RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Apple’dan dikkat çeken ‘maske’ kararı

Apple, çalışanlara sağlık ve güvenlik protokollerini güncellediğini belirten bir e-posta gönderdi. Ayrıca e-postada şirket çalışanlarını artık …

Apple, çalışanlara sağlık ve güvenlik protokollerini güncellediğini belirten bir e-posta gönderdi. Ayrıca e-postada şirket çalışanlarını artık maske takmak zorunda olmadığını da belirtti.

Maske takma zorunluluğunu çalışanların tercihine bırakan Apple, aksi bir durum olmadığı sürece herkesin serbest olduğunu söyledi.

COVID-19 MÜDAHALE EKİBİ, MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNU KALDIRDI

ShiftDelete’in haberine göre; Apple, Covid-19‘un en yoğun olduğu zamanların ardından hibrit çalışma şekline dönmek istedi. Ancak, çalışanların bu fikre sıcak bakmamasıyla birlikte ofise dönüş tarihini erteledi. Son olarak ise mayıs ayında ofisin ortak alanlarında maske takma zorunluluğu getirdi.

Şimdi ise şirket, kurumsal çalışanlar için maske takma zorunluluğunu kaldırıyor. Şirketin COVID-19 müdahale ekibi, şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile çoğu yerde maske takmaya gerek olmadığını belirtti. Ekip, herkesin maske takıp takmayacağı konusundaki kararına saygı duyulması gerektiğinden de bahsetti.

“Takım,

Mevcut protokollerimizle ilgili bir güncellemeyi paylaşmak için yazıyoruz. Mevcut koşullar ışığında, çoğu yerde artık yüz maskesi takmaya gerek kalmayacak. Her zaman olduğu gibi, yerel sağlık yetkilileri veya ziyaret edebileceğiniz herhangi bir site de dahil olmak üzere siteniz için belirli gereksinimler için lütfen ‘Hoş Geldiniz İletimi’ni düzenli olarak kontrol edin.

Herkesin kişisel koşullarının farkında olduğunun farkındayız. Kendinizi rahat hissediyorsanız, yüz maskesi takmaya devam etmekten çekinmeyin. Ayrıca lütfen herkesin maske takıp takmama kararına saygı gösterin.

Apple’ın COVID-19 sağlık ve güvenlik protokollerini desteklemek için yaptığınız her şey için teşekkür ederiz.

COVID-19 Müdahale Ekibi”

Maske kararının ardından şirketin ofise dönüş politikası hakkında ne yapacağıyla ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor. Apple’ın son politikasına göre çalışanların en az bir gün ofisten çalışması istendi. Sonrasında ise bu sayı üç güne çıktı. Buna rağmen çalışanlar ofiste çalışmaktan rahatsız oldukları takdirde uzaktan çalışma seçeneğini tercih edebiliyordu.

YÜZ YÜZE ÇALIŞMA PLANI HAKKINDA BİR GELİŞME YOK

Aynı zamanda şirket, politikalarının diğer şirketlerden daha kısıtlayıcı olması ve çalışanlar için yüz yüze çalışmayı zorunlu tutma konusundaki ısrarı nedeniyle eleştirilerin odağında oldu. Şimdilik ise Apple’ın tamamen yüz yüze çalışma planlarını olup olmadığı hakkında bir bilgi yer almıyor.

Apple, bu kararlarının yanı sıra 2023’te işe alımları yavaşlatmayı planladığını da belirtti. İddialara göre, şirketin bu kararı şirketteki her ekibi etkilemeyecek. Bu da belirli alanlarda işe alımın yavaşlayacağını gösteriyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku