RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Liseli Merin Nazlı’dan alkışı hak eden örnek davranış: Otizmli kuzeninden esinlenip kitap yazdı, gelirini otizmli çocuklara bağışladı

Lise son sınıf öğrencisi Merin Nazlı’nın otizmli kuzeninden esinlenerek kaleme aldığı çocuk kitabı ‘Abim Momo’ raflardaki yerini aldı.

Lise son sınıf öğrencisi Merin Nazlı’nın otizmli kuzeninden esinlenerek kaleme aldığı çocuk kitabı ‘Abim Momo’ raflardaki yerini aldı. Otizmli bir ağabey ve kız kardeşinin ilişkisini ele alan kitabın geliri ise otizm derneklerine bağış olarak gidecek.

Lise 12 sınıf öğrencisi Merin Nazlı’nın otizmli bir ağabey ve kız kardeşinin ilişkisini ele alan çocuk kitabı ‘Abim Momo’ raflardaki yerini aldı. İlistrasyonlarını Deniz Oduncu’nun yaptığı kitabın tüm geliri ise Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak.

Yazarlığa olan ilgisini “ileride mesleğim ne olursa olsun hep yazmaya devam edeceğim” sözleriyle anlatan Nazlı, “Kaleme aldığım birçok öykü var fakat açılışı değer verdiğim ve üzerine konuşulması, katkı sağlanması gerektiğini düşündüğüm bir konu ile yapmak istedim. Çok sevdiğim otizmli bir kuzenim var. Bu kitabı yazarken ondan ilham aldım. Bu nedenle gelirinin bağışlanması için Tohum Otizm Vakfı ile anlaştım. Otizmli çocuklarımıza fayda sağlamak ve onlar için farkındalık yaratmak benim için gurur verici.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku