RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Memleket Partisi de Sezen Aksu’yu hedef aldı: Yan etkileri olmuş olabilir

‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı üzerinden bir süredir iktidara yakın medyanın hedefinden olan sanatçı Sezen Aksu’ya Memleket Partisi’nden de …

‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı üzerinden bir süredir iktidara yakın medyanın hedefinden olan sanatçı Sezen Aksu’ya Memleket Partisi’nden de tepki geldi.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, partisinin Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ile Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda yaptığı konuşmada Aksu’nun sözkonusu şarkısında geçen ve “Hz. Adem’le Hz. Havva’ya hakaret” diye nitelendirilen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözlerine işaret eden Çelebi, Sezen Aksu’nun, Ergenekon kumpası sürecinde Taraf Gazetesi’nde yer alan açıklamalarını hatırlatıp “Sezen Aksu’nun bugünkü yanlış söylemleri, Taraf Gazetesi’ni çok okuduğu için yan etkileri olmuş olabilir. Sanatçılar kıymetlidir ama sanatçılar da halkın dini ve milli değerlerine, kutsallarına dikkat etmelidir” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku