RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Rize’de, 108 yaşında koronavirüsü yendi, ‘Herkes dikkat etsin’ diye uyardı

Rize’de, 25 gün süren tedavinin ardından koronavirüsü yenen Gülten Saruhan (108), “Bu hastalığı da atlattık; insanlar dikkat etsinler, bu …

Rize’de, 25 gün süren tedavinin ardından koronavirüsü yenen Gülten Saruhan (108), “Bu hastalığı da atlattık; insanlar dikkat etsinler, bu hastalıktan kurtulalım” dedi.

Kentte 4 çocuğu ve 11 torunu olan Gülten Saruhan, geçen ay burun akıntısı ve öksürük şikayeti ile hastaneye başvurunca yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Saruhan, 25 günlük tedavi sonrası son testi negatif çıkarak taburcu edildi.

Sağlığına kavuşup, evde dinlenen Gülten Saruhan, ilerleyen yaşına rağmen koronavirüsü atlattığını belirterek, “Evde çok öksürdüm sonra hastaneye götürdüler. Doktorlar ilgilendi şimdi iyiyim. O dönemde çok ağrım olmuştu. Eskiden verem hastalığı vardı, şimdi de korona var. Herkes maskeyle geziyor. Çok hastalıklar geçirdim, şükür 108 yaşıma kadar geldim. Bu hastalığı da atlattık; insanlar dikkat etsinler, bu hastalıktan kurtulalım” dedi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku