RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Teknoloji devi Nvidia’ya ABD karşı çıkıyor

Yüksek performanslı ekran kartları üretmesiyle tanınan Nvidia’nın Britanyalı çip firması Arm’ı satın alma girişimi, Federal Ticaret Komisyonu …

Yüksek performanslı ekran kartları üretmesiyle tanınan Nvidia’nın Britanyalı çip firması Arm’ı satın alma girişimi, Federal Ticaret Komisyonu tarafından sekteye uğradı. BBC’nin haberine göre, FTC, satın almanın Nvidia’yı bilgi işlem teknolojisi sektörü üzerinde çok fazla kontrol sahibi yapabileceğini belirterek itirazda bulundu.

ABD’li gözlemci yaptığı açıklamada, “Nvidia’nın olası satın alımı, piyasada rekabetin ve yenilikçiliğin azalması, ürün kalitesinin düşmesi, daha az ürün seçeneği ve daha yüksek fiyatların görülmesi ihtimallerini doğurabilir” ifadelerini kullandı.

Nvidia ise söz konusu satın alımın, sektöre fayda sağlayacağını söyledi. Anlaşmanın, Avrupa’daki yasal düzenleyiciler tarafından da incelendiği ve soruşturulmaya başlanıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku