RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

TİP Lideri Erkan Baş: ‘Elektrik şirketlerine her ay 34 milyar aktarıyorlar’

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yeni yılın milyonlarca vatandaş için güzel başlamadığını, yılın ilk saatlerinde hayatın biraz …

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yeni yılın milyonlarca vatandaş için güzel başlamadığını, yılın ilk saatlerinde hayatın biraz daha zorlaştığı gerçeğiyle karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Elektrikten doğal gaza, içkiden sigaraya kadar her şeye zam geldiğini ifade eden Baş, “Dün ise TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarıyla sarsıldık. TÜİK’in açıkladığı rakamların çok üzerinde bir enflasyon gerçeği ile karşı karşıya olduğumuzu da biliyoruz. Halk, açıklanan rakamlara değil, cebindeki paraya bakıyor” diye konuştu.

Baş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün yaptığı açıklamanın özetinin, “Halkı, açlık ile yoksulluk arasında bir yerde yaşamaya mahkum edeceğiz” olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku