RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Barış Manço ölüm yıl dönümünde Kadıköy’de anıldı

Anadolu rock ve pop müziğinin efsane ismi, şarkıcı, besteci, söz yazarı ve televizyon programcısı Barış Manço, ölümünün 23. yılında sevgi ve …

Anadolu rock ve pop müziğinin efsane ismi, şarkıcı, besteci, söz yazarı ve televizyon programcısı Barış Manço, ölümünün 23. yılında sevgi ve özlemle anıldı. Anma gecesinde konuşan Lale Manço, Barış Manço’nun yaşamaya devam ettiğini söyleyerek Kadıköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) ‘Barış Manço’yu Sevgiyle Anıyoruz sloganıyla düzenlediği etkinlikte, Mançonun kurucuları arasında yer aldığı Kurtalan Ekspres grubu sahne aldı.

7’den 70’e Barış Manço sevenleri ile dolup taşan salonda, Barış Manço’nun eşi Lale Manço ve oğlu Doğukan Manço yer aldı.

Hep bir ağızdan Barış Manço şarkılarının söylendiği konser öncesinde konuşma yapan Lale Manço, “12 senedir bu salonda sizlerle birlikteyiz, inşallah bundan sonraki senelerde de böyle olacak. Sizlerle beraber Barış Manço yaşamaya devam ediyor. Hem Barış Manço Müze Evi’ni kazandıran, hem de bu anmayı sürekli hale getiren Kadıköy Belediyesi’ne teşekkür ederim. Bize tekrar evimizi kazandırdılar. O evdeki anılarımızı sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

“İYİ Kİ HAYATIMIZA DOKUNMUŞ”

Doğukan Manço ise anma programına giderken yolda arkadaşıyla yaptığı bir diyalogdan bahsetti:

“Arkadaşım beni aradı ve ‘Bugün ne kadar güzel bir gün. Hayatımıza baktığımda zamlar bir yandan, kayıplarımız bir yandan, pandemi bir yandan hayatımızda içimizi ısıtacak günleri arar olduk. Ve bugün bütün günümü Barış Manço parçaları dinleyerek geçirdim. Bütün çocukluğumdan bu zamana kadar ne kadar sıcak bir duygu yaşadığımı fark ettim. İyi ki hayatımıza dokunmuş Barış Manço’ dedi. Gerçekten de son zamanlarda duyduğum ender, masum, bağlayıcı, geçmişimize götüren, geleceğe bağlayan değerlerimizden biri olduğunu duymaktan büyük mutluluk duydum. Bu anımı sizinle paylaşmak istedim.”

Konuşmaların ardından Kurtalan Ekspres, Barış Manço’nun sevilen şarkılarını seslendirdi.

BARIŞ MANÇO EVİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI 

Kadıköy Belediyesi’nin Manço Ailesi ile ve Halkbank’ın desteğiyle müze haline getirdiği Barış Manço’nun 81300 Moda adresiyle hafızalara kazınan Moda’daki evi, bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı.

31 Ocak saat 00.00’A kadar açık olan evi, 31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde iki bini aşkın kişi ziyaret etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku