RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Ankara için ‘şiddetli sağanak’ uyarısı

Meteoroloji’nin ardından Ankara Valiliği de yarın etkili olması beklenen şiddetli yağış ile ilgili yurttaşları uyardı. Valilik’ten yapılan açıklamada dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

Ankara Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Bolu çevreleri ile Konya’nın kuzey kesimlerinde etkili olacak şiddetli yağış beklentisine karşı yurttaşları uyardı.

Ankara Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar olabileceği belirtilerek dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

METEOROLOJİ YARIN İÇİN UYARDI

Meteoroloji Genel müdürlüğü ise, “09.06.2023 Cuma günü Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Bolu çevreleri ile Konya’nın kuzey kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku