RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Van Gogh, dijital sergisi açıldı

Dünyanın ilgisini çeken Vincent Van Gogh, yaptığı eserler ve biyografisiyle de sanatseverlerin ikonu haline geldi. Geçmişten günümüze birçok …

Dünyanın ilgisini çeken Vincent Van Gogh, yaptığı eserler ve biyografisiyle de sanatseverlerin ikonu haline geldi. Geçmişten günümüze birçok eserinin dünyaya yayıldığı Van Gogh’un Bogota’daki Corferias Amerika Çadırı’nda dijital sergisi açıldı.

‘Van Gogh Ötesi‘ isimli dijital sergi, bugüne kadar ABD, Peru, Şili, Porto Riko ve Kanada’yı gezerek, ziyaretçilerine Van Gogh’un en ikonik 300 eserini tanıttı.

Ünlü yönetmen Fransız-Kanadalı Mathieu St-Arnaud tarafından yönetilen sergi, Hollandalı ressamın Ayçiçekleri, Yıldızlı Gece ve Sarı Ev gibi en ikonik eserlerini ziyaretçiyle buluşturuyor.

3D figürler, müzeografi, sürükleyici projeksiyonlar ve fotoğraf noktalarının bulunduğu görsel-işitsel sergi, Van Gogh’un çalışmalarına aşina olan veya olmayan herkesin sanat dünyasında harika bir deneyim yaşayabileceği şekilde tasarlandı.

Van Gogh’un Saint-Rémy-de-Provence sanatoryumundaki ünlü odasından otoportrelerine kadar, odaların her biri, ziyaretçiyi sanatçının hayatı ve eseri boyunca taşıyan bir anlatı inşa ediyor.

Ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunan sergi, 10 Haziran – 14 Ağustos tarihleri ​​arasında Gran Carpa Américas Corferias’ında sanatseverler ile buluşacak.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku