RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin aralık faturalarına …

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığı yönünde birçok şikayet aldıklarını belirten açıklamalar yapmıştı.

‘’Vatandaşlarımızın en ufak bir tereddüdü varsa internet sitemizdeki fatura hesaplama modülünü kullanmalarını ve herhangi bir hata tespit ederlerse kurumumuza acilen başvurmalarını bekliyoruz.” diyen Mustafa Yılmaz, tüketimin hangi tarihte yapıldığının belirleyici olduğunun altını çizerken faturanın tanzim edildiği tarihin tutarı etkilemediğini de belirtti.

Hatalı faturaya kesinlikle göz yumulmayacağını ve sürecin titizlikle takip edileceğini, farklı ayın tarifesini uygulayan şirketlerin ağır bedel ödemek durumunda kalacağını da sözlerine eklemişti. EPDK fatura hesaplama nasıl yapılır? Fatura hesaplama modülüne nasıl ulaşılır? İşte tüm detaylar..

EPDK FATURA HESAPLAMA MODÜLÜ

-EPDK fatura hesaplama işlemi gerçekleştirmek için EPDK sitesine giriş yapınız.

-Sayfanın üst kısmında yer alan “fatura hesaplama” kısmına giriş yapınız.

-Gelen ekrana, önce faturanızın üzerinde yazan “İlk Okuma Tarihi”ni ardından “Son Okuma Tarihi”ni yazınız.

-Tarife tanımına faturanızdaki “Tüketici grubu” bölümünde yer alan tarifenizi giriniz.

– Son adım olarak da aylık “Tüketim miktarı” giriniz ve hesapla butonuna basarak ödemeniz gereken tutarı öğrenebilirsiniz.

FATURA HESAPLAMA MODÜLÜNE BU LİNK ÜZERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

https://lisans.epdk.gov.tr/epvys-web/faces/pages/online/tarifeFatura/tarifeFatura.xhtml

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku