Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 Bonus

Menu
Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da Rota Clarence Seedorf

Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gitti, Mustafa Denizli ismi gündemde anca...

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Farelerin Spermi, Fillerden Bile Daha Büyük

Bilim adamlarına göre; fareler, üreme konusunda fillerden daha ileride. Çünkü fareler kü...

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan Örgüt Çökertildi

Dosya Masrafı Geri Alma Vaadiyle Vatandaşı Çarpan …

Call center ofisinden Türkiye'deki binlerce kişiyi kredi kartı borçları yapılandırması v...

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına Bakmadan Kaçtı

PKK Paçavrası Asmak İsteyen Teröristler Arkalarına…

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çarkendal Tepesi'ne yeniden flama asmak isteyen PKK'lı teröris...

Selfie hırsızları ele verdi

Selfie hırsızları ele verdi

Çaldıkları parayla selfie çektiren hırsızlık çetesi üyeleri düzenlenen operasyonla yakal...

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete ...

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz’da çok kritik şüpheli!

Balyoz davasında şok bir gelişme yaşanıyor. İstanbul 1. Ordu Komutanlığı'ndan Baransu'ya...

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı'na aday...

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu...!!!

Çin'de tedavülden kalkmış paralar imha edildi anceng kentinde Mart ayında hizmete giren...

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

Bu Çamaşırlar Hasta Ediyor...!!

GİYMEMENİZ GEREKEN 8 İÇ ÇAMAŞIRI! Sağlığınız için bu iç çamaşırlarını giymemeye ö...

Prev Next

Öğretmen boya badana yapıyor…

Öğretmen boya badana yapıyor…

Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin sosyo-ekonomik durumları konusunda anket yaptı. Ankete 21 bin 313 öğretmen katıldı. İşte o araştırmanın çarpıcı sonuçları...

 

 

Anket sonuçlarına göre, öğretmenlerin yüzde 79’u bankalardan kredi çekti. Bunlardan yüzde 41’i borcunu ödeyemiyor. Öğretmenlerin yüzde 86.6’sının son bir yıl içinde alım gücü de azaldı.

Yüzde 27’si ek iş yapan öğretmenler, “En büyük lüksünüz nedir?” sorusuna ‘’Tatile gitmek’’ cevabını verdi. Yapılan ek işler arasında boya badana, gece bekçiliği ve garsonluk da var.

Ankete katılanların yüzde 56.4’ü, öğretmenlik mesleğinden istifa etmeyi düşündüğünü de açıkladı. Bunun nedenini ise ‘’Siyasi baskı, adam kayırmacılık, yandaş uygulamalar, ekonomik sorunlar, öğrenci ve velilerin olumsuz tavırları’’ olarak izah etti.

GÖÇMENLİK BAŞVURUSU

Ankete katılanların yüzde 41.4’ü ise öğrenci ya da veli tarafından şiddete maruz kaldığını açıkladı. Öğretmenlerin yüzde 69.9’u sözlü, yüzde 19.2’si psikolojik, yüzde 10.6’sı fiziksel, yüzde 0.3’ü de cinsel şiddete maruz kaldığını belirtti. Ankete katılanların yüzde 5.2’si ‘’Göçmenlik için başvuru yaptığını ‘’ da açıkladı.

Anket sonuçlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ‘’Milli Eğitim Bakanlığı’nın vurdumduymaz tavırları, çözüm yerine çözümsüzlükle sonuçlanan icraatları, eğitim camiasında yılgınlığa neden oldu. Eğitim camiasında son yıllarda yaşanan baskı, adam kayırma, kadrolaşma çalışmaları, öğretmenlerin verimini ve başarısını etkiledi’’ dedi.

Devamını oku...

Kanser tedavisinde güvercin umudu

Kanser, güvercin, Richard Levenson, Kaliforniya Üniversitesi

Güvercinlerin gelecekte tıbbın bir çok alanında kullanılacağı öngörülüyor

Hastaneler yakında doktorlar yerine güvercinleri çalıştırmaya başlayacak. Çünkü bu sevimli dostlarımızın meme kanserini teşhis edebildiği bilimsel olarak ispatlandı.

Bilim adamları güvercinlerin mamografi taramaları ve biyopsi örneklerine bakarak iyi ve kötü huylu dokuları ayırt edebileceğini keşfetti.

Akşam'ın haberine göre; görevliler bazen insanın yorumlaması için yıllarını alan verileri, güvercinlerin 15 günlük bir eğitimle yüzde 85 doğru okuduğunu keşfetti.

Kaliforniya Üniversitesi profesörlerinden Richard Levenson, konuyla ilgili olarak, "Eğitim ve gıda takviyesi ile güvercinler kanser tanısında insanlar gibi hareket edebilir. Sekiz güvercini 15 gün boyunca eğittik. İyi ve kötü huylu sonuçlar için mavi ve sarı renkli düğmeleri gagalamalarını istedik. Sonuç yüzde 85 oranında doğru çıktı" dedi.

Güvercinlerin beyinlerinin orta parmağımızın ucu kadar olduğunu ama insana çok benzeyen nöral yolları olduğunu söyleyen Levenson, güvercinlerin gelecekte tıbbın bir çok alanında kullanılacağını öngörüyor.

 

Devamını oku...

Dubai Airshow bu defa şaşırttı

Dubai Airshow’da bu yılın sürprizi, büyüyen havacılık sektörüne rağmen siparişlerin bir önceki fuarın çok gerisinde kalmış olmasıydı,

Dubai Airshow, Dubai Airshow ne zaman, Dubai Air Show

Dünya havacılığının kalbinin attığı en önemli dört fuar arasında yer alan Dubai Airshow’da bu yılın sürprizi, büyüyen havacılık sektörüne rağmen siparişlerin bir önceki fuarın çok gerisinde kalmış
olmasıydı. Her sene dönüşümlü yapılan Londra Farnborough, Paris Air Show, her yıl kapılarını
açan Las Vegas iş jeti fuarı NBAA ve 2 yılda bir gerçekleştirilen Dubai Airshow’da sektörün
fotoğrafını çekmek mümkün oluyor. Ancak 2013’teki Dubai Airshow ve diğer fuarlarda alınan yüksek siparişlerin, uçak üreticilerinin 2019’a kadar üretim hatlarını doldurduğu ifade ediliyor.
Dolayısıyla siparişin az olması da makul karşılanıyor.

Havacılıkta dünyanın en hızlı büyüyen pazarı olan Ortadoğu’nun sektörel ibresini 1989’dan beri
düzenlenen Dubai Air Show tuttuğu için burada gerçekleşen her hadise dikkat çekiyor. Bu yıl 14’üncü kez kapılarını açan Dubai Air Show, ikinci defa Körfez’in devasa projesi Dubai World Central’ın büyük bir bölümünü kapsayan Al Maktoum Havalimanı’nda düzenlendi. 1103 firmanın katıldığı fuarı, dünyanın dört bir yanından 65 bin ziyaretçi gezdi. Firmaların ve ziyaretçilerin
645 bin metrekarelik alanda ağırlandığı fuarda, 160 hava aracı sergilendi.

HER AÇIDAN FARKLI BİR FUAR

Dubai Air Show, her sene kendini yenileyerek işletmecilik anlamında örnek olacak yenilikler de ilgi
çekiyor. Katılımcılar için telefon ve bilgisayar şarj bölümünden dinlenme alanlarına, medya merkezinden yeme içme alanlarına kadar her şey ziyaretçi odaklı düşünülmüş. Ayrıca fuara katılan ülkelerin şirketleri yan yana konumlandırılmış. Böylece fuarın daha derli toplu bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Uçakların sergilendiği statik alan ve şirketlerin yer aldığı chalet bölümleri de havacılık fuarından istenecek her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmış.

Dubai Air Show’a yolcu uçaklarından savaş uçaklarına, insansız hava araçları (İHA) ve helikopterlerden iş jetlerine, kabin içi ekipmanlarından bakım hizmetlerine havacılığın her segmentinden firma katıldı. Fuarda Türkiye’den THY çatısı altındaki THY Teknik, Turkish Cabin Interior ve Turkish Seat Industry ile birlikte TAI, TEI, Havelsan, Aselsan ve Roketsan ürünleriyle yer aldı ve ciddi ilgi gördü. Zira ilk defa bu fuara bu oranda Türk şirketi, aynı alanda iştirak etmiş oldu.

Son yıllarda büyük bir aşama kaydeden İHA’lar, bu yılki fuarın da gözdesi oldu. Hem askeri hem de
ticari amaçlı kullanımında patlama yaşanan İHA’lardan birçoğu fuarda görücüye çıktı. En çok ilgiyi ise 3 boyutlu yazıcı ile üretilen insansız hava aracı gördü.

Dubai Air Show, ticari hareketliliğin yanı sıra uçakların gösterilerine de sahne oldu. Airbus’ın en yeni yolcu uçağı A350 XWB, savaş uçakları ve gösteri takımlarının şovları ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Al Fursan gösteri takımı her fuarda olduğu gibi bu defada ilgiyle izlenen renkli
gösterilere imza attı.

İRAN, TÜRKİYE GİBİ OLACAK

Dubai Airshow’da tüm şirketlerin yoğunlaştığı, ilişki kurmak için ümitle arayış içine girdiği ülke İran oldu. Özellikle iş jeti üreticileri İran’ın 1990’larda Türkiye’nin yaşadığı özel jetlerle tanışma evresini yaşayacağını ve sonra da pazarın büyüyeceğine inanıyorlar. Kullanılan slogan da ilginç:
“Iran the new Turkey for business aviation” (İş jetleri için İran yeni Türkiye). Bugün ülkemizde 100’den fazla iş jeti olduğu düşünülürse iş jeti üreticileri bu benzetmeyi yapmakta haksız sayılmazlar. Ama sadece business jet tarafı değil, Airbus, Boeing, Embraer ve Bombardier gibi üreticilerin de yeni ve en önemli pazarı olarak İran öne çıkıyor.

THY'YE ÖDÜLLÜ KOLTUK

Fuarda öğrendiğimiz en önemli haberlerden birisi, Türk Hava Yolları’nın filosuna yakında ekleyeceği 7 adet Airbus A330’a almak için son noktaya geldiği ekonomi sınıf koltuklar oldu. Sınıfının en hafif koltuğu olan, konfor ve dizaynıyla da iF Design Award 2015 ödülünü alan Alman
Recaro’nun geliştirdiği CL3710 model ekonomi sınıfı koltuklar, yakında THY’nin uzun uçuşlarında yolcularına konfor sunacak. Ergonomik koltukların 6 inch yükseklikteki başlık kısmı boynu kavrayacak şekilde esnek yapılmış, koltuk arkası servis masaları katlanabilir özelliğiyle daha işlevsel ve tek elle açılıp kapanmasıyla da daha kullanışlı hale getirilmiş. Her koltukta özel moodlight aydınlatma yer alıyor. Koltuk arkası ekranların 13 inch büyüklüğünde, uçak içi eğlence sistemi ünitesinin de koltuk altına entegre edilmiş olması sebebiyle ayaklar için geniş bir alan söz konusu. Ayrıca diğer koltuklarda 45 inch standart diz mesafesi aralığı bu modellerde 46.5 inch
olarak tasarlanmış.

JEHAN BARBUR AIRPORT'TA


Ünlü şarkıcı Jehan Barbur bu hafta Airport’ta konuğum oldu ve keyifli bir sohbet yaptık. Müzik ve edebiyat yolculuğunu konuştuğumuz Barbur, özellikle Beyrut’a ailece yaptıkları seyahatler başta olmak üzere çocukluğunda başlayan yolculuklarını, gördüğü ve görmek istediği yerleri her zamanki 
gibi özenle seçtiği kelimeleriyle anlattı. Ayrıca Airport’ta; her uçuş sırasında kabin amirinden duyduğunuz “Slides armed and cross check” anonsunun ne anlama geldiği, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Dubai Airshow’dan özel detaylar ve rota bölümünde ise Ortadoğu’nun huzurlu ülkesi Ürdün yer alacak. Yarın 11.10’da Habertürk TV’ye bekliyorum.

Devamını oku...

DİKKAT! Kuvvetli fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Ege, Marmara ve Karadeniz'de kuvvetli fırtına beklendiğini açıkladı.

 

Marmara ve Kuzey Ege’de Cuma günü akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına şeklinde esmeye başlayacak rüzgarın, Cumartesi öğle saatlerinden sonra 7-9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtınaya dönüşeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Pazartesi öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz’de rüzgarın Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz’de rüzgarın Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra, kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7-9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına, doğusunda batı ve güneybatı yönlerden 6-8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Devamını oku...

Alanya’da önce taşladılar, sonra yaktılar

Alanya'da terör protestoları sırasında 27 iş yerinin saldırıya uğradığı ve 11'inin yakıldığı olayın görüntülerine ulaşıldı.

Alanya’da önce taşladılar, sonra yaktılar

Antalya’nın Alanya ilçesinde, PKK’yı protesto gösterileri sırasında 27 iş yeri saldırıya uğradı, bunlardan 11′i yakıldı. saldırının güvenlik ve cep telefonu kamerası kayıtlarına ulaştı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde, geçen 8 – 9 Eylül’de PKK’yı protesto gösterileri sırasında 27 iş yeri saldırıya uğradı, bunlardan 11’i yakıldı. Alanya saldırılarının güvenlik ve cep telefonu kamerası kayıtlarına ulaşıldı.

Radikal’den İsmail Saymaz’ın ulaştığı kayıtlara göre onlarca saldırgan, Alanya çarşısında Kürt yurttaşlara ait olan Blue Hawai ve Las Vegas adlı restoran ve barları, HDP ilçe binasını, bir hediyelik eşya dükkanını, iki butiği ve bir marketi yakıyor. Polis engeline takılmaksızın alkış ve sloganlarla hareket eden saldırganlar “Yak, yak” bağrışları eşliğinde iş yerlerini ateşe veriyor. Saldırganların Blue Hawai adlı barın masa örtülerini çakmakla tutuşturup iş yerini yaktıkları, ardından içeriye girerek, içkileri şişeler halinde çaldıkları görülüyor. Dahası, ilçe merkezinden köylere yayılan saldırılardan ötürü sadece 12 saldırgan gözaltına alındı, onlardan hiçbiri tutuklanmadı.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki gerginlik Abdullah Ümit Sercan adlı polis memurunun Mardin’de şehit edilmesiyle başladı. Kendisi Kürt kökenli olan 28 yaşındaki Sercan doğup büyüdüğü Alanya’da 9 Ağustos’ta toprağa verildi. Bir hafta sonra, 16 Ağustos’ta ilçede ‘Teröre Lanet’ mitingi düzenlendi. Yürüyüş sonrası bir grup, Kürtlere ait bazı dükkanlara saldırıp taşlarla camlarını kırdı, HDP binasını kuşattı. İddiaya göre saldırganların benzin bidonlarıyla binaya girmek istemesi üzerine, içeride mahsur kalan 30 yurttaş polislerce kurtarıldı. İş yerleri saldırıya uğrayan Kürtler gözaltına alındı ve serbest bırakıldı. Facebook’ta “Alanya’da Kürtleri istemiyoruz” başlıklı yazılar yayınlandı, “PKK’lı”, “PKK’ya yardım ediyor” ve “Dükkanlarını Kürtlere kiraya verenler” şeklinde listeler, isimler ve adresler yayınlandı. İkinci yürüyüş, 23 Ağustos’ta gerçekleştirildi. Bu kez HDP binası sarıldı. Bir Kürt yurttaşa ait tekne ise yakılmak istendi.

27 İŞ YERİ SALDIRIYA UĞRADI 16′SI YAKILDI

Alanya’da gerginlik sürerken, daha önce ilçede 13 yıl çalışmış olan Emniyet Amiri Halil İbrahim Aksoy, 3 Eylül’de Dargeçit’te şehit edilince tansiyon bir daha yükseldi. Ailesi Alanyalı olan Aksoy’un ilçede toprağa verilmesinden sonra 6 Eylül’de üçüncü kez ‘Teröre Lanet’ mitingi gerçekleştirildi. Mitingden iki gün sonra harekete geçen saldırganlar 8 Eylül akşamı ve 9 Eylül sabahı HDP binası, restoran, bar, giyim mağazası satan dükkanlar, mobilya mağazası, market ve tekel bayi olmak üzere 11 iş yerini yakarak ateşe verdi. Turistik gezi teknelerinden pek çoğunun Kürtlere ait olması nedeniyle tekneler gece denize açıldı ve sabaha kadar suda bekledi. Saldırılar Alanya merkezden sonra Oba ve Mahmutlar beldelerine sıçradı. Toplam 27 iş yeri saldırıya uğradı; bunlardan 16’sı kullanılamaz hale getirildi. İş yerlerinden bazıları yağmalandı. Saldırıdan sonra açılan soruşturmada 12 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Ancak tümü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Devamını oku...

Manavgat Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu

Manavgat’ta dün akşam başlayan ve şiddetini artırarak sabaha kadar devam eden sağanak yağış, bazı mahalle ve caddelerde su baskınlarına neden oldu.

Manavgat Sağanak Yağış Su Baskınlarına Neden Oldu
 
 

Manavgat'ta dün akşam başlayan ve şiddetini artırarak sabaha kadar devam eden sağanak yağış, bazı mahalle ve caddelerde su baskınlarına neden oldu.

Şiddetini her geçen dakika artıran yağmur Demokrasi Bulvarı, Antalya, Güllük, Güneylioğlu caddeleriyle Bahçelievler ve Aydınevler mahallelerinde bazı ev ve iş yerlerinde su baskınlarına sebep oldu. Demokrasi Bulvarı'nın arka taraflarında evden çıkamayan vatandaşlar işlerine gidemezken, bazı vatandaşların ise ayakkabıları ellerinde sulara aldırış etmeden işlerine yetişmeye çalıştıkları, bazı vatandaşlara da iş makinalarının yardımcı olduğu gözlendi.

Sağanak yağış ve su baskınlarının yaşandığı bölgelerde Antalya Büyükşehir Belediyesi veManavgat Belediyesi ekipleri yağmur sularının tahliyesi için büyük çaba harcadı. Rögar kapaklarını açarak temizleyen ekipler havanın aydınlanmasıyla işlerini büyük ölçüde başarıyla tamamlarken cadde ve sokaklar çamur deryasına büründü. Belediye ekipleri havanın aydınlanmasının ardından bir taraftan su basan ev ve iş yerlerindeki suları boşaltırken diğer taraftan cadde ve sokaklardaki çamurları temizlemeye koyuldu.

Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü yaptığı açıklamada, "Bölgemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde yoğun yağış aldı. Sabah saat 05.00 itibariyle bölgemizde metre kareye 164 kilogram yağış aldık. Zaten bir gün önceden meteoroloji ihbar ve uyarıları yapmıştı. Bizde tüm kurumları bu konuda bilgilendirmiştik. Gerek ASAT gerekse Manavgat Belediyesinin ekipleri öğlenden sonra hazırlıklı bulunuyorlardı. DSİ de aynı şekilde. Dün geceki yaşanan yağışta geçtiğimiz yıl yaşanan olay gibi bir olay yaşanmadı. Ama Demokrasi Bulvarı ve Gülük Caddesi'nde birkaç iş yerimiz, 5173 Sokak Cuma pazarı gibi yerlerle bazı iş yeri ve evlerde su baskınları yaşandı. Yağışın devamı bekleniyor. Akşam saatlerine kadar etkili yağış akşamdan da sabaha kadar ara ara etkili yağış bekleniyor. Dün gece görev alan ekiplerin tamamı şu anda teyakkuz halinde, daha fazla bir kayıp yaşamadan atmak için tüm ekiplerimiz ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş ise yaptığı açıklamada, birim amirleri dahil 110 kişilik acil müdahale ekibiyle gece boyunca vatandaşların yağmurdan zarar görmemesi için çalıştıklarını sağanak yağışın bugün ve gece boyunca devam etmesinin beklendiğini söyledi. - ANTALYA

Devamını oku...

Satışa Çıkarılan Manavgat Santrali'ne En Yüksek Teklif Kibar Holding'den

Manavgat Hidroelektrik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 370 milyon lira ile Kibar Holding AŞ verdi.

Satışa Çıkarılan Manavgat Santrali'ne En Yüksek Teklif Kibar Holding'den
 
 

14 firmanın katılım gösterdiği, Manavgat Hidroelektrik Santrali ve santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 370 milyon Türk Lirası ile Kibar Holding AŞ verdi.

İHALEYE 14 FİRMA KATILDI

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında (ÖİB) gerçekleştirilen, Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait,Manavgat Hidroelektrik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai görüşmesine 14 firma ve ortak girişim grubu katıldı.

EN YÜKSEK TEKLİF KİBAR HOLDİNG'DEN

İhalede beş elemeli tur yapıldı, bu turların ardından açık artırmaya geçildi. Açık artırma başlangıç tutarı 351 milyon 100 bin lira, artırım aralığı ise 50 bin lira olarak belirlenen ihalede, en yüksek teklifi 370 milyon lira ile Kibar Holding AŞ verdi.

Devamını oku...

Seçim Sonrası Manavgat Susamı Meclis'te Tanıtılacak

1 Kasım seçimleri sonrası Meclis'te milletvekillerine Manavgat susamının tanıtımı yapılacağı belirtildi.

Seçim Sonrası Manavgat Susamı Meclis'te Tanıtılacak
 
 
1 Kasım seçimleri sonrası Meclis'te milletvekillerine Manavgat susamının tanıtımı yapılacağı belirtildi. 

MHP Antalya milletvekilleri Doç.Dr. Mehmet Günal ile Tarkan AkıllıManavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Boztaş, milletvekilleri Günal ve Akıllı'ya Manavgat'ın 7 yöresel ürünü ile ilgili bilgilendirme yaptı. 

Yağ kalitesi bakımından dünyada marka haline gelen Manavgat susamını coğrafi işaretli ürünler arasına alınması için geçen yıl başvura da bulunduklarını belirten Boztaş, ithal susamlarda yağ oranı yüzde 40 seviyesinde bulunurken yöre susamın da ise bu rakamın yüzde 64 olduğunu kaydetti. 

Akıllı ve Günal, Manavgatlı MHP'li milletvekilleri olarak bu marka değerini ilk önce Meclis'te tanıtılması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Günal, Osmanlı dönemi saray mutfağını süsleyen Manavgat susamının tadını herkesin bilmesi gerektiğinin altını çizdi. Günal, "1 Kasım seçimleri sonrası Meclis'te Manavgatlı milletvekillerinin öncülüğünde susamımızın tanıtımını yapacağız. Milletvekillerine Manavgat susamını hediye edeceğiz. Manavgat susamının farkını herkesin bilmesini sağlayacağız."ifadesinde bulundu.
Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol