RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Angelina Jolie: Mastektomi Ameliyatı Sonrası Halk’a Açıldı

Angelina Jolie: Mastektomi Ameliyatı Sonrası Halk’a Açıldı

Angelina Jolie: Mastektomi Ameliyatı Sonrası Halk’a Açıldı

Angelina Jolie’nin çift mastektomi ameliyatı ile halka açıldığına pişmanlık duymuyor.

Maleficent oyuncu, 2013 yılında meme dokusunu çıkarma prosedürünü uyguladı ve iki yıl sonra, göğüslerini ve yumurtalık kanserini, teyzesinin, büyükannenin ve annenin hayatını iddia eden hastalıkları, Marcheline Bertrand’ı önlemek için yumurtalıklarını ve fallop tüplerini çıkardı. .

Angelina, TIME dergisinin yeni Sağlık İnovasyonu konusu için yazdığı makalede, tıbbi seçimlerimin ve onlar hakkında kamuya açık olmanın beni nasıl etkilediği sorulur.

“Burada, çocuklarımın yetişkinler haline geldiğini ve torunlarımla tanışmayı görmek için burada olma ihtimalimi geliştirmek için seçimler yaptığımı hissediyorum.

“Umudum, hayatlarına elimden geldiğince yıl vermek ve onlar için burada olmak.”

Altı çocuğa anne olan Angelina, önleyici prosedürlerden sonra kadın sağlığı konusunda daha derin bir takdir görüyor ve tıbbi seçimlerinde özel kalmasına rağmen, hiçbir zaman mümkün olamayacak hayranlarla yeni bir bağlantısı var.

“Hormonlar için bir yamam var ve düzenli sağlık kontrolleri almam gerekiyor” dedi. “Vücudumdaki değişiklikleri görüyorum ve hissediyorum, ama umursamıyorum. Hayattayım ve şimdilik devraldığım tüm farklı sorunları yönetiyorum. Diğer kadınlarla daha fazla bağlı hissediyorum ve sık sık yabancılarla sağlık ve aile hakkında kişisel görüşmelerim oluyor. ”

Yıldız, vücudundaki izleri ameliyatlardan onur madalyası olarak gördüğünü itiraf ediyor: “Bence yaralarımız bize neyin üstesinden geldiğimizi hatırlatıyor. Her birimizi eşsiz yapan şeyin bir parçası. Bu çeşitlilik, insan varlığı konusunda en güzel şeylerden biri. ”

Yazının Orjinal İngilizce Metni

Angelina Jolie has no regrets about going public with her double mastectomy surgery.

The Maleficent actress underwent the procedure to remove breast tissue in 2013 and two years later, she had her ovaries and fallopian tubes removed in a bid to prevent breast and ovarian cancer, diseases that claimed the lives of her aunt, grandmother and mum, Marcheline Bertrand.

“I’m often asked how my medical choices, and being public about them, have affected me,” Angelina writes in an essay for TIME magazine’s new Health Innovation issue. “I simply feel I made choices to improve my odds of being here to see my children grow into adults, and of meeting my grandchildren.

“My hope is to give as many years as I can to their lives, and to be here for them.”

Angelina, who is mum to six children, has a deeper appreciation for women’s health after the preventative procedures and a new connection with fans that would have never been possible had she remained private about her medical choices.

“I have a patch for hormones, and I need to get regular health checkups,” she adds. “I see and feel changes in my body, but I don’t mind. I’m alive, and for now I am managing all the different issues I inherited. I feel more connected to other women, and I often have deeply personal conversations with strangers about health and family.”

The star admits she views the marks on her body from the surgeries as badges of honour, noting: “I think our scars remind us of what we have overcome. They are part of what makes each of us unique. That diversity is one of the things that is most beautiful about human existence.”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku