RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Bakan Nebati: İyi yoldayız, güçlü bir şekilde gidiyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Yalova’daki lojistik merkezi açılışında konuştu. Nebati törende yaptığı konuşmada, “İyi yoldayız, doğru …

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Yalova’daki lojistik merkezi açılışında konuştu. Nebati törende yaptığı konuşmada, “İyi yoldayız, doğru yoldayız ve güçlü bir şekilde gidiyoruz” dedi. Nebati, ” Biz teorisinde de uygulamasında da Türkiye Ekonomi Modeli’nin dünyaya büyük bir örnek teşkil edeceğine, bu sancılı dönemi en iyi şekilde geçeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Nebati’nin açıklamalarından satır başları:

Pandemiyle başlayıp savaşla devam eden süreç küresel ekonomide birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmuştur, tüm dünyada enflasyonist baskılar tırmanmıştır.

Salgın sonrasında dünya ekonomisi önemli bir değişimden geçerken bu dönüşümü yakından takip ediyor ve tüm adımları atmaya devam ediyoruz.

Enflasyonla mücadele etmek için merkez bankaları finansal sıkılaştırmaya gitmiş ve resesyon risklerinin artmasına neden olmuştur.

İyi yoldayız, doğru yoldayız ve güçlü bir şekilde gidiyoruz.

Küresel tehditleri fırsata çevirmek için kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

Biz teorisinde de uygulamasında da Türkiye Ekonomi Modeli’nin dünyaya büyük bir örnek teşkil edeceğine, bu sancılı dönemi en iyi şekilde geçeceğimize inanıyoruz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku