RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Türk teknoloji girişimleri Las Vegas’ta

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronic Show-CES 2022), Türk teknoloji …

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronic Show-CES 2022), Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle (İSTKA) kurulan pavilyonda 28 start-up yeni ürün ve teknolojilerini ilk kez tanıtıyor.

İSTKA’dan yapılan açıklamaya göre, Las Vegas’ta 5-7 Ocak arasında düzenlenen CES 2022’ye 159 ülkeden 2 bin 100’den fazla teknoloji şirketi katılıyor. Fuarın EUREKA Park fuar alanında, dijital sağlık, akıllı şehirler, sürücüsüz araçlar, robotik, artırılmış ve sanal gerçeklik, yapay zeka, e- spor, kozmetik teknolojileri ve daha birçok tüketici ürünleri endüstrisini temsil eden teknoloji ürünleri sergileniyor. CES 2022’de sergilenen yeni nesil teknoloji ürünlerinin tamamı ilk kez bu organizasyonda tanıtılıyor. Dünyanın en büyük 500 şirketinin listelendiği Fortune Global 500 şirketinden 195’i de fuarda yer alıyor.

Türk start-up’lar da fuarda dünyayı Türkiye’nin teknolojisi ile buluşturuyor. Bu kapsamda Türk teknoloji girişimcileri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle Türkiye’nin ilk pavilyonu kuruldu. EUREKA Park Fuar alanında kiralanan yaklaşık 150 metrekarelik İstanbul Pavilyonu’nda Türk startup’lar ürün ve teknolojilerini sergileme ve müşteri görüşmeleri yapma imkanı buluyor.

“GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİMİZDEN YENİ BAŞARI HİKAYELERİ ÇIKMASINI HEDEFLİYORUZ”

CES 2022’ye katılan start-up’ların seçim ve değerlendirme sürecinde kuluçka-girişimcilik merkezleri ve hızlandırma programları ile iş birliği yapıldı. CES Eurekapark şartlarını taşıyan start-up adayları belirlenerek adaylar arasından müşteri temini, satış, yarışma başarısı gibi azami fayda sağlayacak girişimler seçildi.

İstanbul Pavilyonu’nda tanıtılan Türk teknoloji girişimleri arasında taşınabilir nefes analiz cihazından kullanıcılara robotik, veri bilimi ve yapay zeka kodlama eğitimi platformu sunan yerli girişime; sahte ürün satan firmaları ve e-ticaret sitelerini tespit etmeye yönelik girişimden oyunseverleri tek dijital VR evreninde birleştirmeyi hedefleyen yerli girişime kadar 28 start-up yer alıyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku