RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Rize’de dere taştı, okulu ikinci kez su bastı

Rize’nin Güneysu ilçesinde dere yatağına yakın mesafede bulunan Şehit Kemal Mutlu Anadolu Öğretmen Lisesi’nin zemin ve bodrum katlarını su …

Rize’nin Güneysu ilçesinde dere yatağına yakın mesafede bulunan Şehit Kemal Mutlu Anadolu Öğretmen Lisesi’nin zemin ve bodrum katlarını su bastı. Su baskın olayının ikinci kez yaşadığını belirten vatandaşlar tedbirsizlik yüzünden okulda çok büyük maddi hasar oluştuğunu söyledi. Yaşananlarla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan okul yöneticileri ise su baskınlarının karların erimesiyle derenin taşmasına sebep olduğunu belirtirken yaşananlardan kendilerinin sorumlu olmadığını ifade etti.

“AYNI İHMALKARLIK AYNI FELAKET”

Yaşanan su baskının ardından okulu ve alanın video görüntülerini çeken, yaşananları anlatan bir yurttaş suyun daha geride olan balık çiftliğinin arkasından geldiğini, okulun önündeki menfezin kapaklarının kapatılmadığını ve ikinci kez yaşanan olayın ihmalkârlık yüzünden gerçekleştiğini belirterek yetkilileri tedbir almamakla suçladı.

“ÜLKENİN SAHİBİ YOK OKULUN SAHİBİ Mİ OLACAK?”

Eriyen kar sularının derenin debisini yükselttiğini, suyun yükselmesiyle okulun hemen arkasında bulunan menfezin kapağının açık bırakılmasından dolayı suyun okulun bahçesi ve ardından katlara girdiğini söyleyen yurttaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bayağı bir su giriyor içeriye ve cihazlar arızalanıyor, maddi hasar…

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku