RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

SOL Parti: Askeri operasyonlar ve Suriye’ye her tür müdahale son bulmalı

ndeki bombalı saldırının ardından başlatılan Pençe Kılıç Harekatı’na SOL Parti’den tepki geldi. https://twitter.com/solpartibilgi/status …

ndeki bombalı saldırının ardından başlatılan Pençe Kılıç Harekatı’na SOL Parti’den tepki geldi.

“Savaş çözüm değil” başlıklığıyla yapılan ve SOL Parti’nin resmi sayfasından da duyurulan yazılı açıklama şöyle:

“Kürt sorununda 40 yıldır sürdürülen savaş politikası bugün Suriye’yi de içine alarak sürdürülüyor. Atılan sayısız bomba, kaybettiğimiz binlerce insan yıllarca toplumu birbirine düşman etti. Bugün de Suriye ve Irak’taki Kürt yerleşimlerini bombalamanın başka bir sonucu olamaz.

Emperyalizmin bölge politikalarının sonucu olarak yaşanan savaşların halk yararına hiçbir sonuç üretmediği, Kürt sorununun çözümüne hiçbir katkı sağlamadığı artık görülmüş olmalıdır. Böyle bir kadim sorunu sadece barış politikası çözer.

Bir seçim politikası olarak savaşın gündeme getirilmesi yeni felaketlerin kapısını aralamak dışında kimseye bir faydası olmayacaktır.

Suriye’de bugüne kadar cihatçı örgütlerle kol kola izlenen mezhepçi dış politikanın ülkemizi nasıl bir felakete sürüklediği ortada. Büyük bir göçmen krizden ülkemizin Suriye savaşının üslerinden birisi haline gelmesi bir dizi krize kaynaklık eden Suriye politikası terk edilmelidir. Öte yandan bugün yaşadığımız hayat pahalılığında, artan yoksullukta sınır ötesi askeri faaliyetlerin önemli bir payı olduğu unutulmamalıdır.

Askeri operasyonlar ve Suriye’ye yönelik her tür müdahale son bulmalıdır. ABD başta olmak üzere tüm yabancı askeri güçlerin Suriye’yi terk etmesiyle kurulacak barış ve kardeşlik için mücadele edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku