RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

AHBAP Levent, Ukrayna’ya insani yardım için harekete geçti

Rusya’nın askeri operasyon düzenlediği Ukrayna’ya Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap’ın 5 TIR insani yardım malzemesi götüreceği duyuruldu …

Rusya’nın askeri operasyon düzenlediği Ukrayna’ya Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap’ın 5 TIR insani yardım malzemesi götüreceği duyuruldu.

Haluk Levent, kurucusu olduğu Ahbap’ın, Rusya’nın operasyon düzenlediği Ukrayna’ya insani yardım götürmek için çalıştığını açıklandı.

“Haluk Levent Ekip” isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Ahbaplar olarak Ukrayna’ya 5 TIR insani yardım kararı aldık. Yardım malzemesi taşıyan TIR’lar 2-3 gün içinde yola çıkacak. Bu yardımlar derneğe yapılan bağışlardan karşılanmayacak. Tamamı hayırseverler tarafından karşılanıyor. Ama ‘çorbada benim de tuzum olsun’ diyenler varsa dernek hesabına bağış yapıp ‘Ukrayna için’ açıklama yapabilirler” denildi.

Aynı hesaptan Haluk Levent’in sözleri şöyle paylaşıldı: “Yorum yaparken Ahbap’ı devletin kurumları ile yarıştırmayalım. Kaç kez yazdık. Devletin yardım kurumları ile birlikte dayanışma halindeyiz. AFAD ile de işbirliği protokolümüz var. Ukrayna’ya gidecek tırlar ancak devlet desteği ile gider. Biz 5 tır teslim edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku