RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Tüm cemaat okulları ve yurtları kamulaştırılmalıdır

26

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara’nın yaşadığı kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan dolayı yaşamına son vermesi üzerine bir açıklama yaptı.

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın, “ailesinin dayatmasıyla kaldığı tarikat yurdunda uğradığı baskı ve geleceksizliğe dayanamadığı için yaşamına son verdiğini” belirterek “Herkes aklını başına alsın, bu ülkenin gençleri hayatlarına son veriyor” vurgusu yaptı.

“SUÇLU DOĞRUDAN AK PARTİ’DİR”

Gençlerin, tarikatların, cemaatlerin baskısı altında hayatına son verdiğini, buna karşın Meclis’te ise bomboş konuşmalar yapıldığını ifade edere şunları kaydetti:

“Enes’in hayatını kaybetmesinden hepimiz sorumluyuz. Bizim sorumluluğumuz, engelleyememek. Bunun doğrudan suçlusu ise AK Parti’dir. Hiç kimse bu suçu örtemeyecek. Bu cinayetin sorumlusu dindar ve kindar gençlik hedefleyenlerdir.

Bu cinayetlerin yaşanmasını istemiyorsanız, çocuklarımızın, gençlerimizin, tarikatların, cemaatlerin insafına terk edilmesine gönlünüz razı değilse, tüm tarikat, cemaat okul ve yurtları derhal kamulaştırılmalıdır. Bu ülkenin çocukları, gençleri, eşit, parasız, bilimsel eğitim olanaklarına ulaşabilir durumda olmalıdır.”

Baş, Enes Kara’nın kaldığı yurdun yetkilileriyle ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını da sordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.