RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz ve enflasyon açıklaması

İstanbul’da katıldığı bir törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyon ve faize yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, faiz ve enflasyonun birlikte düşeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa Meydanı’nda, Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Törende yaptığı konuşmasında gündeme ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, enflasyonun bu yıl sonuna kadar kontrol altına alınacağını ve faizin sürekli düşeceğini ifade etti.

Erdoğan konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

“Enflasyon meselesini bu yıl sonuna kadar kontrol altına almış, önümüzdeki yıl çözmüş olacağız. Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez. Türkiye’de faiz düşecek. Göreceksiniz enflasyon da faizle beraber düşecek”

“ONLAR BUGÜNÜN İŞİ DEĞİL”

Son dönemde pahalılıklarıyla gündemde önemli bir yer tutan ve iktidarın çokça eleştirilmesine sebep olan soğan ve et fiyatlarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, ‘onlar bugünün işi değil’ dedi.

Günlük hayatta bazı sorunların olabileceğini ifade eden Erdoğan, “Son günlerde sürekli millet kuru soğan, et alamıyor diyor birileri. Günlük hayatta bazı sorunlar olabilir, onlar bugünün işi değil. Savaşların, krizlerin bize de yansımaları olabilir elbette. Tedbirlerle bu etkileri en aza indirmenin gayreti içindeyiz. Bizim yaptıklarımızın amacı bu sıkıntıları kökten çözmektir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku