RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Antalya’da bulunan Ukraynalı futbol takımlarından ‘Savaşa Hayır’ çağrısı

Ukrayna 2’nci Lig takımlarından Epicenter’ın ise kamp için geldiği Antalya’da havalimanına indiği vakit, işgalin başladığını öğrendiği kaydedildi …

Ukrayna 2’nci Lig takımlarından Epicenter’ın ise kamp için geldiği Antalya’da havalimanına indiği vakit, işgalin başladığını öğrendiği kaydedildi.

SAHAYA ‘SAVAŞA HAYIR’ YAZISI

Kaldıkları otelin antrenman sahasında ülkelerine destek ve moral vermek için bir araya gelen 7 takımdan yaklaşık 200 oyuncu ve yönetici, İngilizce ve Rusça ‘Savaşa Hayır’ mesajı verdi. Rusça “Yaşasın Ukrayna, kahramanlarımız yaşasın” sloganı atan oyuncular, birbirlerine sarılarak destek oldu. Antrenmanda kullanılan çanaklarla yeşil saha üzerine İngilizce ‘Savaşa Hayır’ yazıldı.

“BARIŞIN SAĞLANMASINI İSTİYORUZ”

Peremoga Dnipro takımından Anton Kich, “Biz çok korkunç durumdayız. Ülkemizde savaş var. Ülkemizi koruyan askerlerimize moral olsun diye toplandık. Savaşın bir an önce bitmesini istiyoruz. Savaşa hayır” dedi.

Ukrayna askerlerine teşekkür eden FC Podillya Khmelnytskyi takımından Vitali Kostishin, “Bu savaşın bir an önce durmasını, barışın sağlanmasını istiyoruz” dedi. Karpaty Lviv takımından Andriy Klumok, “Rusya Federasyonu’nun yaptığını şiddetle kınıyoruz. Ülkemizi koruyan askerlere teşekkür ediyor, savaşa hayır diyorum” diye konuştu.

Askerlerine ve cumhurbaşkanlarına teşekkür eden Epicenter takımından Andriy Melnik, savaşın durmasını istediklerini belirtti. FC Ahrobiznes Volochysk takımından Aleksandr Çijevskiy, “Takım olarak biz de savaşa hayır diyoruz. Kızlarımıza, erkeklerimize, savaşa katılan herkese teşekkür ederim. Kesinlikle savaş istemiyoruz. 21’inci yüzyılda Avrupa’nın ortasında savaş olması çok kötü bir şey. Yaşasın Ukrayna, kahramanlarımız sağ olsun” dedi.

Niva Vinnitsa takımı adına konuşan Oleksii Svirida, “Savaşa hayır diyoruz. Bir an önce savaşın bitmesini istiyoruz. Yaşasın Ukrayna” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku