RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Arsene Wenger’den İsmail Kartal’a Mesut Özil tavsiyesi: Eğlenmesi gerek

Arsenal’in efsane teknik direktörü Arsene Wenger, ESPN’e konuştu. Fransız çalıştığı eski öğrencisinin kadro dışı kalması hakkında yorumda yaptı …

Arsenal’in efsane teknik direktörü Arsene Wenger, ESPN‘e konuştu. Fransız çalıştığı eski öğrencisinin kadro dışı kalması hakkında yorumda yaptı.

“Yönetmesi zor bir oyuncu değil” diyen 72 yaşındaki çalıştırıcı, “Biraz eğlenmesi gereken özel yetenekleri olan yaratıcı bir oyuncu” ifadelerini kullandı.

Wenger, Mesut Özil gibi klas oyuncuların duygusal olduklarını ve en iyi performanslarını vermeleri için yakınlarının desteklemesi gerektiğini söylerdi.

“BU TARZ OYUNCULAR DUYGUSAL OLUYOR”

Fransız teknik direktör eski öğrencisi için, “O bir artist ve bu tarz oyuncular biraz daha duygusal oluyor. Bu oyuncuların desteğe ve çevresindeki insanların onları zorlamasına ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Arsene Wenger ayrıca Mesut Özil’in takım içinde nasıl bir rolde olmasıyla ilgili de görüşlerini paylaştı. Wenger, “Futbol takımını 2 şekilde görebilirsin. Herkesin aynı şeyi yapmasını istersin ya da anlaşabilmenin bir yolunu bulursun. Az defans yapan takımda daha fazla yaratıcı oyuncuya ihtiyacın oluyor ama onun etrafında oyun kuracaksanız eksiklerini telafi edecek kişilerle takım inşa edeceksiniz. Bunun üzerinde düşünmelisiniz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku