RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Biden’dan çok sert açıklama: ‘Soykırım’ dedi, Putin’in yargılanmasını istedi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 40’ıncı gününde Rus birliklerinin başkent Kiev ve çevresinden çekilmesinin ardından ortaya çıkan vahşet …

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 40’ıncı gününde Rus birliklerinin başkent Kiev ve çevresinden çekilmesinin ardından ortaya çıkan vahşet görüntülerine tüm dünyadan sesler yükselmeye devam ediyor.

BUCHA AÇIKLAMASI

ABD Başkanı Joe Biden, bugün, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için bir kez daha “O bir savaş suçlusu.” ifadelerinde bulunurken, işlediği suçlardan ötürü yargılanması gerektiğini ve bunun için elinden geleni yapacağını ifade etti. Biden, “Bucha’da olanları hepiniz gördünüz” dedi.

YENİ YAPTIRIMLAR

Biden, “Rusya’ya yönelik yaptırımlara yenilerini ekleyeceğiz.” dedi ve konuyla ilgili yakın gelecekte bilgilendirme yapacaklarını açıkladı.

‘SOYKIRIM’ DEDİ

Rus birliklerinin başkent Kiev ve çevresinden çekilmesinin ardından Bucha kenti yakınlarında çekilen ve Ukraynalı sivillerin cesetlerinin sokaklarda olduğu görüntüler dünyayı ayağa kaldırmıştı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Batılı devletleri, işlenen savaş suçlarının ortaya çıkmasıyla, Rusya’ya yönelik yaptırımları genişletmeye çağırmıştı. Ukrayna Devlet Başkanı, Bacha’da olanları ‘soykırım’ olarak değerlendirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku