RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Arabesk ve Melodik Rap Müziği Harmanlayan ” Dur Gitme ” Seno

Hayata ve İnsana dair her şeyin yankısı mevsimlerin habercisi dağ rüzgarının yoldaşı Keyfi Şahane Adamda faslı, çabuk biten bir bahar mevsimi gibi geçmeye başlamıştı ama yine de bir adı kalmalı geriye yaşananların, yaşayanların derken Radyorjinal mikrofonlarında bugünkü yolculuğumuzda ise KEYFİ ŞAHANE ADAM’ın canlı yayın konuğu‘’ DUR GİTME ‘’ yeni tekli çalışmasıyla SENO oldu.

Müzik Hüzünlendiren bir o kadarda umutla Dolduran, belki bazılarını ağlatan insanın aklına olur olmadık şeyler getiren bir huzur. Belki mutluluk veren bir tutkudur, müzik yapmak müzik dinlemek, dinlersin ya bir şarkı unutamazsın. Bazen sana sevdiğini, bazen yaşadıklarını, bazen unutmak istediğin hatıralarını, bazen yaşamak istemediğin o günleri, belki de umutla hayal ettiğin anıları ve bazen de insana imkansızı anımsatır. En önemlisi sana onu anımsatmasıdır. Dinledikçe aklına gelen ve aynı şarkıyı tekrar tekrar dinleten arabesk ve melodik rap müziğini harmanlayan müzik dünyasına hızlı bir giriş yaparak tüm dikkatleri üzerine bir şimşek gibi çeken ‘’DUR GİTME ‘’ SENO ile Beraber KEYFİ ŞAHANE ADAM 10 Kasım 2021 Çarşamba günü SENO’nun müzik dünyası yolculuğunda çıkmış olduğu yeni müzik serüveninde kendisine dair bilinen veya bilinmeyen ne varsa her şeyi sevenleriyle paylaşarak müzik ziyafeti ve rüzgarı estirdiler.

Seno Kimdir?

Yaşamını Almanya’da sürdüren Seno, müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. İlk şarkısı “Dur Gitme” ile dikkatleri üzerine çeken Seno, babasının müzisyen olduğunu ve müzik aşkının babasından geçtiğini belirtti. Seslendirdiği şarkıların söz ve müziğinin Seno imzası taşıdığını ve bunun sebebinin, herkes sevincini hüznünü bir arkadaşıyla paylaşır ben şarkılarımda herkesle paylaşıyorum ifadesinde bulundu.

Melodi müzik logosu ile çıkan “Dur Gitme” isimli eser Seno yorumuyla farklı bir boyut kazanırken arabesk melodik rap furyasına farklı bir bakış açısı olarak nitelendirildi.

Kendine özel müzik tarzıyla müzik severlere merhaba diyen Seno, söz ve müziği kendisine ait “Dur Gitme” isimli eserinin aranjörlüğünü yine Almanya’da yaşayan başarılı müzisyen GYPZE’ e teslim etti.

Klip çalışması Almanya’da 639 FILMS tarafından yapılan Seno yorumuyla “Dur Gitme” isimli eser yine sanatçının görsel performans çekimleriyle tamamlandı. Öğrenmenin ve kendini geliştirmenin bir yaşı ve sınırı olmadığını dile getiren Seno “Ben bir dünya starı olmak istiyorum, yola yeni çıktım ve kendimi çok geliştirmeliyim ve bunu başaracağım, tarzımı dünya’ya dinleteceğim” dedi.

Özel hayatında çok neşeli ve cıvıl cıvıl olduğunu duygularını gizlemeyen biri olarak yaşamını sürdürdüğünü, bu karakterini de aynen sahneye taşıyıp, sahnede tüm samimiyetiyle olmak istediğini de sözlerine ekledi.

Her gün farklı şeyler yaşadığını ve monoton bir hayattan kaçtığını bunun da söz, beste üretmesine büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz ve yayınlanamaz.

Kaynak: RadyOrjinal

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku