RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Dolandırdıkları paranın izini kaybettirmek için kripto cüzdan kullanmışlar: 7 kişiye tutuklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcıların, bankaya ait çağrı merkezi numarasına benzer yurt dışı …

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcıların, bankaya ait çağrı merkezi numarasına benzer yurt dışı numarası kullanıp, kendilerini banka çalışanı olarak tanıtarak, hesaplarda olağandışı para çıkışı olduğu ve bunları kontrol etme yalanıyla vatandaşların hesaplarının boşaltıldığını belirledi.

Şüphelilerin aradıkları kişilerin telefonlarına sözde güvenlik açısından program yüklettiği, ardından da yurttaşların hesaplarından kredi çekerek, paraları 3’üncü kişilere ait banka hesaplarına transfer ettikleri de tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, 27.09.2022 günü düzenlenen operasyonda Antalya’da 1, Konya’da 2, İstanbul’da 2 ve İzmir’de 5 şüpheliyi yakalayarak, gözaltına aldı.

KRİPTO CÜZDAN İLE PARANIN İZİNİ KAYBETTİRMEYE ÇALIŞMIŞLAR

BİNLERCE YURTTAŞIN AÇIK KİMLİK BİLGİLERİ ELE GEÇİRİLDİ

7’Sİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şüphelilerden 2’si ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 8’i ise 30 Eylül’de Ankara 10’uncu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerden 7’si tutuklanırken, 1’i ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku