RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Ekrem İmamoğlu’nun Eşi: Dilek İmamoğlu Kimdir?

Ekrem İmamoğlu’nun Eşi: Dilek İmamoğlu Kimdir?

92

Dilek İmamoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ne iş yapıyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi sonrası mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun biyografisi 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası herkes tarafından merak ediliyor. Dilek İmamoğlu’nun mesleği, ailesi, çocuklarının yanı sıra eşi Ekrem İmamoğlu ile yaptığı ortak çalışmaların detayları da elmaelma.com’daki Dilek İmamoğlu biyografisi sayfasında. Dilek İmamoğlu tam adıyla Dilek Kaya İmamoğlu, 18 Kasım 1974 doğumlu. Dilek İmamoğlu aslen Trabzonlu ve ilköğretimini de Trabzon’da tamamlamış. Dilek İmamoğlu’nun ailesi tekstil işiyle uğraşıyor. Dilek İmamoğlu da ailesinin şirketinde finans işleriyle ilgileniyor. Aynı zamanda Dilek İmamoğlu eşi Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde ilçedeki sosyal sorumluluk programlarına destek oluyordu.

Dilek İmamoğlu, İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü mezunu. Daha sonra ise Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Dilek İmamoğlu halen doktora yapmakta.

DİLEK İMAMOĞLU VE EKREM İMAMOĞLU NASIL NEREDE TANIŞTI?

Dilek İmamoğlu ile eşi Ekrem İmamoğlu bir aile ortamında tanışıyorlar. Aslen Trabzonlu olan ikili kısa bir sürede evlilik kararı alıyorlar. Dilek İmamoğlu ile eşi Ekrem İmamoğlu, 18 Kasım 1995 yılında sade bir törenle evleniyorlar.

Dilek İmamoğlu düğün ve gelinlik fotoğrafı
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sürecinde Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile düğünlerinden bir fotoğrafı da takipçileriyle paylaşmıştı.İşte o görüntülerden bir diğer fotoğraf…

Dilek İmamoğlu Ekrem İmamoğlu düğün görüntüleri

DİLEK İMAMOĞLU’NUN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

45 yaşındaki Dilek İmamoğlu genç görünümüne karşın 3 çocuk annesi. Üstelik çocuklarından biri boyunu aşmış durumda. Dilek İmamoğlu’nun 2’si erkek 1’i kız 3 çocuğu var. En büyük oğlunun adı Mehmet Selim İmamoğlu, ortanca çocuğunun adı Semih İmamoğlu ve en küçük çocuğunun adı ise Beren İmamoğlu.

Dilek İmamoğlu ailesi ve çocuklarının en yeni fotoğrafı
İmamoğlu ailesi 31 Mart Yerel seçimlerinin olduğu sabah ailece sabah kahvaltısından çekilen bu fotoğrafı sevenleriyle paylaşmışlardı. Dilek İmamoğlu seçim maratonu sırasında eşi Ekrem İmamoğlu ile olan 23 yıllık evliliğini ‘mutlu oldum’ diyerek özetlemişti.

1 GÜNÜ TEKERLEKLİ SANDALYE İLE GEÇİRMİŞ

Dilek İmamoğlu, eşi Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde ilçenin eksiklerinin tespiti konusunda da elini taşının altına koymuş bir isim. Sokakları tek tek gezen Dilek İmamoğlu, eksikleri bir rapor halinde eşine sunmuş. Ayrıca engellilerin rahat ulaşımı ve yaşaması için bir günü ilçede tekerlekli sandalye ile geçiren Dilek İmamoğlu’nun ortaya koyduğu eksik listesi Beylikdüzü’ndeki engellilerin hayatını değiştirecek kolaylıkların gerçekleşmesine neden olmuş.

Dilek İmamoğlu tekerlekli sandalye görüntüleri

DİLEK İMAMOĞLU EŞİNİ BÖYLE ANLATMIŞTI

Ekrem ’in en sevdiğim özelliği çok çalışkan ve sorumluluk sahibi olması. Ama en sevmediğim özelliği de yine çok çalışkan ve sorumluluk sahibi olması. (Gülüyor) Ekrem üzerine düştüğü her işe çok fazla mesai harcar. Her işine oldukça önem verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.