RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı: ‘Hayvan satışlarında büyük bir azalma var’

Kars Hayvan Pazarı’nda kurbanlıklar satışa çıktı. Kars-Ardahan Karayolu Vali Hüseyin Atak Bulvarı’nda bulunan Hayvan Pazarı’na sabahın erken …

Kars Hayvan Pazarı’nda kurbanlıklar satışa çıktı. Kars-Ardahan Karayolu Vali Hüseyin Atak Bulvarı’nda bulunan Hayvan Pazarı’na sabahın erken saatlerinde kurbanlıklarını getiren yetiştiriciler, hayvanlarına müşteri bekliyor.

Hayvan Pazarı’na gelen yurttaşlar ise sadece pazarı dolaşarak hayvan fiyatları hakkında bilgi alarak, pazardan ayrılıyor.

“HAYVAN SEVKİ YÜZDE 30’LARA DÜŞTÜ”

Hayvan yetiştiricisi Delal Kaya, “Şimdi bu düve 20 bin lira. Batıya sevk var, var ama öyle geçen senelere göre biraz daha azalma var. Fiyatlar orada da normal” dedi.

“YÜKSEK FİYATLAR PİYASAYI OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Hayvan Pazarı’nda durgunluk yaşandığına dikkat çeken Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Bakırhan, “90 kilometre uzaklıktaki köylerden hayvanlar buraya getirilirken, kar bazında düşüşler yaşanıyor. Bu da alım-satımı olumsuz etkiliyor. Hayvan satışlarında büyük bir azalma var” şeklinde konuştu.

Kars’ta geçen yıl 8 bin liraya satılan bir düve, bu yıl 14 bin liraya satışa çıkarıldı. Büyükbaş hayvan fiyatları 6 bin lira ile 25 bin lira arasında değişiyor. Küçükbaş hayvanlar ise 900 lira ile 4 bin lira arasında satılıyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku