RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Ankara’da, Kadriye’yi felç bırakan eşine 22 yıl hapis

Ankara’da, 5 yıllık eşi 2 çocuğun annesi Kadriye Aydemir’i (22) tabanca ile 6 el ateş ederek ağır yaralayan ve felç kalmasına neden olan Himmet …

Ankara’da, 5 yıllık eşi 2 çocuğun annesi Kadriye Aydemir’i (22) tabanca ile 6 el ateş ederek ağır yaralayan ve felç kalmasına neden olan Himmet Aydemir (25), tutuklu yargılandığı davada 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Himmet Aydemir, geçen yıl 27 Temmuz’da, kendisine ait dükkanda tartıştığı eşi Kadriye Aydemir’e, 3 ve 4 yaşlarındaki 2 çocuğunun gözü önünde tabanca ile ateş açtı. Vücuduna 6 mermi isabet etmesiyle ağır yaralanan Kadriye Aydemir, Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Mermilerden 5’i ameliyatla çıkarılırken, diğeri bulunduğu yer tehlikeli olduğu için çıkarılamadı. Tedaviyle hayata tutunan Kadriye Aydemir, omuriliğini parçalayan mermi nedeniyle kısmi felç oldu.

Olaydan sonra tutuklanan Himmet Aydemir’in, 22 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandığı Ankara Batı 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada karar çıktı. Himmet Aydemir, ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl ve ‘ruhsatsız ateşli silahlar ile mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçundan 2 yıl olmak üzere toplam 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemedeki savunmasında eşinin kendisini aldattığını ve bunun öfkesiyle eylemi gerçekleştirdiğini ileri süren sanığa verilen cezada haksız tahrik, iyi hal ve takdir indirimi uygulanmadı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku