RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül af çağrısını yineledi

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Metris Cezaevi önünde af çağrısını yineleyerek tüm siyasi partilerden destek istedi. Sarıgül, “Cezaevlerinde …

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Metris Cezaevi önünde af çağrısını yineleyerek tüm siyasi partilerden destek istedi. Sarıgül, “Cezaevlerinde 280 bin yatak kapasitemiz var. Şu anda 320 binin üzerinde tutuklu ve mahkum olduğu bilgileri bizlere ulaşmakta. Bu nedenle bir toplumsal barış affına ihtiyaç var” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve parti yöneticileri saat 12.30’da Metris 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önüne geldi. Sarıgül, cezaevi kapısında mahkum yakınlarıyla sohbet ederek dertlerini dinledi. Daha sonra basın açıklaması yapan Sarıgül, af çağrısını yineledi.

9 Nisan’da af çağrısında bulunduğunu hatırlatan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “9 Nisan’dan sonra ülkemizin her noktasındaki cezaevlerini dolaşıyorum. Pandemi koşulları nedeniyle hızlı ve acil yargılamalar oldu. Gözden kaçan bazı konular olduğu konusunda önemli duyumlar almaktayız. Cezaevlerinde 280 bin yatak kapasitemiz var. Şu anda 320 binin üzerinde tutuklu ve mahkum olduğu bilgileri bizlere ulaşmakta. Bu nedenle bir toplumsal barış affına ihtiyaç var” dedi.

Öte yandan, Sarıgül’ün basın açıklamasının ardından cezaevi önünde trafik kazası yaşandı. Kaza geçiren vatandaşların yanına giden Sarıgül, geçmiş olsun dileklerini iletti. (İHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku