RadyOrjinal
Türkiye'nin En Orjinal Radyosu RadyOrjinal

Boğaziçi Davası’nda yargılanan 14 öğrenci hakim karşısında: Çevik kuvvet salona girdi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan dönemin rektörü Prof. Dr. Naci İnci’yi protesto eden 14 öğrencinin yargılandığı …

Boğaziçi Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan dönemin rektörü Prof. Dr. Naci İnci’yi protesto eden 14 öğrencinin yargılandığı dava bugün görülmeye başlandı.

YAŞANAN GELİŞMELER

Mahkeme hakiminin usül hatası yaptığı iddiasıyla sanık avukatları itiraz etti. İtirazın ardından tartışma yaşandı. Hakim, avukat Ömer Kavili’yi salondan çıkartmak istedi.

Özgür Özel ve Turan Aydoğan araya girdi. Polis, salonu boşaltmak istedi. Yazılı karar olmadığı için kimse salonu terk etmedi. Hakimin, salonu terk etmesinin ardından salona çok fazla çevik polis girdi. Güvenlikler, basın ve izleyicileri yazılı bir karar yokken dışarı çıkarmaya çalıştı. Avukatlar, sürece dair tutanak tuttu. Ayrıca İnci duruşmaya katılmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci İnisiyatifi ise davayı canlı olarak takip ediyor. Öğrenci inisiyatifine göre tüm gelişmeler:

12.44: Çevik kuvvet tüm izleyicileri dışarı çıkardı.

12.42: Hakim geri döndü. Diğer avukatların da duruşma düzenini bozmaktan dışarı çıkarılmalarına karar verdi. Yargılanan öğrenciler yeniden avukat atanmasını talep etti. Ayrıca, tüm avukatlara disiplin soruşturması açılacak.

Dava devam ediyor…

21 Mart 2022 – Çağlayan Adliyesi Basın Açıklaması https://t.co/dPgxqRfu8K

— Boğaziçi TV (@bogazicitv) March 21, 2022

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Notunuzu Bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku