RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

DEVA’lı Babacan’dan Erdoğan’ın elektrik faturası açıklamasına tepki

Elektrik faturalarında kota uygulamasındaki geri adımla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen DEVA Partisi lideri Babacan, “Elektrik …

Elektrik faturalarında kota uygulamasındaki geri adımla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen DEVA Partisi lideri Babacan, “Elektrik faturalarına %127 zam yapıp sonra da kilovat hesaplarıyla indirim yapmış gibi gösteriyorsunuz. Ülkeyi algıyla değil bilgiyle yönetin. Beceremiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada elektrik faturalarında aylık tüketim kotası uygulamasında geri adım atıldığını duyurdu.

ERDOĞAN: TALİMAT VERDİM

Sosyal medya hesabından da paylaşımda bulunan Erdoğan, “Elektrik tarifelerinin yeniden düzenlenmesi için ilgili kurumlarımıza talimat vermiştik. Bu çerçevede, tarifelerdeki 1’inci kademe sınırını günlük 5 kilovatsaatten 7’ye, aylık 150 kilovatsaatten 210’a, milletimizin lehine olacak şekilde yükselttik” açıklaması yaptı.

BABACAN’DAN SERT TEPKİ

Erdoğan’ın paylaşımına tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, şu ifadeleri kullandı;

“Daha eylül ayında 8,30 olan dolar kuru aralıkta 18’e çıkıp 13’e düşünce “başardık” dediniz. Şimdi de elektrik faturalarına %127 zam yapıp sonra da kilovat hesaplarıyla indirim yapmış gibi gösteriyorsunuz. Ülkeyi algıyla değil bilgiyle yönetin. Beceremiyorsunuz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku