RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

MHP Lideri Bahçeli’den İmamoğlu’na: İstanbul’da balık baştan, tuz hepten kokmuştur

TBMM’deki grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli’nin hedefinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. ‘Kağıttan kaplan’ olarak tanımladığı …

TBMM’deki grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli’nin hedefinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. ‘Kağıttan kaplan’ olarak tanımladığı İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştiren Bahçeli “İstanbul’da balık baştan, tuz hepten kokmuştur. Beklentimiz İBB başkanının derhal görevinden affını istemesidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi:

Bahçeli’nin hedefinde İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. İmamoğlu’nu balıkçıdaki görüntüler üzerinden eleştiren ve görevi bırakmaya çağıran Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* Geçen hafta yurt genelinde kar yağışı etkili olmuştur, bu bir berekettir. Kifayetsizler vatandaşlarımızı perişanlığa terk etmişlerdir. Meteoroloji alarm vererek herkesi uyarmıştır. Yağış halindeyken karla mücadele dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir.

* İstanbul Belediye Başkanı Birleşik Krallığın elçisiyle yapacağı görüşmenin randevusunu 25 gün öncesinden aklında tutmuştur da yapılan uyarıları aklında tutamamıştır. Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiştir.

İSTANBUL İSTANBUL OLALI…

* Perşembenin geleceği çarşambadan belliydi. Mühim olan tedbirleri kar yağmadan almaktı. Sorun karın yağması değil, alınmayan önlemler zinciridir.

* Balığa tuz dökmüştür de yollara tuz dökecek yönetim becerisini gösterememiştir. İstanbul’da balık baştan tuz da hepten kokmuştur Balığa tuz dökmüş ama yollara tuz dökememiştir. İstanbul İstanbul olalı böyle zulüm görmedi.

* Kuzeyden gelen yağış karayollarını vurmuş İstanbul’a metrekareye 60 kilogram kar yağmıştır. Sorumsuz bir kağıttan kaplana İstanbullular mahkum değildir.

* Çürük tahtanın çivi tutmayacağı belli olmuştur. İstanbul sersefil hale düşmüştür. İstanbullu yolda kalmış, belediye başkanı kar küreme aracıyla balıkçıya gidiyor ve vicdanı sızlamıyor.

“ŞİRAZESİ KAYMIŞTIR…”

* Büyükelçiyle yemek, karla mücadele kadar önemli diyecek kadar şirazesi kaymıştır. Bir büyükelçiyi 16 milyon İstanbulludan fazla önemseyen bir kişiye Türk İslam medeniyetinin merkezi olan bu kent nasıl teslim edilecektir?

* Niye ve ne maksatla bu görüşme yapılmıştır? Dışişleri Bakanlığı bilgilendirilmiş midir, görüşme önemliyse kağıt üzerine alınmış mıdır? Son zamanlarda ülkemizde görev yapan büyükelçilerle yapılan görüşmeler dikkat çekicidir.

* CHP’nin büyükelçilerle düşüp kalkması tesadüf değil, milli iradenin dışında bir adımdır. İmamoğlu’nun sinsi faaliyetlerini görmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku