RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

TİP’li Sera Kadıgil: ‘Meclis; yaşlı, zengin ve heteroseksüel erkekler kulübü’

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) yapısıyla ilgili yorumlarda bulundu …

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) yapısıyla ilgili yorumlarda bulundu.

Gerçek Gündem’den Miray Tamer’e konuşan Kadıgil, Meclis’te kadın ve gençlerin yeteri kadar temsil edilmediğini belirterek, “Kadınların ve gençlerin kesinlikle olmadığı bir yapı olarak tanımlıyorum. Çok açık net bir tablo var. Türkiye nüfusunun yüzde 50’si kadın, Meclis’te kadın vekil oranı yüzde 17, hatta daha da düşük. Türkiye nüfusunun yaş ortalaması 29-30 bantlarında, Meclis’in yaş ortalaması minimum 55” dedi.

“ZENGİN OLMAYAN GİREMİYOR”

Kadıgil, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadınlar ve gençler açısından Meclis’i yorumlamak için önce Meclis’te kadınların ve gençlerin olması gerekir ki bu yok. Meclis dediğimiz yer hep söylüyorum; yaşlı, zengin, heteroseksüel erkekler kulübü. Böyle bir yer kurmuşlar kendilerine. Zengin olmayan giremiyor.”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku