RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

İYİ LİDERİ Akşener’den uluslararası topluma çağrı

Ukrayna’da yaşanan gelişmeler üzerine açıklamada bulunan İYİ Parti lideri Akşener, “Uluslararası toplumu; despotizme ve saldırganlığa verdiği bu …

Ukrayna’da yaşanan gelişmeler üzerine açıklamada bulunan İYİ Parti lideri Akşener, “Uluslararası toplumu; despotizme ve saldırganlığa verdiği bu krediyi geri almaya, küçük ve kısa vadeli çıkarları için tehlikeye attıkları uluslararası güvenliğe sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ukrayna’da yaşanan gelişmeler üzerine açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya paylaşımında bulunan Akşener, “1956 senesinde Budapeşte’de, 1968 senesinde Prag’da ne yaşandıysa; 2022 senesinde Kiev’de yaşanan da odur. Tek fark; hür dünyanın despotizme ve saldırganlığa daha müsamahakar ve ilgisiz oluşudur” dedi.

“PUTİN’İN GÖLGESİNE ÖZENEN YAVRU TEK ADAMLAR…”

Akşener, paylaşımlarına şöyle devam etti:

*Kravat takmış çarlar ve türevleri, ABD’nin banisi olduğu küresel ekonomi tarafından şımartılmış hatta cesaretlendirilmiştir. Öyle ki; Batı demokrasileri bu otoriter yönetimlerin şantaj ve tehditlerine boyun eğmiş âdeta dış politikalarını rehin vermişlerdir.

*Hatta Putin’in gölgesine özenen yavru tek adamlar, bugün bile aynı iki yüzlülükle Rusya’nın AB konseyi üyeliğinin askıya alınmasına çekimser oy vermişlerdir.

ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRIDA BULUNDU

*Avrupa kendisini içeriden kilitlemiş bir müze değildir. Geçmişte Bosna ve göçmen meselelerinde olduğu gibi kendisini korumak için zorbalara hoşgörü ile yaklaşamaz, yaklaşmamalıdır.

*Bugün Avrupa, Petersburg ve Moskova sokaklarında işgali protesto edenlerdir, Ukrayna’da ülkesini terk etmeyen, hayatı pahasına işgale karşı duran insanlardır. Onlar bugün Avrupa’yı, Alman ve İtalyan hükûmetlerinden daha fazla temsil ediyor.

*Uluslararası toplumu; despotizme ve saldırganlığa verdiği bu krediyi geri almaya, küçük ve kısa vadeli çıkarları için tehlikeye attıkları uluslararası güvenliğe sahip çıkmaya davet ediyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku