RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ni izlemeden önce bilmeniz gerekenler…

Amazon Prime videonun muazzam girişimiyle 2 Eylül 2022 tarihi itibariyle yayımladığı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisine henüz …

Amazon Prime videonun muazzam girişimiyle 2 Eylül 2022 tarihi itibariyle yayımladığı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisine henüz başlamadıysanız, sizin için dizinin bilinmeyenleri derledik. İşte, o bilgiler…

Güç Yüzükleri, Yüzüklerin Efendisi’nin devamı mı?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi, Yüzüklerin Efendisi serisinin devamı değil, hikayenin öncesini anlatan bir yapımdır.

Güç Yüzükleri, Yüzüklerin Efendisi’nden binlerce yıl önce geçiyor. Bu, Orta Dünya’da İkinci Çağ olarak adlandırılan bir zaman dilimidir, çünkü bu dünyadaki zaman küresel olarak etkili olaylara bölünmüştür. Sauron’un kocaman parıldayan bir gözü olduğu ve yüzüğü için avlandığı Üçüncü Çağ, bu serideki olaylardan çok uzaktır. Sauron bu seride daha çok insan şeklindedir.

Diziyi izlemeden önce seriyi izlemem gereker mi?

Söylenene göre, bu dizi Yüzüklerin Efendisi serisinden bağımsız bir yol izleyecek. Amazon Prime ekibi, dizinin ana kaynağından kopmamasını istedi ancak dizide geçen olayları anlamak için seriyi izlemeniz gerekmez.

Dizide, Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdık karakterler var mı?

Güç Yüzükleri’nde çok daha önemli rollere sahip olan Yüzüklerin Efendisi’nden iki popüler karakter var: Galadriel ve Elrond. Yüzüklerin Efendisi’nde bu ikisini kendi krallıklarının hükümdarı olarak görüyoruz. Bu karakterlerin güçleri bu yerleri canlı ve korumalı tuttuğu için büyük ölçüde bu diyarları terk edemiyorlar. Güç Yüzüklerinde, bu karakterlerin her biri daha genç ve çok daha az statüye sahip. 

Daha önce gördüğünüz karakterlerin geri kalanı ya henüz doğmaya yakın bile değiller ya da Orta Dünya’ya henüz gelmediler.

Güç Yüzükleri dizisi beklentiyi karşılamıyor mu?

Dizi gündem olur olmaz, birçok kişi sosyal medyadan diziyle ilgili negatif yargıları paylaştı. 

Ancak yapım, Yüzüklerin Efendisi serisinin çizgilerine bağlı kalarak, tamamen yeni bir iş ortaya koyuyor. Ayrıca dizinin çekim, reklam maliyetleri için hiçbir masraftan kaçınılmamış.

Dizi kaç bölüm, kaç sezon olacak?

Amazon Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, dizinin ilk sezonu Türkiye’de ve tüm dünyada Prime üyelerine özel olarak haftalık yayınlanacak. İlk sezonu toplamda 8 bölüm sürecek olan dizinin ilk bölümünün adı Shadow of the Past (Geçmişin Gölgesi).

Yüzüklerin Efedisi dizisi toplam 5 sezondan oluşacak ve 50 saat sürecek. Bugün ilk 2 bölümü gösterime giren dizinin ilk sezonunda toplamda 8 bölümü Amazon Prime üyeleriyle buluştu. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin tüm bölümleri Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle sunuluyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin maliyeti ne kadar?

Yaklaşık 465 milyon dolarlık ilk sezon maliyetiyle tarihin en yüksek bütçeli dizisi olan Güç Yüzükleri orijinal adıyla The Rings of Power,’ın çekimleri 2020 Şubat’ta başladı.

Bu rakamı maliyeti en yüksek  dizilerden biri olan Game of Thrones ile karşılaştırmak gerekirse, Game of Thrones’un 8.sezonu için 90 milyon dolar bütçe ayrılmıştı.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri oyuncuları kim?

The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin oyuncu kadrosu şöyle:

Peter Mullan, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani.

Amazon Prime üyeliği ne kadar?

7.90 TL karşılığında abone olabileceğiniz Prime, aynı zamanda ilk kez abone olacak kullanıcılara özel bir ay boyunca ücretsiz deneme sürümü de sunuyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku