RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Limak Filarmoni Orkestrası, ünlü tenorlerle aynı sahneyi paylaştı

Yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla gündemde olan Domingo,  Limak Filarmoni Orkestrası eşliğinde konser verdi. Limak’tan yapılan …

Yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla gündemde olan Domingo,  Limak Filarmoni Orkestrası eşliğinde konser verdi.

Limak’tan yapılan açıklamaya göre, 28 Eylül gecesi ünlü İtalyan tenor Alessandro Safina müzikseverlerle buluştu. 29 Eylül’de ise dünyaca ünlü İspanyol tenor Placido Domingo da bir konsere imza attı. Yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla gündemde olan Domingo’nun Limak Filarmoni Orkestrası eşliğinde verdiği konser, seyircilere müzik ziyafeti yaşattı.

Şef Eugene Kohn’un orkestra şefliğini yaptığı, Domingo’nun ve Murat Karahan’ın aynı sahnede performans sergilediği konserde Jennifer Rowley de konuk sanatçı olarak yer aldı. Ünlü müzisyenlerin klasikleşmiş eserlerini seslendiren Placido Domingo’ya dev izleyici korosu konser boyunca eşlik etti.

Konserin sonunda ise Murat Karahan “Nazende Sevgilim” adlı şarkısıyla müzikseverlere sürpriz yaparken gecenin büyük sürprizini Murat Karahan ve Domingo birlikte yaptılar.  Domingo ve Karahan, seyircilerle birlikte “Senede Bir Gün” şarkısını seslendirdi. Dakikalarca ayakta alkışlanan sanatçılar, müzikseverlere anlamlı bir gece yaşattı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku