RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Aziz Yıldırım açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün basketbol müzesinin açılışında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ayrıca Aziz Yıldırım ile ilgili de konuştu …

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün basketbol müzesinin açılışında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ayrıca Aziz Yıldırım ile ilgili de konuştu.

“120 YILLIK BASKETBOL TARİHİ”

“Bir spor kulübü olursunuz ama müze yapmak için başarınız olmaz. Pek çok sporcumuza bugün yanımızda oldukları için teşekkür ederim. Türkiye’nin en büyük spor kulübü olan Fenerbahçe’nin neredeyse 120 yıllık bir basketbol tarihi var. Bu başarıları gelecek nesillere aktarmak için basketbol müzesi fikri ortaya çıktı. 100 yıl boyunca camiada ve Türk sporunda ikon olmuş çok sayıda isim oldu, tarihe iz bıraktılar. Onlar tarih yazarken, duruşlarıyla da Fenerbahçe’nin basketbol kültürünü oluşturdular. Fenerbahçe yıllarca basketbol hizmet etti ama 120 yıllık tarihimizin en başarılı dönemleri, 2000’li yıllarda başladı. Erkek basketbolda şampiyonluklar, kupalar ve EuroLeague ile başarılarımız taçlanmış oldu.”

“BAŞKANLIĞIMDA EN ACISI…”

“Kadın basketbolda, futboldaki gibi bir durum var. Resmi şampiyonluklar, sayılmayan şampiyonluklar var. 1998’den bugüne resmi olarak 24 senenin 16 senesinde Fenerbahçe kadın basketbol şubesi şampiyon olmuştur. EuroLeague’de 4 kere final oynadık. Başkanlık dönemimde çok acılar çektik. En acısı, defalarca yendiğimiz bir takıma kendi sahamızda kupa vermek oldu. Bu sene telafi edeceğiz. Kadın basketbol takımı, bu sene bu yönde kuruldu.”

“ÜLKENİN LOKOMOTİFİ FENERBAHÇE”

“Fenerbahçe, ülkemizin basketbolda lokomotifi oldu. Rakiplerimize örnek oldu. Aynen kendi imkanlarımızla, devletten hiç destek almadan stadımızı yaptığımız gibi. Emsal oldu. Bundan sonra yapacağımız futbol akademisi, yine Türkiye’ye örnek olacak. İnşallah 10 yıl sonra yine ‘Bu başarılar Fenerbahçe sayesinde oldu’ diyeceğiz. Basketbolun halka yayılmasını, aynen voleybolda olduğu gibi, basketbolda da başardık.”

AZİZ YILDIRIM’A TEŞEKKÜR

“Fenerbahçe’nin basketbol vizyonunu baştan aşağıya değiştiren, Fenerbahçe’yi erkeklerde ve kadınlarda en önde kulüp yapan, muhteşem salonumuz için var gücüyle çalışan, Aziz Yıldırım’a, başkanımız Aziz Yıldırım’a şahsım, yönetim kurulum ve her bir Fenerbahçeli adına teşekkür ederim. Kendisine müteşekkiriz. Fenerbahçe’ye basketbolda önemli katkılar yapan Murat Ülker’e çok teşekkür ederiz. Ayrıca Fenerbahçe için emeği geçen herkese, teşekkürlerimi sunuyuorum.”

ZELJKO OBRADOVIC AÇIKLAMASI

“Basketbol kültürümüzde kilometre taşlarından biri olan, adını tarihimize altın harflerle yazdırmış olan Zeljko Obradovic için ayrı parantez açmak istiyorum. Kendisine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki onun yolu bizlerle kesişti.”

“BU MÜZEYİ YAPMAK İMKANSIZDI”

“Basketbol müzesi için her şeyi yapan Sertaç Komsuoğlu’na teşekkür ediyorum. ‘Maaş ödemeye paramız yok, nasıl yapacağız?’ derken, bu müze için birçok kaynak yarattı. Ne kadar mutlu olduğunu da biliyorum. İçinde bulunduğumuz mali şartlarda, bu müzeyi yapmak, imkansıza yakındı! Eski yöneticilerimizden Hamdi Akın ile Sertaç Komsuoğlu’nun yolları kesişti ve müze hayalimiz gerçekleşti. Kendisi gelemedi, İtalya’da. Kızı Pelin Akın aramızda. Ailecek verdikleri destek için teşekkür ederim. Bize sundukları imkanın faydalı olduğunu göreceksiniz.”

“TÜNELİN SONUNDA IŞIK GÖRÜNÜYOR”

“İnşallah bu sene güzel bir şeyler olur. Tünelin ucunda ışık olduğunu son iki haftada yaşananlarla görmüş oluyoruz. Ne zaman kafamızı kaldırsak, ne hikmetse, iş başka yerlere gidiyor.”

“ALABİLDİĞİMİZ KADAR ŞAMPİYONLUK ALACAĞIZ”

“Camia olarak 100. yılda en büyük hedefimiz, alabildiğimiz kadar şampiyonluklar almak. İnşallah önce Allah, sonra sporcularımız ve teknik heyetlerin çalışmalarıyla bu hayalimiz gerçekleşir.”

“FENERBAHÇE’NİN DURUŞU SÜRECEK”

“Ekrem İmamoğlu’nun dediği gibi, bu camia söz konusu Türkiye Cumhuriyeti ise, nasıl bir duruş sergilediğini tarih boyunca göstermiştir. Söz konusu Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ün mirası ise, gönlünüz rahat olsun, Fenerbahçe’nin bu duruşu devam edecektir. Yaşa Fenerbahçe!”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku