RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Dediğimin arkasındayım. Cahil demiştim, evet cahil

Uşak’ta Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla 3. Asliye Ceza Hukuk Savcısına ifade veren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, adliye …

Uşak’ta Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla 3. Asliye Ceza Hukuk Savcısına ifade veren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, adliye çıkışında açıklama yaptı. İnce, “Dediğimin arkasındayım. Cahil demiştim, evet cahil” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘cahil’ ifadesi nedeniyle Uşak’ta 3. Asliye Ceza Hukuk savcısına ifade veren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce adliye çıkışı açıklama yaptı. Kendisini bekleyen partili kalabalıkla birlikte gazetecilere konuşan İnce, “Sözlerimin arkasındayım” dedi.

“UMUDUNUZU YENİDEN YEŞERTİN”

İnce açıklamasında, “Umutlarınızı yeniden yeşertin. Salıdan salıya kavga eden, salıdan salıya birbirine laf söyleyen bir Türkiye değil; çözüm üreten bir Türkiye, umutları yaşatan bir Türkiye… Fabrikaların dumanını tüttürmek isteyen, tarlalarından bereket fışkırtmak isteyen bir Türkiye… Olimpiyatlarda madalya kazanmak isteyen, gençlerin yurt dışına gitme hayali kurmadığı, zengin, başı dik bir Türkiye… Hep birlikte gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM”

Sözlerinin arkasında durduğunu, savunmasında da bunu söylediğini ifade eden İnce, “Hangi yolla olursa olsun, gerek yargı yoluyla gerek başka yollarla kim engellemek isterse engellesin. Umurumuzda bile değil. Dediğimizin arkasındayız. Savunmamda da onu söylemiştim. Cahil demiştim, evet cahil. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuçtur’ diyorsa ekonomi cahilidir bu adam. Lafımın arkasındayım. Adliyede de bunu söyledim” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku