydetti. Ama Türkiye’de bu kültürün yerleşmediğini ifade eden Destici, “Çünkü biz hala darbe Anayasasıyla yönetiliyoruz. 30 yıldan fazla siviller yönetiyor ama hala darbe Anayasası ile seçime gidiyoruz” dedi.

“SÜRPİZ BEKLİYORUM”

1 Kasım’da milletin bir karar vereceğini ifade eden Destici, şöyle konuştu: “Seçimlerde milletimizin bir sürpriz yapacağını ve Meclis tablosunu değiştireceğini düşünüyorum. Sanki 7 Haziran’a benzer bir sonuç çıkacakmış gibi bir beklenti var. Ben böyle olmayacağını düşünüyorum. Meclis tablosunun değişeceğini, burada geniş tabanlı ama uyumlu bir koalisyon hükümetinin kurulmasını arzu ediyorum. Milletimiz tek başına iktidarı gördü. Özellikle AKP iktidarıyla Türkiye’nin bir yere varamayacağını gördü. Çünkü Türkiye’nin temel problemlerinin hiçbirisini çözmedi. Ne yeni Anayasa, ne işsizlik, ne yoksulluk, ne terör, ne dış politika. Bir siyasi kamplaşma var.”

“YÜZDE 10-15′LİK KESİM SONUÇLARI BELİRLEYECEK”

Seçmenin yüzde 80-85′inin oyunun rengini belli ettiğini, yüzde 15-20′lik kesimin seçimin sonucunu belirleyeceğini belirten Destici, “Eğer onlar sandığa giderlerse farklı sonuç çıkar. Ama bir tarafa kümelenirlerse, tercihlerini büyük oranda bir taraftan kullanırlarsa, 5′inci parti olarak bizi çok rahat bir şekilde Meclis’e gönderebilirler. Biz geçmiş seçimlerde 1999′da MHP örneğini gördük, 2002′de AKP örneğini çok rahat bir şekilde gördük. Bu seçimde de niye olmasın?” dedi.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol