RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Elmas öğretmenin sahiplendiği ‘Badem’ okulun maskotu oldu

Şehzadeler ilçesinde bulunan Karaoğlanlı İlkokulu’nda görevli özel eğitim öğretmeni Elmas Tefçi, 4 yıl önce Antalya’da sokak köpeğini …

Şehzadeler ilçesinde bulunan Karaoğlanlı İlkokulu’nda görevli özel eğitim öğretmeni Elmas Tefçi, 4 yıl önce Antalya’da sokak köpeğini sahiplenip, ‘Badem’ ismini verdi. Tefçi, ‘Badem’i daha sonra yaşadığı Manisa Şehzadeler’in Karaoğlanlı Mahallesi’ne getirdi.

Tefçi, kendisinin de mezun olduğu ve 2 yıl önce göreve başladığı Karaoğlanlı İlkokulu’na her gün köpeğiyle gidip gelmeye başladı . Her sabah evden okula kadar Tefçi ile giden ‘Badem’, okulun kapısından da bir an olsun ayrılmıyor.

‘ÖĞRENCİLERİN ARKADAŞI OLDU’

Öğrencilerinin ‘Badem’ ile hayvan sevgisini öğrendiğini dile getiren Elmas Tefçi, “‘Badem’, her gün benimle okula gelip gidiyor. Buradaki öğretmenleri ve araçlarını tanıyor. Yabancıya verdiği tepkiyle okulun öğretmenlerine verdiği tepki aynı değil. Okulda görevli öğretmenler ve öğrenciler de onu sahibi gibi sahipleniyor. Aynı zamanda öğrencilerin de arkadaşı oldu. Çocuklar teneffüslerde bizim gözetimimizde, bizim yanımızdayken onu sevebiliyorlar. Onunla hayvan sevgisini de öğreniyorlar. Öğrencilere herhangi bir zarar da vermiyor” diye konuştu.

Köpeklere zarar verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Tefçi, “Köpekler insanlara en sadık hayvanlardandır….

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku