RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Dünya Köpek Sörfü Şampiyonası’nda renkli görüntüler

California eyaletindeki Pacifica eyalet plajında Dünya Köpek Sörfü Şampiyonası düzenlendi. Çok sayıda köpeğin ve hayvanseverin bir araya geldiği …

California eyaletindeki Pacifica eyalet plajında Dünya Köpek Sörfü Şampiyonası düzenlendi. Çok sayıda köpeğin ve hayvanseverin bir araya geldiği etkinlik renkli görüntüler oluşturdu. Köpekler, küçük, küçük ve orta ile büyük ve çok büyük ırk olarak üç gruba ayrıldı.

“DALGALARA HAVLIYOR”

Yarışmada köpeklerin hem tek hem de sahipleri ile yarıştığı ayrı bir kategori de oluşturuldu. Jeffrey Niebor’ın 2 yaşındayken sörfe başlayan Labrador cinsi 7 yaşındaki köpeği Charlie, büyük ve büyük ırk köpek kategorisinde yarışmayı 2’nci olarak tamamladı.

Köpeğinin sörf yapmayı çok sevdiğini ve bu tutkusunu kelimelerle ifade edemeyeceğini belirten Niebor, “O iyi vakit geçiriyor. Sahile gidip eğleniyoruz. Charlie daha sonra sörf tahtasını alarak suya gidiyor ve dalgalara havlıyor. İnsanlar onu seviyor” dedi.

Aynı kategorinin 1.’si ve aynı zamanda 10 yıllık kurtarma köpeği olarak görev yapan Faith’in sahibi James Wall, “Yavruyken çok fazla şeyden korkardı. Sahile gitmeye başladık. Sörf tahtalarından birinin üzerine atladı ve bu çok hoşuna gitti. Deneyebiliriz dedim ve o günden bu zamana kadar devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku