RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Jeremy Loops: Vahşi Batı’ya Gidiyor

Jeremy Loops: Vahşi Batı’ya Gidiyor

111

Bu ayın başlarında, Jeremy Loops hayranlarını ‘Neler Bileyim’ başlıklı yepyeni bir single ile şaşırttı ve kişi ülke çapında ivme kazanmaya devam ederken, yıldız parça için batı müziği videosu yayınladı.

Video için, Jeremy bir kez daha, ‘Altın’ adlı müzik videosunda çalışan Yönetmen Rob Smith’le birlikte bir Gümüş Loerie’nin yanı sıra ‘Yılın Müzik Videosu’ için 2019 Güney Afrika Müzik Ödülü’nü kazandı.

Rob Smith, müzik videosu yaratma konusunda oyunda birkaç faktör olduğunu açıkladı. “Video için konsept, müziği (ya da kendi mutluluğunu) nasıl takip edebileceğin, ama kaçınılmaz bir şekilde işlerin / insanların / başarısızlıkların nasıl önleneceğine dair şarkıda yönlendiriliyor” diyor. “Bırakılmak veya vazgeçmek yerine, bu deneyimlerden öğrenebilir ve nihayetinde mutluluğunuzu daha büyük bir takdir veya farkındalık duygusu ile takip etmeye devam edebilirsiniz.”

Jeremy Loops, şarkının arkasındaki anlamı Smith’e ilk açıkladığında,nasıl sık sık kendi en kötü düşmanlarımız olduğumuzu anlattı. Bu önceliğe göre hikaye, kahramanca tanıdık bir kötüyle karşılaştığımızda gelişti ve bunu anlatı, kendisini Batılı bir ortamda kusursuzca çekti.

Şarkıdan bahseden Jeremy, “İnsanları daima sevinç hırsızları ve sık sık kendi yolumuzda olduğumuzda sorunların kaynağı olarak görme konusundaki bu insan hatasını yapıyoruz. Bir dış çıkıntı değil, engel biziz. Takımın, hayatım boyunca bir Spagetti Western’de başrol yapma hayalimle bu kavram ve fikirle nasıl evlenebildiğini oldukça güçlüydüm. İnce ve birçok insanın ilk bakışta göremeyeceğinden şüpheliyim, ancak konsept mantıklı geldiğinde, şarkıya çarpıcı bir boyut getiriyor. ”

Konsept ortaya çıktıktan sonra, ekibin karşılaştığı en büyük zorluk Güney Afrika’da ve makul bir bütçeyle böyle bir hikayenin nerede çekileceği oldu. Yıllar önce, Rob, Springbok’un içinden geçti ve kendine özgü ve kurak bir manzara gördü. Ekip, Springbok’taki güzel Namaqua Horse Trails çiftliğini, mekanı, güzel atları ve tesisteki profesyonel at yarışçılarını barındıran çiftliği buldu. Rob, “Çiftliği boyunca iki gün boyunca çekim yaptık, kaç tane çekim planladığımızı, atlarla çalışmayı, etrafta dolaşmayı vb. Göz önüne aldık. Ancak, olabildiğince verimli bir şekilde çekim yapmamızı sağlamak için titiz bir storyboard ve planlama yaptık.” .

‘Ne Bileyim’ müzik videosunu buradan izleyin:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.