RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Gürcistan’dan NATO çıkışı

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Katar Ekonomik Forumu’na katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İrakli Garibaşvili …

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Katar Ekonomik Forumu‘na katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İrakli Garibaşvili, ülkesinin NATO’ya katılmaya kararlı olduğunu, ancak bunun gerçekleştirilebilmesi için Rusya ile toprak sorunlarını çözmesi gerektiğini söyledi.

Garibaşvili, Gürcistan‘ın NATO ile “çok yakın iş birliği halinde” olduğunu dile getirdi.

‘ÖNCE TOPRAK SORUNU ÇÖZÜLMELİ’

İrakli Garibaşvili, Gürcistan vatandaşlarının yüzde 80’inden fazlasının Avrupa-Atlantik entegrasyonunu desteklediğini ve iktidardaki Gürcü Rüyası partisinin bu konuda “mümkün olan her şeyi” yaptığını vurguladı.

Garibaşvili, NATO’ya katılmanın yalnızca Gürcistan’ın “arzusuna” bağlı olmadığını ve sonucun NATO üye ülkeleri arasında bir “uzlaşma” gerektirdiğini söyledi.

Garibaşvili, Rusya ile yaşanan toprak sorununa dikkat çekerek, “Gürcistan’ın toprak sorunları olduğunu biliyoruz. Önce bunu çözmeli, sonra NATO’ya üye olmalıyız” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku