RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Dünyadan Ramazan Bayramı manzaraları

Ramazan Bayramı dünya genelinde pek çok ülkede kutlanıyor.

Dünya genelinde Ramazan Bayramı dolayısıyla sabah erken saatlerde bölgedeki tüm cami ve mescitlerde bayram namazı eda edildi.

Kazakistan’da Ramazan Bayramının ilk günü renkli etkinliklere sahne oluyor. Ülkede Ramazan Bayramı’nda aile büyükleri ziyaret ediliyor ve evlerde geleneksel bayram sofraları kuruluyor.

Mısır’ın başkenti Kahire’ndeki yüzlerce Müslüman, Ramazan Bayramı namazını Fustat bölgesindeki Amr bin As Camisi’nde kıldı.

Suriyeliler, Ramazan Bayramı namazını Bab ilçesindeki Fatih Camisi’nde kıldı. Namazın ardından bayramlaşma geleneğini sürdüren halk, yöresel oyunlarla da bayram sevinicini yaşadı.

Irak’ın Duhok kentindeki Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kentteki Seyyid Camisi’nde kıldı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da camilere sığmayan binlerce Müslüman, Ramazan Bayramı namazını sokaklarda kıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Moskova Merkez Camisi başta olmak üzere başkentteki Anıt Camisi ve Tarihi Cami’ye Müslümanlar akın etti. Moskova Merkez Camisine sığmayan binlerce kişiden oluşan cemaat, güvenlik nedeniyle trafiğe kapatılan metrelerce uzunluktaki caddelere, sokak aralarına ve parklara taştı. Polisin güvenlik önlemleri aldığı caddelerde Müslümanlar sokaklarda uygun buldukları yerlerde seccadeleri üzerinde bayram namazına durdu.

Ürdün’deki Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını başkent Amman’da bulunan bir Spor alanında kıldı.

Filistinliler Ramazan Bayramı namazını kılmak için Batı Şeria’nın El Halil kentindeki Harem-i İbrahim Camisi’nin avlusunda kıldı.

Özbekistan’da Ramazan Bayramı dolayısıyla sabah erken saatlerde ülkedeki tüm cami ve mescitlerde bayram namazı eda edildi. Taşkent’te binlerce kişi bayram namazı için camilere akın etti. Müslümanlar, camilerde yer kalmayınca cami bahçeleri ve sokaklarda saf tuttu.

Filistinliler Ramazan bayramı namazını kılmak için Batı Şeria’daki El Bireh Belediye avlusuna akın etti.

Lübnan’daki Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını başkent Beyrut’taki Muhammed El-Emin Camisinin avlusunda kıldı.

İsrail ablukası altındaki Gazze kentindeki Müslümanlar, bayram namazını kılmak için Es-Saraya açık alanına akın etti.

Katar’ın başkenti Doha’daki Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kılmak için Education City Stadyumu’na akın etti.

Bahreyn’deki Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını Er Rifa kentindeki bir alanda kıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku