RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Ünlü aktör 85 yaşında hayatını kaybetti

“Camelot”taki performansıyla Tony ödülüne aday gösterilen deneyimli karakter oyuncusu Paxton Whitehead, geçtiğimiz cuma günü 85 yaşında hayatını kaybetti.

“3rd Rock From The Sun”, “Frasier”, “Friends”, “The West Wing” ve “The Drew Carey Show” gibi TV yapımlarındaki rolleriyle tanınan İngiliz oyuncu Paxton Whitehead’in bir hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Aktörün Hollywood Reporter’a konuşan oğlu Charles, babasının ABD’nin Virginia eyaletindeki bir hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.

1937 doğumlu Whitehead’in en unutulmaz rolü, 1986 yapımı hit filmi “Back To School”da, Thornton Melon’la uğraşmak zorunda olan profesör Dr. Phillip Barbay idi.

Kariyerinin başlarını 1950’lerin sonlarında Royal Shakespeare Company ile anlaşarak sahnede geçirdi.

Whitehead ayrıca, başlangıçta yalnızca George Bernard Shaw tarafından yazılan şovların yer aldığı en büyük repertuar tiyatro topluluklarından biri olan Shaw Festivali’nin sanat yönetmeni olarak görev yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku