RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

O Bir Müzisyen, O Bir Sanatçı ” O İşte O ” Kaybolan Yıllar Uriel Salnaitis

O BİR MÜZİSYEN, O SANATÇI, KAYBOLAN YILLAR O İŞTE O ” URİEL SALNAİTİS ” 6 KASIM 2021 Cumartesi günü Saat :17’de RadyOrjinal Mikrofonlarında Keyfi Şahane Adam‘ın Canlı Yayın konuğu oldu.

RadyOrjinal’de Uriel Salnaitis Kimdir nedir ne değildir? Ne yer ne içer bu adam kendisi hakkında bilinmeyenleri Keyfi Şahane Adam Ve Uriel Salnaitis canlı yayın programında tüm sevenleriyle buluşturduk. Giyim tarzıyla ve yaptığı müziklerle bir anda müzik dünyasını ve müzik listelerini allak bullak eden ve medyanın ilgi odağı haline gelen O BİR MÜZİSYEN, O BİR SANATÇI, O BİR KAYBOLAN YILLAR O İŞTE OURİEL SALNAİTİS ” Türkiye’nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal’de neşeli, muhabbetli, dakikalar geçirterek müzik resitali rüzgarı estirdiler.

Uriel sevgili Sezen Aksu’nun ve Hurşit Yenigün’e ait “Gelen Gideni Aratır ” adlı şarkısıyla büyük ses getirdi.

Uriel Türkiye’ye yeni bir tarz ve vizyon ile giriş yaptığına göre bundan sonra çok güzel şarkıları coverlayıp seslendireceğini bilmek gerçekten de çok güzel.

2 Ağustos tarihinde Sözlerini Altan Çetin’in yazdığı Gülben Ergen’in seslendirdiği Masum şarkısıyla isminden bolca söz ettirdi.

Üstelik şarkıcı bu hafta iş görüşmeleri ile ilgili Türkiye’ye bir ziyarette bulunacağını duyurmuştu.

Canlı yayında içten ve samimi cevaplarıyla gönüllere taht kuran Uriel Salnaitis’e çok teşekkürler.

Uriel Salnaitis Kimdir?

Gençlik yıllarımda sahnelere ve sanat camiasına alışkın bir isimdim. Birçok reklam ve kliplerde yer aldım. 1990 yıllarında sinema ve Tv reklam mankenliğini yaptım. Zuhal Olcay gibi dönemin ünlü aktör ve aktrisleri ile birçok ünlü isimle projelerde yer aldım.
Daha sonraları müzik sevdam beni kendi albümümü yapmaya sürükledi. Yurt dışında ve Türkiye’de satışı yapılan “Öp Beni” isimli albümü piyasaya sürdük. Daha sonra eğitim hayatımı bitirmek için Almanya’ya geri dönüp okullarımı başarılı bir şekilde bitirdim.
Son çalışmanızda sizi motive eden noktalar neler oldu?
Müziğe olan sevdam hiçbir zaman sona ermedi. Okul hayatım ve akabinde gelişen işlerim, her zaman müzik odaklı oldu. Müzik eğitimleri almaya özellikle dijitalleşen müzikle ilgili gelişmeleri takip etmeye her zaman devam ettim. Bu gelişim süreci beni Şahin Özer ile buluşturdu ve tekrar kendimi albüm hazırlıkları yaparken buldum.
Projenin başlangıcında sadece çok sevgili Sezen Aksu’nun “Kaybolan Yıllar” şarkısını coverlayıp remix versiyon haline getirmeyi hedefledim. Ancak başarılı ve disiplinli bir şekilde çalışmamız sonucunda Şahin Özer ile iki single ve birçok sanatçının şarkılarının yer aldığı bir albüm çıkarmaya karar verdik ve akabinde anlaştık.
Şimdilerde izinlerini aldığımız; Nilüfer “Eğrisi Doğrusu” Bendeniz “Ya Sen Ya Hiç”, Seyyal Taner “Şiirimin Dili”, Emel Sayın “Kız Sen İstanbul’un Neresindensin?”, Anonim “Elvanlım”, Avrupa’da ve Türkiye’de 1. Sıralarda listelenen ve Türkiye’de Ayşen’in “Nerdesin” olarak seslendirdiği Regina’nın “Day bye Day”…
Aysel Gürel’den Zeynep Talu’ya Onna Tunç’dan Garo Mafyan’a kadar Dev isimlerin 70’lerin 80’lerin 90’ların en hit şarkılarını albümümde seslendiriyorum. Bu projemizi daha fazla geliştirip Şahin Özer’le birlikte Volume 5 e kadar çıkartmak için ciddi şekilde çalışıyoruz.
Benimle birlikte projelerimizde mesleğinde kendini geliştirmiş işini çok büyük titizlikle yapan DJ’ler, Prodüktörler ve Aranjörler yer almaktadır. “Uriel Production” adında kendi kliplerimizi, fotoğraflarımızı da çektiğimiz bir şirketi de yönetiyorum. Single ve albümümüzde yer alan tüm parçalara klip çekeceğim. Bu eylemi, yapmış olduğum işlerde her bir parçaya önem verdiğimi yansıtmanın bir yolu olarak görüyorum.
Uriel Salnaitis müzik haricinde neler yapıyor?
Müzik dışında doğayla sürekli iç içeyim, hergün en az 3 saat doğa sporları yapıyorum. Köpeklerim, kedilerim ve atlarımla birlikte sakin bir hayat yaşamaktayım. Hayvan koruma derneği başkanlığı yapıyorum ve barınaklara evsiz hayvanları sahiplendirme çalışmalarına ,sokak hayvanlarına mama desteği konusunda yardım etmeye devam ediyorum. Avrupa dışında Türkiye’ye de sürekli barınaklara ve hayvan severlere mama ve bakım desteği yapıyorum.
Gençlik yıllarımda genelde film tekliflerini geri çevirmiştim. Günümüzde ise bazı projelerle yakın temastayız. Bu endüstri de oldukça ilgimi çekiyor ve müzikten geri kalan zamanlarımda sinema üzerine de çalışmalara katılıyorum.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku