RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Suudi Arabistan’dan küresel zorluklarla yüzleşmek için birlikte çalışma daveti

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Doha Forumu kapsamında “Sorunsuz Geçiş: Yeşil …

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Doha Forumu kapsamında “Sorunsuz Geçiş: Yeşil Alternatiflere Geçiş Sırasında Enerji Talebinin Karşılanması” temalı oturumda konuştu.

İklimsel ve ekonomik zorlukların yanı sıra Rusya-Ukrayna krizi dahil olmak üzere küresel zorluklarla yüzleşmenin tek başına mümkün olmadığını vurgulayan Ferhan, bunun için birlikte çalışılması gerektiğine dikkati çekti.

Ferhan, Rusya-Ukrayna kriziyle ilgili, “Bu krizle başa çıkmanın en iyi yolunun, siyasi bir çözüme ulaşmak için iki taraf arasındaki diyaloğu güçlendirmek, sivillerin acılarına son vermek ve çatışmayı uluslararası hukuk çerçevesinde durdurmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

Doha Forum 2022, “Yeni Dönem için Dönüşüm” temasıyla bugün Katar’ın başkenti Doha’da başladı. 2000 yılından bu yana her yıl düzenlenen forum, dünyanın dört bir yanından hükümet ve devlet başkanlarını, politikacıları ve kanaat önderlerini bir araya getiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku