RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

6’lı masanın 2. tur görüşmeleri başladı: Liderler CHP Genel Merkezi’ne geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğindeki 6’lı masa toplantısı için liderler CHP Genel Merkezi’ndeki …

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğindeki 6’lı masa toplantısı için liderler CHP Genel Merkezi’ndeki yerini aldı.

CHP Genel Merkezi’ne ilk olarak Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal geldi. İkinci olarak ise Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu geldi. Üçüncü isim Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu olurken, dördüncü isim DEVA Partisi lideri Ali Babacan, beşinci isim ise İYİ Parti lideri Meral Akşener oldu. 

GÜNDEMDE HANGİ KONULAR VAR?

Gündemi merak edilen toplantıda adaylık tartışması yerine adaylık tartışmalarını aşacak bir yöntemin ortaya çıkması bekleniyor. Toplantı sonucunda, özellikle geçiş sürecinin yol haritasında büyük yol alınması ve bu çalışma sonlandığında bir mutabakat altına alınacağının duyurulması hedefleniyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem hedefiyle bir araya gelen CHP, İYİ Parti, DP, Saadet, Gelecek ve DEVA Partisi’nin oluşturduğu 6’lı masanın liderleri, bugün 2. tur görüşmelerinin ilkini gerçekleştirmiş olacak.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku